נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטים
הסתדרות 480-100

ניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיחדשותביטוח לאומי: נפגעי איבה זכאים למימון טיפולים אלטרנטיביים

ביטוח לאומי: נפגעי איבה זכאים למימון טיפולים אלטרנטיביים

בין הטיפולים: דיקור סיני, עיסוי, רפלקסולוגיה, טיפול באמצעות בעלי חיים, טאי צ'י, ביו פידבק ואפילו גלישת גלים. איך מקבלים את ההחזרים? כל הפרטים בכתבה

מטפלת ברפלקסולוגיה. צילום: פיקסלז

הביטוח הלאומי הודיע היום כי נפגעי איבה וחטופים שחזרו מהשבי זכאים למימון טיפולים משלימים (אלטרנטיביים), כדי לסייע להם בהחלמה. הסיוע ניתן לנפגעים שטרם עברו ועדה רפואית ושאינם זכאים לטיפולים משלימים במסגרת רפורמת נפש אחת.

מי זכאי למימון? ילדים עד גיל 18 המוכרים כנפגעי חרדה/הפרעת דחק; מבוגרים מעל גיל 18 המוכרים כנפגעי חרדה/הפרעת דחק ונמצאים בטיפול רפואי (לבקשה יש לצרף אישור על הטיפול הרפואי); וחטופים שחזרו מהשבי.

סוגי הטיפולים המזכים במימון כוללים כירופרקטיקה, אוסטיאופתיה, דיקור לסוגיו, טווינא, עיסוי רפואי, פלדנקריז, רפלקסולוגיה, שיאצו, שיטת אלכסנדר, יוגה, וטסו, פילאטיס, טיפול בסיוע סוסים, טיפול בעזרת בעלי חיים, טיפול במוסיקה, ביו פידבק, דיאטה, הומאופתיה, טאי צ’י, טיפול בהיפנוזה, נטורופתיה, מיינדפולנס, פרחי באך, צ’י קונג, שיטת אלבאום, שיטת פאולה וטיפול במים כגון גלישת גלים.

איך מקבלים את ההחזר? על המבקשים לתאם את הטיפולים ולשלם באופן עצמאי, והביטוח הלאומי ישלם את החזרים על הטיפולים עד לסכום המקסימלי. ניתן לקבל החזר על טיפולים מתאריך 7.10.23 באמצעות הגשת בקשה באופן מקוון באתר. שימו לב, עבור כל בן משפחה יש להגיש בקשה נפרדת.

מסמכים שיש לצרף לבקשה: חשבונית מס/קבלה הכוללת פרטי המטפל או המכון, תאריכי קבלת הטיפול וסוג הטיפול הניתן, סכום התשלום עבור הטיפול (לא ניתן לצרף קבלות הכתובות בכתב יד). שימו לב, המטפל צריך להיות עוסק מורשה. אישור מהרופא המטפל על הטיפול (חטופים שחזרו וילדים לא צריכים לצרף אישור זה).

סכום ההחזר המקסימלי הוא 305 שקלים לטיפול ובסך הכל 6,000 שקלים לשנה קלנדרית. ההחזר המקסימלי עבור שנת 2023 עומד על 1,500 שקלים.

ההחזר יופקד ישירות לחשבון הבנק של הזכאים. ניתן לעדכן חשבון בנק בקישור הזה. החזרים עבור ילדים יועברו לחשבון הבנק של ההורה שמקבל קצבת ילדים.

להגשת בקשה לקבל החזר הקליקו כאן


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letovaקישור חיצוני.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות