נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"
הסתדרות 480-100

במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותהטורניר היוקרתי יונגש למאזינים עיוורים וכבדי ראייה

הטורניר היוקרתי יונגש למאזינים עיוורים וכבדי ראייה

היורו – אליפות אירופה בכדורגל לאומות – ייפתח ב-14 ביוני בגרמניה וישודר בכאן רשת ב' בהנגשה מיוחדת לעיוורים וכבדי ראייה

אולפן המונדיאל קטאר 2022 בכאן 11

טורניר יורו 2024 ישודר בכאן רשת ב’ ויונגש למאזינים עיוורים וכבדי ראייה – כך הודיע היום תאגיד השידור הציבורי.

היורו – אליפות אירופה בכדורגל לאומות – יתקיים השנה בגרמניה ויחל ב-14 ביוני למשך חודש שלם.

מיטב משחקי הטורניר ישודרו בכאן, כאן BOX וכאן דיגיטל, ללא עלות כמובן, וגם בכאן רשת ב’, כדי לאפשר לחיילי וחיילות צה”ל וגם לעיוורים וכבדי ראייה ליהנות מאירוע הכדורגל המרכזי של השנה.

מה זה שידור מונגש לעיוורים וכבדי ראייה? שידור כזה כולל תיאור קולי מלא ומפורט של המתרחש על המגרש ומחוצה לו: לרבות תמונה מלאה מילולית ככל האפשר, תמונות ואירועים המוצגים לפני ובמהלך המשחק, תיאור המגרש, השחקנים, צבעי התלבושות, וכמובן כל התנועות והמהלכים במהלך המשחק. זאת כדי להעניק לעיוורים וכבדי ראייה את מלוא האינפורמציה ותחושת החוויה מאירוע ספורטיבי בינלאומי, בדומה לצפייה במשחקים מבעד למסכי הטלוויזיה.

בנוסף, הודיעו בתאגיד שלראשונה תוקם בארגון מחלקת ספורט, שתעסוק ברכישה וניהול של שידורי הספורט של כאן – בהם המונדיאל, היורו והמונדיאליטו. כחלק מההחלטה מונה קובי נוסבאום, כיום המפיק הראשי בתאגיד, לרכז ולנהל את תחום שידורי הספורט. כתב הספורט ליאן וילדאו ישדר את המשחקים בכאן רשת ב’.

******************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

******************

שידורי התאגיד ממונדיאל קטאר 2022, מהמונדיאליטו ומיורו הצעירות בשנה שעברה זכו לחשיפה רבה ושברו שיאי צפייה. שידורי המונדיאל גרפו כמיליון צופים וצופות בכל משחק במהלך המשחקים המרכזיים; במשחק גמר המונדיאל בטלוויזיה צפו 1.7 מיליון ישראלים וישראליות והוא גרף 35.5% רייטינג ושיא צפיה שהתקרב ל-45%.

אביחי שלי. צילום מפייסבוק

ההחלטה להנגיש את שידורי מונדיאל 2022 התקבלה הרבה הודות לאביחי שלי, עיוור וכבד שמיעה, ופעיל חברתי בולט. “אני גאה ונרגש מכך שאחרי כמעט שנתיים שנלחמתי להגדלת כמות שידורי המשחקים באופן שיהיה נגיש גם לעיוורים כמוני, לראשונה בחיי אזכה להאזין ולהנות ממשחקי המונדיאל, בלא תלות באבא או בחברים שלי שיתארו לי מה קורה בטלוויזיה”, אמר אז שלי.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות