נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיחדשותחפשו את זה: גוגל משיקה 8 תכונות נגישות חדשות

חפשו את זה: גוגל משיקה 8 תכונות נגישות חדשות

לרגל יום המודעות הבינלאומי, ענקית החיפוש הופכת את המוצרים והשירותים שלה לנגישים יותר – למען אנשים עם מוגבלויות. בין השאר הושקו עדכונים בגוגל מפול וב-Lookout

איור אילוסטרציה

לרגל יום המודעות העולמי לנגישות, שצוין אתמול, הכריזה ענקית החיפוש גוגל על השקת כמה תכונות חדשות – שמטרתן להפוך את המוצרים והשירותים שלה לנגישים יותר לכולם. במהלך כנס המפתחים השנתי שהיא עורכת, הודיעה החברה על שמונה תכונות חדשות שישולבו במוצריה השונים, ביניהם גוגל מפות ו-Gemini (מנוע ה-AI של גוגל).

החידוש הראשון נקרא “מצב חיפוש”, והוא ישולב ב-Lookout. למי שלא מכיר, Lookout זו תכונה במכשירי אנדרואיד שעוזרת לאנשים עם לקות ראייה או עיוורון להשתמש במצלמת הטלפון כדי ללמוד יותר על העולם סביבם. החל מהיום בגרסת בטא, “מצב חיפוש” יאפשר למשתמשים לחפש אובייקטים או מקומות ספציפיים דרך Lookout. המשתמשים יכולים לבחור אחת משבע קטגוריות של מקומות, כמו לדוגמה “שירותים ציבוריים”, ולקבל מידע על הכיוון והמרחק שלהם למקום.

גוגל מוסיפה גם אופציה חדשה ל-Look to Speak, תכונה שמאפשרת למשתמשים להפעיל ביטויים שנכתבו מראש כדי שייאמר בקול רם – באמצעות העיניים. החידוש הוא שמעתה אפשר יהיה לבחור גם אימוג’ים כדי לתקשר. החברה אומרת שזה נועד כדי להפוך את Look to Speak לנגיש יותר לאנשים בשפות שונות, ולהתמודד עם אתגרי אוריינות והבדלים קוגניטיביים.

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

תוכנה ניסיונית נוספת עליה הכריזה גוגל היא Project Gameface, שמאפשרת למשתמשים לשלוט בסמן שלהם עם תנועות ראש והבעות פנים. תוכנה זו צפויה להגיע לאנדרואיד כבר השבוע.

אחד החידושים המעניינים ביותר קשור ל”גוגל מפות”, שתהפוך לנגישה יותר לאנשים עם לקות ראייה או עיוורון. ראשית, ל-Lens ב-Google Maps יהיה עכשיו קורא מסך, כך שהאפליקציה יכולה לומר לך את השם ופרטים על מיקומים סביבך. חידוש זה יגיע החודש גם למשתמשי iOS וגם ל-Android – באפליקציית Google Maps.

בנוסף, ל-Google Maps יש כעת גם יותר מידע על הנגישות של עסקים ומקומות שאולי תרצו לבקר בהם. החברה אומרת שיש לה מידע על 50 מיליון מקומות, והמשתמשים יכולים לראות פרטי נגישות בכרטיסייה “אודות” עבור מקום, כמו למשל אם יש לו רמפה נגישה או שירותים נגישים. עבור תיאטראות ואולמות תצוגה, יש עכשיו אפשרות תמיכה ב-Auracast, שניתן להציג כדי להראות תאימות עם מכשירי שמיעה Bluetooth. כמה תכונות נגישות חדשות מגיעות גם ל-Project Relate. אנדרואיד מאפשר למשתמשים ליצור מודל זיהוי דיבור מותאם אישית שיעזור לאנשים עם דיבור לא סטנדרטי להיות מובנים יותר. התראות סאונד יידעו אתכם על הפעלת קול/סאונד חשוב בבית, כמו אזעקת אש למשל, דרך התראות פוש, הבהוב אורות ורטט.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות