נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיאוטיזםאבחון וטיפול באוטיזם7 טיפים חיוניים להורים לילדים שאובחנו לאחרונה עם אוטיזם

7 טיפים חיוניים להורים לילדים שאובחנו לאחרונה עם אוטיזם

התחברו עם הורים אחרים, צרו "פינת רגיעה" בבית ועוד שלל עצות לבני המשפחה לשנים הראשונות לאחר האבחון. מדריך

שמרו על חיוביות. צילום אילוסטרציה

להיות הורה זה לא פשוט; להיות הורה לילד שאובחן עם אוטיזם (ASD) זה אפילו יותר מאתגר. מחקרים מראים שלהורים שמגדלים ילדים עם ASD יש לא מעט אתגרים בעצמם – החל מלחץ וחרדה מוגברים, דרך בעיות בריאות וניהול רגשות ועד לבידוד חברתי.

חשוב להכיר במאבקים האלה כדי להבטיח הנחיה ותמיכה טובים יותר. בראיון ל-HT Lifestyle, ד”ר סמיטה קרווה, פסיכולוגית קלינית בבית החולים לאם ולילד “סוריה” בהודו, הציעה את הטיפים המצוינים הבאים.

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

  1. הצטרפו לקבוצות תמיכה: אבחון אוטיזם יכול להיות מבלבל ומבודד. חשוב להתחבר להורים אחרים עם ילדים על הספקטרום שמבינים את המאבקים האלו. החיבורים האלו יכולים לספק תמיכה רגשית ומשאבים יקרי ערך שיעזרו לכם להתמודד עם המסע הזה. כשמתחברים לאחרים, ההורים יכולים לקבל את התמיכה שהם צריכים, וגם לגלות דרכים חדשות לעזור לילדים שלהם להצליח.
  2. אמצו שגרה ושמרו על עקביות: ילדים המתמודדים עם ASD משגשגים בשגרה – קביעת זמנים קבועים לארוחות, שינה, טיפול, בית ספר וזמן משחק, עם מינימום הפרעות, יכולה להיות מועילה גם לילדים וגם להורים.
  3. צרו “פינת רגיעה”: הקצו אזור שקט בבית שבו הילד שלכם יכול להירגע, לשחק ולהרגיש בטוח. זה יעזור להם ללמוד גבולות ולהרגיש מוגנים. שימוש ברמזים חזותיים כמו תמונות או סרט צבעוני יכול להגדיר את המרחב בצורה ברורה יותר. אם לילד יש התקפי זעם, חשוב להבטיח שהאזור בטוח עבורו.
  4. קחו את הילד לפעילויות יומיומיות: אם ההתנהגות של הילד שלכם לא צפויה, אולי תרגישו שקל יותר לא לחשוף אותו למצבים מסוימים. עם זאת, כאשר נחשפים לסביבות שונות – כמו סידורים יומיומיים, חנויות מכולת או הדואר, ילדים על הספקטרום עשויים להרגיש יותר נוח עם הסביבה ולהתרגל לעולם סביבם.
  5. דאגו לעצמכם: כהורים, חשוב לשמור על הבריאות הפיזית והנפשית שלכם כדי להתמודד עם האתגרים שיכולים להתעורר ביום-יום. גם אתם חשובים.
  6. התמקדו בחיובי: כמו כל אחד אחר, ילדים על הספקטרום מגיבים טוב לחיזוק חיובי. ודאו שאתם שומרים על אווירה חיובית בבית.
  7. כל מה שאתם עושים חשוב: הבעות הפנים שלכם, טון הקול ושפת הגוף שלכם מעבירים מסרים. זכרו, הילד שלכם מנסה לתקשר איתכם בדרכו שלו. המפתח הוא ללמוד את השפה הייחודית שלו, ולתקשר אתו בחזרה.
מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות