נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיחדשותחשד: המלווה בהסעה שרטה את הילד – וממשיכה לעבוד

חשד: המלווה בהסעה שרטה את הילד – וממשיכה לעבוד

יואב (שם בדוי), בן 7 עם הפרעות קשב וריכוז, נכנס לטראומה מאז שהותקף לכאורה על ידי אשת הצוות שלוקחת אותו בכל בוקר לבית הספר. האם התלוננה במשטרה, ובעירייה מסרו לה "לא נחרוץ את גורלה של העובדת"

יואב (שם בדוי) בן ה-7, שהותקף. צילום: באדיבות המשפחה
יואב (שם בדוי) בן ה-7, שהותקף. צילום: באדיבות המשפחה

“המלווה שרטה את הבן שלי בכתף, הוא לא הפסיק לבכות”, מספרת ל”שווים” רעות (שם בדוי), אמא של יואב (שם בדוי), ילד בן 7 עם בעיות קשב וריכוז ואימפולסיביות. לפני כשבועיים, במהלך נסיעה חזרה מבית הספר, המלווה שאמורה הייתה להשגיח עליו, פצעה אותו בכתף בכך ששרטה אותו בעוצמה.

ליואב יש אח תאום, שנוסע איתו באופן קבוע במונית לבית הספר. לדבריה של האם, בשל בעיות האימפולסיביות של הילדים, הם התווכחו במהלך הנסיעה, ואחיו של יואב דחף אותו על המלווה, שישבה סמוך אליהם. על פי האם, במקום להפריד ביניהם, המלווה גערה ביואב “תיזהר ממני”, ומיד לאחר מכן תקפה אותו, תפסה אותו בעוצמה בכתפו, ונעצה את ציפורניה בה עד זוב דם.

“הילד לא הפסיק לבכות, ממש נלחצתי”, מספרת רעות. “עוד לא עיכלתי בדיוק מה קרה מהבהלה שהוא בוכה, וכששאלתי את המלווה מה קרה היא אמרה ‘כלום’. הילד היה בטראומה מהכאבים שהיו לו”, מוסיפה האמא בצער, “מאז הוא בא לישון איתנו כמה פעמים”.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova


רעות פנתה לעיריית קריית אונו, עיר מגוריה, כדי שהמלווה תישא באחריות על מעשיה, אך התשובה של האחראית על הנושא היממה אותה. “היא אמרה לי שהיא לא ‘תחרוץ את גורלה של הסייעת’, כאילו היא לא עשתה כלום”.

בנוסף לפנייתה לעירייה, הגישה האם גם תלונה במשטרה. “היא לא תשב בכלא על מה שעשתה, וגם לא בגלל זה הגשתי את התלונה. אני פשוט רוצה שיפטרו אותה, כדי שזה לא יקרה לילדים אחרים”.

הוחלט שלא לנקוט בצעדים

העירייה אמנם הזמינה את המלווה לבירור, אך החליטו שלא לנקוט בצעדים נגדה. “אחרי המקרה היא כמובן לא עבדה שוב עם הילדים שלי, אבל היא עובדת עם ילדים עם צרכים מיוחדים אחרים. מי מבטיח שהיא לא תעשה את אותו הדבר גם לילדים אחרים?”, תהתה רעות.

המלווה החדשה, שהחליפה את זו שתקפה לכאורה את יואב, טענה כי מאז המקרה הילדים יושבים בדממה בהסעה. “היא סיפרה לי שהילדים לא הוציאו מילה כל הדרך לבית הספר, במשך כמה ימים. אלה ילדים עם בעיות קשב וריכוז. זה רק מראה כמה המקרה הזה השפיע עליהם”, אמרה האם.

מעיריית קריית אונו נמסר בתגובה: “העירייה ערכה בירור עם המלווה. בשלב זה, אין ממצאים המצריכים נקיטת פעולה מיידית, ומפאת צנעת הפרט לא נפרט את הנתונים שהובאו לידינו. העירייה תמתין לתוצאות חקירת משטרת ישראל, ותפעל בהתאם לממצאי החקירה”.

ממחוז תל אביב במשרד החינוך נמסר בתגובה: “כל אירוע אלימות במערכת החינוך מטופל בחומרה רבה. הרשות המקומית היא המעסיקה של המלווה, ובאחריותה לטפל במקרה. מבדיקה שערכנו עם הרשות עולה, כי המלווה זומנה לבירור העניין. המשרד ימשיך לעקוב”.

יליד 1998, רווק. נולד עם חולשה בפלג גוף שמאל. כותב מגיל 14 סדרות. משחק טניס כיסאות גלגלים באופן תחרותי

כתבות אחרונות