נושאים קשורים

“אתה לא נראה אוטיסט”, אומרים לי. אני בולע את העלבון

נועם שרוני (15) כבר רגיל לסטיגמות ולתוויות, אבל עדיין מבקש מכם פשוט לראות אותו כמו שהוא באמת. טור אורח

עשרות ילדים חולים המרותקים לביתם לא מקבלים מענה חינוכי וטיפולי

על פי נתונים שפרסמה הכנסת, כ-190 תלמידי בית ספר עם מוגבלויות קשות נשארים מאחור. הסיבה: מחסור חמור בכוח אדם

החשד: בן 76 תקף מינית נער בן 15 עם מוגבלות

המשטרה: החשוד, תושב בית שמש, ביצע בנער מעשים מגונים בשני מקרים לפחות. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום חמור

ביטוח לאומי: הקצבאות זינקו ב-50% בתוך ארבע שנים

המוסד מפרסם נתונים מדאיגים על עליות חדות בהיקף התשלומים לציבור. הסיבות העיקריות: מלחמת "חרבות ברזל", והקפיצה במספר האבחונים לאוטיזםחברה גרמנית סירבה לספק ציוד לנבחרת עיוורים ישראלים

החברה הודיעה כי החלטתה נועדה לקדם "פתרון שלום של הסכסוך". בוועד הפראלימפי הגיבו בזעזוע: "זוהי פגיעה קשה בטוהר הספורט, ותהליך מסוכן שעלול להידרדר"
ראשילייפסטיילבגיל 50, החותרת בדרך לאולימפיאדה רביעית

בגיל 50, החותרת בדרך לאולימפיאדה רביעית

הישג מצוין לחותרת הקיאק פסקל ברקוביץ', הסובלת מקטיעה בשתי רגליה: מדליית כסף בגביע העולם בהונגריה

מערכת שווים

 

חותרת הקיאק הפראלימפית פסקל ברקוביץ’ זכתה אתמול במדליית כסף בגביע העולם בקיאק, שהתקיים בעיר סגד שבהונגריה.

פסקל עברה את 200 המטרים ב-56.466 שניות. למקום הראשון הגיעה הרוסיה אנדריווה נדזדה, שהקדימה אותה ב-3.4 שניות. למקום השלישי הגיעה קיאקיסטית מאוקראינה.

“שברתי שיא אישי”. ברקוביץ’ על דוכן המנצחות. צילום: הוועד הפראלימפי הישראלי

“שברתי שיא אישי שלי”, אמרה פסקל המאושרת בתום התחרות, “הייתה לי תחרות מדהימה, וגם קשה מאוד. אבל מאז שהתחלתי להתאמן ביוני 2016 עם המאמן ברק לופן במועדון הפועל תל אביב, הטכניקה שלי מאוד השתפרה, ואני מתחילה לראות שאני מגיעה לרמה של הטובות בעולם. זאת תחרות ראשונה שלי השנה, ואני מרגישה ששנת 2017 תהיה מוצלחת מאוד עבורי. אני בדרך לאולימפיאדה הרביעית שלי, בטוקיו”.

ברקוביץ’ תחגוג באוגוסט הקרוב יום הולדת 50. כשהייתה בת 17, נערה צרפתיה בפריז, היא החליקה ביום מושלג ונפלה מתחת לגלגלי רכבת נוסעת. שתי רגליה של ברקוביץ’, שניבאו לה אז קריירה מזהירה כרקדנית, נקטעו.

מיד לאחר שחרורה משיקום בבית החולים היא עלתה לארץ, התנדבה לצה”ל והייתה החיילת הראשונה בכיסא גלגלים. היא פנתה לספורט פראלימפי, קודם כחותרת, אחר כך התמחתה באופני יד, ובשנים האחרונות פנתה לחתירת קיאקים.

סיפורה של ברקוביץ’ משמש השראה לרבים, וביום העצמאות של שנת 2013 היא הוזמנה להדליק משואה בהר הרצל. היא השתתפה כבר בשלוש אולימפיאדות – בבייג’ין, בלונדון ובריו. היא גרה בתל אביב, נשואה, אמא לשתי בנות, ומתאמנת במרכז דניאל בתל אביב.

גם הקיאקיסט רון הלוי, קטוע הרגל, רשם הישג מצוין. הלוי סיים את המוקדמות במקום הרביעי וקבע שיא אישי (44.321 שניות). הוא עלה לחצי הגמר וסיים שוב במקום הרביעי (44.883 שניות), אך החמיץ את העלייה לגמר בחצי שנייה. אם היה מצליח לחזור על השיא האישי שהשיג קודם, היה מגיע לגמר.

הגביע העולמי בחתירה משותף למקצים פראלימפיים ואולימפיים, כמו גם אליפויות העולם ואירופה שיהיו בקיץ.

מייסד "שווים", בעל 20 שנות ניסיון בעולם העיתונות. שימש כרכז הכתבים של ”ידיעות אחרונות“, עורך המוסף הכלכלי ”ממון“ ועורך התוכנית ”חדשות הבוקר“. בעל קשר אישי לקהילת המוגבלויות: בנו הבכור אוהד הוא אוטיסט.

כתבות אחרונות