לראשונה בעולם: פארק מים מיוחד לנכים

בסוף השבוע נפתח בטקסס פארק "אי ההשראה של מורגן", שתוכנן עבור אנשים בכיסאות גלגלים

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מערכת שווים


טיולים בעולם עבור נכים בכיסאות גלגלים הם אתגר לא פשוט, על אחת כמה וכמה כשמדובר בפעילויות אתגריות. בשביל זה בדיוק הוקם פארק מים חדש שנפתח בסוף השבוע בטקסס, ארה"ב, הפותח אפשרויות חדשות לאוכלוסייה זו.

במקום כיסאות גלגלים חסיני מים. פארק המים בסן אנטוניו. צילום: רובין ג'רסטד, מתוך אתר פארק "אי ההשראה של מורגן"

הפארק, הנקרא "אי ההשראה של מורגן" (Morgan’s Inspiration Island), תוכנן במיוחד עבור אנשים עם מוגבלות פיזית. לאנשים אלה יש גם בונוס מיוחד: כניסה חופשית לפארק.

מדובר למעשה בפארק המים הנגיש הראשון בעולם. הפרויקט הזה הוא חלק מפארק גדול ונגיש בשם "ארץ הפלאות של מורגן" (Morgan’s Wonderland), שנפתח בסן אנטוניו בשנת 2010. גם הסיפור מאחורי הקמת הפארק מעניין. בני הזוג שייסדו אותו, גורדון ומגי הרטמן, קראו אותו על שם בתם מורגן, שמתמודדת גם עם מוגבלות שכלית וגם עם מוגבלות פיזית.

בפארק, שבו הושקעו 17 מיליון דולר, יש אטרקציות רבות, בהן שיט בסירת נהר שנגישה לכיסאות גלגלים, מתחמים עם מתקני מים מגוונים וכן אזורים עם גייזרים, תותחי מים, סילוני מים ודליי ענק נשפכים.

כדי לא להזיק לכיסאות הגלגלים של המבקרים, מציעים בפארק כיסאות גלגלים משלהם, חסיני מים ומעוצבים במיוחד בשביל הפעילויות במקום על בטריות. הכיסאות הללו מונעים בלחץ אוויר, והם מוצעים בחינם למי שמקדים להגיע לפארק. גם רכבים חסיני מים וכיסאות גלגלים ידניים מוצעים במקום. כלבי שירות יכולים להיכנס לפארק, אך לא לאזורי המים.

"'אי ההשראה של מורגן' הוא לא פארק לאנשים עם צרכים מיוחדים", מבהיר הבעלים גורדון הרטמן. "זה פארק של שילוב. הוא עוצב בשיתוף עם אנשים עם מוגבלות ומיועד להנאת כולם".

כמה עולה כניסה? כאמור, אנשים עם מוגבלות לא צריכים לשלם. כניסה למבוגר עולה 17 דולר וכרטיס לילד 11 דולר. הפארק יהיה פתוח מדי יום עד אמצע אוגוסט, ובכל סוף שבוע בהמשך השנה.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

עידן מוטולה

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״