נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליווי
הסתדרות 480-100

המלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיחדשותדרושות: המצאות לאנשים עם מוגבלויות

דרושות: המצאות לאנשים עם מוגבלויות

הסטארט-אפ שלכם המציא טכנולוגיה בשירות עיוורים, אוטיסטים או נכים אחרים? תוכנית חדשה תיתן תמיכה וליווי

מערכת “שווים”


אם יש לכם סטארט-אפ שמפתח מוצר חדשני לעיוורים, חירשים, נכים או אוטיסטים, ייתכן מאוד שהתוכנית הזו היא בשבילכם: A3i, מאיץ היזמות הראשון בעולם בתחום טכנולוגיה מסייעת לאנשים עם מוגבלויות, משיק בימים אלה תוכנית חדשה המיועדת לחברות הזנק בתחום.

משקפי מציאות מדומה לאנשים עם מוגבלות שפותחו בתמיכת A3i. צילום: רועי טוכבנד

אוכלוסיית האנשים עם מוגבלויות בעולם מוערכת כיום בכמיליארד בני אדם. בהתאם, שוק הטכנולוגיות המסייעות (AT) צובר תאוצה, ובשנים האחרונות יותר ויותר חברות מפנות משאבי מחקר ופיתוח לנושא זה. על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, פוטנציאל שוק הטכנולוגיות המסייעות נאמד בסכום עצום של כטריליון דולר.

בחיפוש אחר פיתוחים, מוצרים חדשניים וחברות סטארט-אפ שעובדות על הטכנולוגיה הבאה שתוביל שינוי ותסייע לאוכלוסיות אלה, תצא לדרך בקרוב תוכנית בשם LEAP-A3i. התוכנית מיועדת לסטארט-אפים הנמצאים בשלבי פיתוח מתקדמים ומחזיקים במוצרים המוכנים לשיווק. במסגרת זו ייבחרו שש חברות בשלות בעלות אב טיפוס לכל הפחות, שיזכו לתוכנית תמיכה וליווי מקיפה שתסייע להם לבצע את הזינוק אל השלב הבא בשיווק המוצר להמונים, וגם תכין אותם לסבב הגיוס הבא.

LEAP-A3i מנוהל במשותף על ידי עמותת PresenTense ובית איזי שפירא, ובשותפות עם קרן משפחת רודרמן והפדרציה היהודית של לוס אנג’לס. התוכנית, שתיפתח בספטמבר ותימשך עד חודש דצמבר, תותאם לשלב המתקדם בו המיזמים נמצאים. בין הכלים שיוצעו לחברות במהלכה: מיפוי צרכים ותוכנית מותאמת לכל מיזם, מנטורינג וליווי של מומחים מובילים בתחומי המחקר, פיתוח מוצר ופיתוח עסקי, הדרכה של מומחים ואנשי מקצוע בתחומי הטכנולוגיה והמוגבלויות, פיתוח אסטרטגיה, חיבורים למובילי שוק בעולם והכנה לקראת סבב הגיוסים הבא של החברה.

עם בוגרי המחזורים הקודמים של A3i נמנים Listenapp, Sesame Enable, AbiliSense ו-Paratrek. האחרונים כבר מפיצים את הטכנולוגיות שלהם ברחבי העולם וזוכים להצלחה רבה, כולל זכייה בתחרויות ומענקים מקרנות בינלאומיות. שלושה יזמים אף גייסו השקעות סיד.

“טכנולוגיה משנה חיים ומעודדת את שילובם בחברה של אנשים עם מוגבלויות”, אומרת ג’ין יודס, מנכ”לית בית איזי שפירא. “הרעיון מאחורי LEAP-A3i הוא להביא לשוק יותר מוצרים מתחום הטכנולוגיה המסייעת לשוק בארץ ובעולם, בדגש על פיתוח פתרונות שיתאימו לשיווק במדינות מתפתחות אשר מהוות כ-80% משוק זה”.

גיא שפיגלמן, מנכ”ל עמותת PresenTense, מדגיש את הייחודיות של המאיץ. “בשונה מהמאיצים הנפוצים, הפונים ליזמים בתחילת דרכם, LEAP פונה למיזמים בשלים יותר ופועל במודל שמתאים לשלב המתקדם בו הם נמצאים. ממשלות ברחבי העולם, ובפרט באוסטרליה ובארה”ב, משוועות היום לספק לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלויות טכנולוגיה מסייעת, ואנו יוזמים משלחות של סטארט-אפים על מנת לחשוף את היכולות הישראליות בתחום. בכוונתנו להמשיך ולעודד יותר ויותר יזמים לחשוב באפיקים חברתיים, על מיזמים שבצד הטכנולוגיה והרווחיות – יש להם גם ערך מוסף ושביכולתם לשנות חיים של אנשים באופן דרמטי”.

שירה רודרמן, מנכ”לית קרן משפחת רודרמן: “השותפות בהקמת LEAP-A3i מייצגת מספר ערכים לפיהם הקרן פועלת, וביניהם חדשנות, יצירתיות ומקצועיות. כל אלה יוצרים יחד מציאות שבה שילוב הוא טבעי, איכותי וכלכלי. קרן משפחת רודרמן מאמינה כי טכנולוגיה בכלל, ויוזמת A3i בפרט, הן אמצעים משמעותיים לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות, ורואה ביזמים הצעירים מנוע לשינוי ביצירת פתרונות טכנולוגיים המקדמים שילוב מלא בחברה”.

להגשת מועמדות ולקבלת פרטים נוספים על התוכנית ניתן להיכנס לאתר המאיץ: www.a3i.org.il.

מייסד "שווים", בעל 20 שנות ניסיון בעולם העיתונות. שימש כרכז הכתבים של ”ידיעות אחרונות“, עורך המוסף הכלכלי ”ממון“ ועורך התוכנית ”חדשות הבוקר“. בעל קשר אישי לקהילת המוגבלויות: בנו הבכור אוהד הוא אוטיסט.

כתבות אחרונות