האם קצבת הנכות של הילדים עומדת לגדול?

פרטים חדשים מהמתווה להסכם בין ארגוני הנכים לבין המדינה

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מערכת "שווים"

אחד הסעיפים המעניינים במתווה שהושג בין נציגי הנכים לבין נציגי הממשלה ביום שישי לפנות בוקר נוגע להעלאת קצבאות הנכות לילדים.

גם העלאת קצבת הנכות לילדים תעוגן בחקיקה. צילום: דיפוזיטפוטוס

ברשימת ההישגים שהציגה בסוף המשא ומתן ההסתדרות, שהייתה שחקן מכריע בהגעה להסכם, נכתב כי תינתן תוספת של 150 מיליון שקל בשנה לקצבאות הילדים. זאת למרות שכל שאר המתווה עוסק באנשים עם מוגבלות ובנכים בוגרים.

בקבוצות הורים רבות לילדים נכים ברשת עלתה בימים האחרונים השאלה כיצד הסעיף הזה מיתרגם לקצבת הנכות של ילדיהם. בירור עם גורם בהסתדרות מעלה כי בינואר 2021 צפויים לקבל ילדים המאובחנים כנכים תוספת של עד מאות שקלים לקצבת הנכות שלהם. נכון להיום עומדת קצבת נכות 100% לילד על 2,561 שקל בחודש (כולל תוספת של 372 שקל). המשמעות היא שבעוד שלוש שנים וכמה חודשים צפויה הקצבה להיות בסביבות 3,000 שקל. בארגון "נכה חצי בן אדם" העריכו את התוספת לקצבת הילדים ב-500 שקל בשנת 2021. בסך הכללי מדובר בתוספת שנתית של 150 מיליון שקל לעומת תקציב הקצבאות נכון להיום.

ומה יקרה עד אז? להערכת הגורם בהסתדרות, כבר בינואר 2018 תהיה פעימה ראשונה של העלאת קצבת הנכות של הילדים, אם כי היא תהיה נמוכה יותר. אחרי שתיים-שלוש פעימות הדרגתיות נוספות, צפויה הקצבה לגדול, כאמור, במאות שקלים לחודש ולהגיע "להבשלה". אותו גורם מסייג ואומר שכמובן הדבר תלוי גם במספר הילדים שיהיו מאובחנים כנכים ב-2021, מכיוון שתוספת התקציב תתחלק בין כולם.

לדברי ההסתדרות, הכוונה היא שגם התוספת לקצבת הנכות לילדים, כמו כל המתווה שהושג, תעוגן בחקיקה.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

עידן מוטולה

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״