נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותבעקבות הפגיעה בחינוך המיוחד: קריאה להשבית את הלימודים בכל הארץ

בעקבות הפגיעה בחינוך המיוחד: קריאה להשבית את הלימודים בכל הארץ

לראשונה אי פעם: הנהגת ההורים הארצית קוראת לשביתה בת שעה ביום שישי, כדי למחות על מחדלי משרד החינוך

המאבק על פני החינוך המיוחד זוכה לרוח גבית משמעותית: הנהגת ההורים הארצית פנתה לכלל ציבור ההורים בישראל בקריאה להשבית את הלימודים ביום שישי הקרוב (13.9.2019) בין השעות 8:00 ל-9:00 בבוקר. זאת, במחאה על הפגיעה הקשה בחינוך המיוחד.

תחת הכותרת “כולנו מיוחדים – כולנו שובתים”, הוציאה הנהגת ההורים הארצית, או בשמה הרשמי פורום ועדי ההורים היישוביים, מסמך המפרט את הסיבות להשבתה הצפויה. “במסגרת תקציב 2019 נכשלו משרדי החינוך והאוצר כשלא נערכו ולא תיקצבו את החינוך המיוחד”, נכתב במסמך. “הכישלון נובע בעיקר מהערכה שגויה של מספר תלמידי החינוך המיוחד. המשמעות – פגיעה קשה בכל התלמידים”.

בהמשך המסמך מפורטים “המחדלים של משרד החינוך” שהובילו למציאות הנוכחית:

  1. חוסר הכשרה של הצוות הפדגוגי ימנע את קליטת הילדים המשולבים בכיתות הרגילות ויפגע בתלמידי הכיתה ובצוות הפדגוגי.
  1. היעדר תקציב הוביל את משרד החינוך לפגיעה במימון “בית הספר של החגים” כבר בחנוכה ולביטול ההתחייבות להרחבת “בית הספר של החגים.”
  2. אין מענה תקציבי לחינוך המיוחד לכל השנה: 160 מיליון שקל שנלקחו מ”בית הספר של חנוכה”, לא מכסים חוסר של 460 מיליון שקל שנדרשים ליישום חוק החינוך המיוחד.
  3. אין התחייבות למענה לחינוך המיוחד במסגרת תקציב המדינה לשנת 2020, ולכן ייתכן שיישומו של חוק החינוך המיוחד יקרוס כבר בסוף 2019.   

בסוף המכתב קוראת הנהגת ההורים לכל ההורים להצטרף להשבתת המחאה ומדגישה: “פגיעה בחינוך המיוחד היא פגיעה בכל ילדי ישראל. כוחנו באחדותנו, ואם לא נתאחד יפגעו בילדינו”.

בשיחה עם “שווים” אומר מנכ”ל פורום ועדי ההורים היישוביים, זאב גולדבלט, שגם חתום על המכתב, כי המהלך הזה מייצג שינוי דרמטי בתפיסה של הפורום. “למעשה, זו פעם ראשונה שכלל הורי ישראל יוצאים למאבק למען ילדי החינוך המיוחד”, הוא מציין. “כל ציבור ההורים מוחה ופועל על מנת להזדהות ולתמוך, לא לצורך העלאת שכר, לא לקבלת גמול או תנאים, אלא למען ילדי ישראל בכלל, וילדי החינוך המיוחד בפרט. אנחנו נהווה את הסמן והמופת לערבות הדדית, תמיכה ולכידות, ואולי ניתן את האות לשינוי בחברה הישראלית כולה”.

מייסד "שווים", בעל 20 שנות ניסיון בעולם העיתונות. שימש כרכז הכתבים של ”ידיעות אחרונות“, עורך המוסף הכלכלי ”ממון“ ועורך התוכנית ”חדשות הבוקר“. בעל קשר אישי לקהילת המוגבלויות: בנו הבכור אוהד הוא אוטיסט.

כתבות אחרונות