נושאים קשורים

“חוסר תום לב:” כך קיצצה חברת “הראל” את הקצבה של נכה צה”ל

הסוהר הילאל ביסאן נפצע אנושות מירי של אסיר בכלא ונותר עם נכות קשה. אחרי מאבק מול משרד הביטחון, נאלץ לעבור שוב מלחמה – הפעם מול חברת הביטוח

האפליקציה הזו תנגיש מופעי תרבות לחירשים ולקויי שמיעה

בעזרת פתרון סטרימינג מתקדם, סטארטאפ ישראלי וחברת טכנולוגיות ההנגשה הגדולה באירופה יהפכו אולמות תרבות רבים למותאמים קולית עבור אנשים עם מוגבלות שמיעתית. ככה זה עובד

לא אישרו טיפול? זה מה שקופות החולים יחויבו לעשות מעתה

ועדת הבריאות בכנסת אישרה אתמול תיקון לחוק בריאות ממלכתי שנועד לתקן את מצב שלא נאכף: "השינוי יאפשר למבוטח להבין את ההחלטה בצורה ברורה"

הוחלט: נכי עבודה לא ייכללו ברפורמה השנויה במחלוקת

בדיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת הועלו טענות קשות נגד הרפורמה במכשירי השיקום: "נכים מקבלים כיסאות קשים ולא נוחים"לקויי ראייה? מתקשים בקריאה? גוגל תקריא לכם את הכתבה הזאת

ענקית החיפוש השיקה פיצ'ר חדש בדפדפן כרום, שיקריא לכם בקול עמודי עתירי טקסט. ניתן לשלוט במהירות הדיבור, ואפילו לבחור את הקריין. כל הפרטים
ראשיאנשים עם מוגבלויותמחיר האפליה: וולמארט תשלם 5.2 מיליון דולר לעובד עם מוגבלות

מחיר האפליה: וולמארט תשלם 5.2 מיליון דולר לעובד עם מוגבלות

המושבעים קבעו שרשת הסופרים הגדולה בעולם סירבה לבצע התאמות למוגבלותו של העובד ועברה על החוק

חבר מושבעים בארה”ב פסק אתמול פיצויים בסך 5.2 מיליון דולר לעובד לשעבר ברשת וולמארט, וזאת בגין אפליה על רקע מוגבלות.

בוועדה האמריקאית לשוויון הזדמנויות תעסוקתי אמרו לאחר פסק הדין כי המושבעים קבעו שוולמארט, רשת הקמעונאות הגדולה בארצות הברית ובעולם כולו, הפרה חוק פדרלי כאשר סירבה לבצע התאמות למוגבלותו של העובד.

העובד, שמתמודד עם מוגבלות התפתחותית, עם חירשות וגם עם לקות ראייה, עבד במשך 16 שנים בסניף וולמארט בעיר בלוי שבמדינת ויסקונסין. לאורך כל התקופה הזו הוא שימש כדוחף עגלות, עד שמנהל חדש הגיע למרכול בשנת 2015.    

הוועדה לשוויון תעסוקתי טענה שמהרגע הזה מצבו של העובד הוותיק הורע משמעותית. המנהל שם אותו ב”השעיית שכר”, וכמו כן הכריח אותו להגיש מחדש מסמכים רפואיים, וזאת כתנאי להמשך העסקתו.

עוד קודם להשעיה העובד עשה את תפקידו עם עזרה של קואצ’ר ייעודי שסופק לו על ידי קרן ציבורית. לפי מסמכים שהוצגו בבית המשפט, העובד לא קיבל תשלום בתקופת ההשעיה מעבר לשבועיים הראשונים של התקופה. הוועדה לשוויון טענה שכאשר המסמכים האלה הוגשו, המרכול של וולמארט הפסיק את הקשר עם העובד, ולמעשה פיטר אותו.

כאמור, בית המשפט פסק לטובת העובד פיצויים של 5.2 מיליון דולר. דובר וולמארט אמר בתגובה להחלטת בית המשפט כי ברשת סבורים שפסק הדין אינו מבוסס על עובדות, והם שוקלים את צעדיהם בהמשך.

“למעסיקים יש חובה חוקית לעבוד עם עובדים שצריכים התאמות עבור המוגבלות שלהם”, אמר גרגורי גוחנור, התובע האזורי של הוועדה לשוויון תעסוקתי באזור שיקגו. “כאשר חברות מתחמקות מהחובה הזו הוועדה לשוויון תעסוקתי תילחם עבור קורבנות האפליה על רקע מוגבלות. במקרה הזה המושבעים שלחו מסר חזק לוולמארט ולמעסיקים אחרים, שאם הם לא יעמדו בחובות שלהם, הם ייענשו”.

מייסד "שווים", בעל 20 שנות ניסיון בעולם העיתונות. שימש כרכז הכתבים של ”ידיעות אחרונות“, עורך המוסף הכלכלי ”ממון“ ועורך התוכנית ”חדשות הבוקר“. בעל קשר אישי לקהילת המוגבלויות: בנו הבכור אוהד הוא אוטיסט.

כתבות אחרונות