מחיר האפליה: וולמארט תשלם 5.2 מיליון דולר לעובד עם מוגבלות

המושבעים קבעו שרשת הסופרים הגדולה בעולם סירבה לבצע התאמות למוגבלותו של העובד ועברה על החוק

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

חבר מושבעים בארה"ב פסק אתמול פיצויים בסך 5.2 מיליון דולר לעובד לשעבר ברשת וולמארט, וזאת בגין אפליה על רקע מוגבלות.

בוועדה האמריקאית לשוויון הזדמנויות תעסוקתי אמרו לאחר פסק הדין כי המושבעים קבעו שוולמארט, רשת הקמעונאות הגדולה בארצות הברית ובעולם כולו, הפרה חוק פדרלי כאשר סירבה לבצע התאמות למוגבלותו של העובד.

העובד, שמתמודד עם מוגבלות התפתחותית, עם חירשות וגם עם לקות ראייה, עבד במשך 16 שנים בסניף וולמארט בעיר בלוי שבמדינת ויסקונסין. לאורך כל התקופה הזו הוא שימש כדוחף עגלות, עד שמנהל חדש הגיע למרכול בשנת 2015.    

הוועדה לשוויון תעסוקתי טענה שמהרגע הזה מצבו של העובד הוותיק הורע משמעותית. המנהל שם אותו ב"השעיית שכר", וכמו כן הכריח אותו להגיש מחדש מסמכים רפואיים, וזאת כתנאי להמשך העסקתו.

עוד קודם להשעיה העובד עשה את תפקידו עם עזרה של קואצ'ר ייעודי שסופק לו על ידי קרן ציבורית. לפי מסמכים שהוצגו בבית המשפט, העובד לא קיבל תשלום בתקופת ההשעיה מעבר לשבועיים הראשונים של התקופה. הוועדה לשוויון טענה שכאשר המסמכים האלה הוגשו, המרכול של וולמארט הפסיק את הקשר עם העובד, ולמעשה פיטר אותו.

כאמור, בית המשפט פסק לטובת העובד פיצויים של 5.2 מיליון דולר. דובר וולמארט אמר בתגובה להחלטת בית המשפט כי ברשת סבורים שפסק הדין אינו מבוסס על עובדות, והם שוקלים את צעדיהם בהמשך.

"למעסיקים יש חובה חוקית לעבוד עם עובדים שצריכים התאמות עבור המוגבלות שלהם", אמר גרגורי גוחנור, התובע האזורי של הוועדה לשוויון תעסוקתי באזור שיקגו. "כאשר חברות מתחמקות מהחובה הזו הוועדה לשוויון תעסוקתי תילחם עבור קורבנות האפליה על רקע מוגבלות. במקרה הזה המושבעים שלחו מסר חזק לוולמארט ולמעסיקים אחרים, שאם הם לא יעמדו בחובות שלהם, הם ייענשו".

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

עידן מוטולה

פרסומות

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״