נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליווי
הסתדרות 480-100

המלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיחדשותועדת החינוך של הכנסת תתכנס לדון ברפורמת החינוך המיוחד

ועדת החינוך של הכנסת תתכנס לדון ברפורמת החינוך המיוחד

הסתדרות המורים דורשת מראש הממשלה להקפיא את הרפורמה מיידית: "פוגעת אנושות בשילוב ילדים עם מוגבלות"

דרישה להקפיא את הרפורמה. נתניהו

ועדת החינוך של הכנסת תתכנס לדיון מיוחד ברפורמה בחוק החינוך המיוחד. הוועדה תכונס באישור מיוחד של הוועדה המסדרת, לאור תקופת הבחירות. מזכ”לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, ציינה היום כי “הודות להירתמות מסיבית של חברי כנסת מכל המפלגות וההבנה שמדובר בנושא קריטי למערכת החינוך, אפילו בתקופה הזאת הצלחנו לגרום לח”כים לשתף פעולה”.

במקביל שלחה אמש בן דויד לראש הממשלה, בנימין נתניהו, מכתב שדורש להקפיא מיידית את הרפורמה בשל פגמים חמורים. “יישום הרפורמה בחוק החינוך המיוחד נעשה ע”י משרד החינוך בפזיזות, בחוסר עקביות ואחריות, והוא גורם לפגיעה אנושה באחד המערכים הרגישים ביותר של מערכת החינוך”, כתבה בן דויד לנתניהו, “זאת תוך החטאה מוחלטת של אחת המטרות העיקריות בחוק החינוך המיוחד – השילוב”.

אתמול טענו בהסתדרות כי התיקון לחוק החינוך המיוחד ואופן יישומו גורמים לניתוב ילדי החינוך המיוחד לחינוך הרגיל וזאת ללא משאבים, תוך שלילת הסל שניתן לתלמיד במסגרת החינוך המיוחד וללא כל הכשרה של עובדי הוראה. לטענת גורמים בהסתדרות, הילדים המשולבים נפגעים כי אינם מקבלים את המעטפת הראויה לשילוב, המסגרת החינוכית אינה ערוכה לשלבם וכך בעצם נפגעים כולם: ילדי החינוך המיוחד, ילדי החינוך הרגיל ועובדי ההוראה.

לאחרונה הוקם מטה מאבק משותף של הסתדרות המורים, הנהגת ההורים הארצית ואלו״ט, במטרה לצאת נגד הכשלים ברפורמה המתוכננת.

“אנחנו קוראים למקבלי ההחלטות לעצור את המחדל ולהקפיא את החקיקה עד למציאת פתרון סביר והולם לצרכי התלמידים ועובדי ההוראה, במיוחד לאור היעדר תהליך הסקת מסקנות בפיילוט במחוז צפון וריבוי העדויות הקשות מקרב הורים ועובדי הוראה”, ציינו בהסתדרות המורים.

חברי מטה המאבק
בן דוד (באמצע) וחברי מטה המאבק, בחודש שעבר. צילום: יוסי אלוני
מייסד "שווים", בעל 20 שנות ניסיון בעולם העיתונות. שימש כרכז הכתבים של ”ידיעות אחרונות“, עורך המוסף הכלכלי ”ממון“ ועורך התוכנית ”חדשות הבוקר“. בעל קשר אישי לקהילת המוגבלויות: בנו הבכור אוהד הוא אוטיסט.

כתבות אחרונות