נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותמרוץ הנשים החרדיות למען ילדים עם מוגבלויות

מרוץ הנשים החרדיות למען ילדים עם מוגבלויות

ביום שישי, 28 בפברואר, יתקיים בנאות קדומים מרוץ ייחודי – לנשים בלבד – של עמותת "בלב אחד": "דברים משתנים בחברה החרדית"

“כולנו יודעים שבריא לרוץ, אבל מעבר למגבלות שרובנו מתמודדים איתן – עבור חרדיות ריצה הופכת להרבה פחות אטרקטיבית כשקבוצת הריצה מעורבת עם גברים”, מסבירה לנו סוזן רובין, אחת ממארגנות מרוץ הנשים של עמותת “בלב אחד”.

מרוץ “לרוץ עם הלב” משנה שעברה (צילום: קובי הר צבי)

העמותה מסייעת למשפחות של אנשים עם מוגבלות: משירותי בייביסיטר בזמן טיפולים בבית החולים ועד מחנות קיץ. המרוץ יתקיים, זאת השנה השנייה ברציפות, בנאות קדומים ביום שישי, 28 בפברואר, במקביל למרתון תל-אביב.

“המרוץ הזה זה סופר חשוב לי”, אומרת לנו אביבית ביסמוט, חרדית וחובבת כושר. “בתי בת ה-16 נמצאת על הרצף והרופאים אמרו לנו שכדאי לעשות איתה כושר. זה תרם המון להתפתחות שלה והמרוץ הזה הוא הדרך שלה ושלנו לקבל עידוד”.

בעבר הייתה תחושה שהחברה החרדית מצניעה ילדים עם מוגבלות מחשש לפגיעה בשידוך. איך זה היום?

“כיום דברים שונים בזכות עמותות מדהימות שמשנות את המציאות בחברה החרדית”, אומרת ביסמוט. “השינוי מורגש אבל עדיין יש עוד עבודה. לאט-לאט אנחנו מצליחים להביא לשינוי”.

בתה של סוזן רובין (צילום: סוזן רובין)

“נרוץ בפארק נאות קדומים במקום סגור ונבקש מגברים לא להיכנס בזמן המרוץ”, אומרת רובין. “אי-אפשר למנוע את כניסתם אבל אנחנו מקווים שיכבדו אותנו. כל אישה שרוצה להצטרף אלינו מוזמנת להירשם ולרוץ למטרה טובה – למען שינוי התפיסה של ילדים עם מוגבלות”.

לדבריה, “הקהילה תמכה בנו ועזרה מאוד. בעלי לא יהיה במרוץ אבל בלב הוא תומך בנו ואני מקווה שהוא יכין ארוחה לשבת בזמן שאני רצה”, היא אומרת בהומור.

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות