נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליוויהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיחדשותמרוץ הנשים החרדיות למען ילדים עם מוגבלויות

מרוץ הנשים החרדיות למען ילדים עם מוגבלויות

ביום שישי, 28 בפברואר, יתקיים בנאות קדומים מרוץ ייחודי – לנשים בלבד – של עמותת "בלב אחד": "דברים משתנים בחברה החרדית"

“כולנו יודעים שבריא לרוץ, אבל מעבר למגבלות שרובנו מתמודדים איתן – עבור חרדיות ריצה הופכת להרבה פחות אטרקטיבית כשקבוצת הריצה מעורבת עם גברים”, מסבירה לנו סוזן רובין, אחת ממארגנות מרוץ הנשים של עמותת “בלב אחד”.

מרוץ “לרוץ עם הלב” משנה שעברה (צילום: קובי הר צבי)

העמותה מסייעת למשפחות של אנשים עם מוגבלות: משירותי בייביסיטר בזמן טיפולים בבית החולים ועד מחנות קיץ. המרוץ יתקיים, זאת השנה השנייה ברציפות, בנאות קדומים ביום שישי, 28 בפברואר, במקביל למרתון תל-אביב.

“המרוץ הזה זה סופר חשוב לי”, אומרת לנו אביבית ביסמוט, חרדית וחובבת כושר. “בתי בת ה-16 נמצאת על הרצף והרופאים אמרו לנו שכדאי לעשות איתה כושר. זה תרם המון להתפתחות שלה והמרוץ הזה הוא הדרך שלה ושלנו לקבל עידוד”.

בעבר הייתה תחושה שהחברה החרדית מצניעה ילדים עם מוגבלות מחשש לפגיעה בשידוך. איך זה היום?

“כיום דברים שונים בזכות עמותות מדהימות שמשנות את המציאות בחברה החרדית”, אומרת ביסמוט. “השינוי מורגש אבל עדיין יש עוד עבודה. לאט-לאט אנחנו מצליחים להביא לשינוי”.

בתה של סוזן רובין (צילום: סוזן רובין)

“נרוץ בפארק נאות קדומים במקום סגור ונבקש מגברים לא להיכנס בזמן המרוץ”, אומרת רובין. “אי-אפשר למנוע את כניסתם אבל אנחנו מקווים שיכבדו אותנו. כל אישה שרוצה להצטרף אלינו מוזמנת להירשם ולרוץ למטרה טובה – למען שינוי התפיסה של ילדים עם מוגבלות”.

לדבריה, “הקהילה תמכה בנו ועזרה מאוד. בעלי לא יהיה במרוץ אבל בלב הוא תומך בנו ואני מקווה שהוא יכין ארוחה לשבת בזמן שאני רצה”, היא אומרת בהומור.

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות