נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיכלליההמצאה הישראלית שמאפשרת לחירשים לשוחח בטלפון

ההמצאה הישראלית שמאפשרת לחירשים לשוחח בטלפון

אפליקציה חדשה מאפשרת לכבדי שמיעה לדבר לראשונה בסמארטפון כמו כולם. צפו בסרטון המרגש

יום אחד קיבל תומר אהרוני, סטודנט למדעי המחשב שמתגורר בניו-יורק, הודעה קולית. הוא רצה להאזין לה אבל היה באמצע שיעור ולא יכול היה להגביר את הווליום. באותו רגע חלפה בו המחשבה: אני יכול לחכות לסוף השיעור ולהקשיב, אבל מה עם אנשים חירשים? ולמה אין אף פתרון בשבילם להבין מסרים קוליים?

אז תומר יחד עם שותפו אלון עזר, אותו הכיר באוניברסיטת קולומביה, יצרו אפליקציה בשם “נגיש”, שמאפשרת לבצע ולקבל שיחות טלפון באמצעות טקסט דרך אפליקציה מועדפת – ווטסאפ, טלגרם, פייסבוק מסנג׳ר ועוד. השירות מאפשר לאנשים כבדי שמיעה או כבדי דיבור לבצע שיחות טלפון רגילות לחלוטין, כאשר צד אחד קורא וכותב והצד השני מדבר ושומע.

בימים אלה מוצע השירות כפיילוט מצומצם בארה״ב ובשפה האנגלית בלבד, אך עתיד להתרחב למדינות נוספות ולתמוך בכ-200 שפות נוספות, כולל עברית. בנוסף, השירות יאפשר תרגום בזמן אמת של שיחות – כך ששני צדדים בשיחה יוכלו לשוחח בשפות שונות מבלי לדעת על כך.

המיזם כבר זיכה את תומר ואלון במקום הראשון בתחרות שנערכה באוניברסיטת קולומביה, אבל את תחושת הניצחון האמיתית הם השיגו כשהלכו לבדוק את האפליקציה על אנשים אמיתיים. צפו בסרטון שמתעד את המפגש שלהם עם טליה, תלמידת תיכון כבדת שמיעה, שניסתה לראשונה את הטכנולוגיה שלהם (יש כתוביות בעברית, אם הן מופיעות אצלכם בשפה אחרת, כנסו להגדרות וסמנו כתוביות בעברית):

על מנת להתעדכן בהרחבת הפיילוט ולהירשם לשירות, ניתן לגשת לאתר החברה.


מייסד "שווים", בעל 20 שנות ניסיון בעולם העיתונות. שימש כרכז הכתבים של ”ידיעות אחרונות“, עורך המוסף הכלכלי ”ממון“ ועורך התוכנית ”חדשות הבוקר“. בעל קשר אישי לקהילת המוגבלויות: בנו הבכור אוהד הוא אוטיסט.

כתבות אחרונות