נושאים קשורים

הטורניר היוקרתי יונגש למאזינים עיוורים וכבדי ראייה

היורו – אליפות אירופה בכדורגל לאומות – ייפתח ב-14 ביוני בגרמניה וישודר בכאן רשת ב' בהנגשה מיוחדת לעיוורים וכבדי ראייה

ומי כמעט לא מעסיק אנשים עם מוגבלות? המשרד לשוויון חברתי

דוח הגיוון התעסוקתי לשנת 2023: נמשכת הירידה בשיעור העסקת עובדים עם מוגבלות בשירות המדינה. בתחתית הטבלה מככבים, לא תאמינו: משרדי החינוך והשוויון החברתי

כוכבי הסרט החדש: נער אוטיסט ורוברט דה נירו

"עזרא", שיעלה לאקרנים בסוף החודש, הופך את סיפורו של אב לבן על הרצף לשעה וחצי מרגשות וכנות בכיכובם של חלק מהשמות הגדולים ביותר בהוליווד. גם בהפקת הסרט השתתפו אוטיסטים

ביטוח לאומי: בקרוב תוספת כספית קבועה לנכי עבודה

הקצבה החדשה תינתן לנכי עבודה שירצו לעבור טיפול רפואי, שיקום מקצועי או שיבה למעגל העבודה - ועלותה מיליוני שקלים בשנה  
הסתדרות 480-100

זה הפיצוי שיקבל נער אוטיסט שצלב קרס נחרט על גבו

פשע השנאה הגיע לפשרה: משפחתו של הצעיר בן ה-17 מארה"ב, שהיה קורבן למעשה האלימות החמור בשנה שעברה, תוותר על המשך ההליך מול הרשויות
ראשיבריאותמשרד הבריאות: דוחים את הרפורמה בהתפתחות הילד ב-3 חודשים

משרד הבריאות: דוחים את הרפורמה בהתפתחות הילד ב-3 חודשים

בכיר במשרד: הסיבה לדחייה איננה הקורונה, אבל היא תרמה. המשמעות: עוד רבעון של החזרים להורים. הקלינאיות והמרפאות: 3 חודשים לא יספיקו

את הבשורה הבאה חלק מההורים ודאי ישמחו לשמוע: משרד הבריאות החליט לדחות בשלושה חודשים את הרפורמה בתחום התפתחות הילד, בין השאר בגלל התפרצות נגיף הקורונה. במקום להתחיל ב-1 באפריל, הרפורמה צפויה להיכנס לתוקף ב-1 ביולי.

עמותת אלו”ט פירסמה לפני כשעה את ההודעה הבאה: “בעקבות משבר הקורונה וההשלכות הצפויות על הילדים ובני המשפחה, בארגון אלו”ט החלו לפעול בימים האחרונים מול משרד הבריאות במטרה להמשיך ולקבל החזרים עבור הטיפולים הפרא רפואיים הפרטיים המוכרים במסלול החזר פרטי על ידי קופות החולים”.

לטענת אלו”ט, הסכים משרד הבריאות לדחות את החלת הרפורמה. כן הוסיפו באלו”ט כי הם עמלים על מציאת פתרונות במקרה שהילדים ובני המשפחה לא יוכלו להגיע לטיפולים ההתפתחותיים הפרונטליים.

בכיר במשרד הבריאות ששוחח עם “שווים” אישר את הדברים וציין כי הרפורמה נדחית בשלושה חודשים, “לא רק בגלל הקורונה, אבל גם היא תרמה”. לדבריו, “לא הספקנו להשלים את היערכות מערכת הבריאות, ואנחנו גם עושים שינויים במבחן התמיכה של קופות החולים. אז כדי שנהיה בטוחים ביכולת שלנו לספק את השירות באופן מיטבי, הוחלט לדחות בשלושה חודשים”.

עו”ד גליה שמילוביץ’ גרינגרד, שמלווה את מאבק הקלינאיות והמרפאות בעיסוק ברפורמה, מסרה: “העמותות המקצועיות, החברה הישראלית לריפוי בעיסוק והאגודה של קלינאי התקשורת בישראל מביעות שביעות רצון על כך שנוצר בסופו של דבר קשב במשרד הבריאות לנימוקי המאבק שהן מובילות בחודשים האחרונים. העמותות מברכות על דחיית כניסת הרפורמה לתוקף בשלושה חודשים. אין ספק שקופות החולים לא לקחו בחשבון את כל המשמעויות הכרוכות ביישום הרפורמה והפגיעה שהיא יוצרת לקלינאיות, למרפאות ולמטופלים.

“בעמותות המקצועיות מטילים ספק שבצל משבר הקורונה יספיקו שלושה חודשים להיערכות נרחבת שמצריכה הרפורמה מהקופות וקוראת למשרד הבריאות לא להגביל כעת את תקופת הדחייה, עד להתבהרות מצב החירום הלאומי, ולהזמין את העמותות המקצועיות כשותפות למהלך”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות