נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"



“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיבריאותמשרד הבריאות: דוחים את הרפורמה בהתפתחות הילד ב-3 חודשים

משרד הבריאות: דוחים את הרפורמה בהתפתחות הילד ב-3 חודשים

בכיר במשרד: הסיבה לדחייה איננה הקורונה, אבל היא תרמה. המשמעות: עוד רבעון של החזרים להורים. הקלינאיות והמרפאות: 3 חודשים לא יספיקו

את הבשורה הבאה חלק מההורים ודאי ישמחו לשמוע: משרד הבריאות החליט לדחות בשלושה חודשים את הרפורמה בתחום התפתחות הילד, בין השאר בגלל התפרצות נגיף הקורונה. במקום להתחיל ב-1 באפריל, הרפורמה צפויה להיכנס לתוקף ב-1 ביולי.

עמותת אלו”ט פירסמה לפני כשעה את ההודעה הבאה: “בעקבות משבר הקורונה וההשלכות הצפויות על הילדים ובני המשפחה, בארגון אלו”ט החלו לפעול בימים האחרונים מול משרד הבריאות במטרה להמשיך ולקבל החזרים עבור הטיפולים הפרא רפואיים הפרטיים המוכרים במסלול החזר פרטי על ידי קופות החולים”.

לטענת אלו”ט, הסכים משרד הבריאות לדחות את החלת הרפורמה. כן הוסיפו באלו”ט כי הם עמלים על מציאת פתרונות במקרה שהילדים ובני המשפחה לא יוכלו להגיע לטיפולים ההתפתחותיים הפרונטליים.

בכיר במשרד הבריאות ששוחח עם “שווים” אישר את הדברים וציין כי הרפורמה נדחית בשלושה חודשים, “לא רק בגלל הקורונה, אבל גם היא תרמה”. לדבריו, “לא הספקנו להשלים את היערכות מערכת הבריאות, ואנחנו גם עושים שינויים במבחן התמיכה של קופות החולים. אז כדי שנהיה בטוחים ביכולת שלנו לספק את השירות באופן מיטבי, הוחלט לדחות בשלושה חודשים”.

עו”ד גליה שמילוביץ’ גרינגרד, שמלווה את מאבק הקלינאיות והמרפאות בעיסוק ברפורמה, מסרה: “העמותות המקצועיות, החברה הישראלית לריפוי בעיסוק והאגודה של קלינאי התקשורת בישראל מביעות שביעות רצון על כך שנוצר בסופו של דבר קשב במשרד הבריאות לנימוקי המאבק שהן מובילות בחודשים האחרונים. העמותות מברכות על דחיית כניסת הרפורמה לתוקף בשלושה חודשים. אין ספק שקופות החולים לא לקחו בחשבון את כל המשמעויות הכרוכות ביישום הרפורמה והפגיעה שהיא יוצרת לקלינאיות, למרפאות ולמטופלים.

“בעמותות המקצועיות מטילים ספק שבצל משבר הקורונה יספיקו שלושה חודשים להיערכות נרחבת שמצריכה הרפורמה מהקופות וקוראת למשרד הבריאות לא להגביל כעת את תקופת הדחייה, עד להתבהרות מצב החירום הלאומי, ולהזמין את העמותות המקצועיות כשותפות למהלך”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות