טיק טוק צינזרה משתמשים "מכוערים" ו"מוגבלים"

כך נחשף השבוע בארה"ב. אפליקציית הווידיאו מאוד פופולרית גם אצל ילדי ישראל. החברה: ההנחיות הופסקו

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

טיק טוק, אפליקציית הווידיאו הפופולרית (גם בקרב ילדי ישראל), פעלה לצמצום החשיפה ולצנזור סרטונים של משתמשים שנראו לה "מכוערים", "עניים" או "מוגבלים" מדי – כך עולה ממסמכים שחשף השבוע אתר התחקירים האמריקאי "אינטרספט".

לפי המסמכים, החברה הסינית הנחתה את אנשיה לשמור על עמוד הבית של האפליקציה (For You) מחוץ להישג ידם של משתמשים עם "מבט מכוער", או כאלה שצילמו קטעי וידיאו ב"שכונות עוני" או "בתים רעועים". For You הוא העמוד הנחשק ביותר שכל גולש שואף להגיע אליו. הסרטונים שזוכים לכבוד יכולים להגיע לעשרות אלפי ומאות אלפי צפיות. עד היום לא פורסמו הקריטריונים שלפיהם נבחרים הסרטונים, והם עדיין בגדר סוד.

כנראה שגם לילדים שלכם יש אותה בסלולרי. טיק טוק

דובר טיק טוק הודה בפני אתר התחקירים שהייתה מדיניות חד פעמית כזו והיא איננה בשימוש עוד. לטענתו, מדיניות זו הייתה "ניסיון בוטה" למנוע בריונות כלפי המשתמשים המדוברים.

אז מה כלל "הניסיון הבוטה" הזה? למשל, הנחיה להסיר קטעי וידיאו מהעדכון אם "סביבת הצילום מוזנחת", מכיוון ש"סביבה מסוג זה פחות מפוארת ומושכת" ו"יכולה לדכא את הווידיאו"; החרגה של סרטונים מ-For You אם הם נכשלו באחת מכמה קטגוריות: משתמשים עם "צורת גוף לא תקינה" (לא מוגבל לגמדים ולחולים באקרומגליה – גידלון בעברית), שהם "שמנמנים", "עם בטן בירה", "שמנים" או "רזים מדי", או שיש להם "פנים מכוערות או עיוות בפנים", או "יותר מדי קמטים".

במצבים אלה, נכתב באחד המסמכים, היכולת למשוך צופים נפגעת דרמטית: "אם המראה של הדמות לא טוב, הסרטון יהיה הרבה פחות אטרקטיבי".

חלק מההנחיות המפלות דלפו עוד קודם לעיתונות. כך לדוגמה, פורסם בעבר כי בטיק טוק ביקשו לצמצם את הנוכחות של אנשים עם מוגבלות וחברי הקהילה הלהט"בית באזורים מסוימים של האפליקציה.

דובר טיק טוק טען כאמור כי המטרה הייתה למנוע בריונות בפלטפורמה. לדבריו, החברה "דיכאה" סרטונים של משתמשים פגיעים במאמץ "מוטעה" למנוע מהם להפוך למרכז תשומת הלב, וכך למשוך אש לעברם. "מרבית ההנחיות כבר אינן בשימוש", מסר הדובר, "או שבמקרים מסוימים נראה כי מעולם לא היו קיימות, אך נכון שעבור הסטרימינג בשידור חי טיק טוק ערנית במיוחד להרחבת התוכן מהפלטפורמה".

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

עידן מוטולה

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״