המפעל שמעסיק אנשים עם מוגבלויות הפך משבר להזדמנות

חברת אקולוגיה לקהילה מוגנת נאלצה לצמצם את כוח האדם שלה בעקבות משבר הקורונה, אבל זכתה לעליה בהזמנות של מחשבים

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

חברת 'אקולוגיה לקהילה מוגנת' מהגליל המערבי, שעוסקת במחזור והשמשה של פסולת אלקטרונית, הצטמצמה בימים האחרונים כמו עסקים רבים. החברה נאלצה להשאיר בעבודה סדירה 25 עובדים בלבד, מתוך 100 שהיא מעסיקה בשגרה. העובדים אחראים לפס הייצור, וכן ולתיקון ולתמיכה במחשבים המחודשים שהיא מוכרת. העובדים במפעל נמצאים במרחק 2 מטרים אחד מהשני, כולם לובשים כפפות ומסכות, וכל החומרים והפסולת עוברים חיטוי. 


אלא שמשבר הקורונה יצר גם הזדמנות עבור החברה. בעקבות ההוראות החדשות של משרד הבריאות להישאר כמה שיותר בבתים, עלו ההזמנות למחשבים במאות אחוזים, סיפר לאתר ״שווים״ מנכ"ל החברה, עמרי דה גרסיה. "זה אתגר גדול מאוד בעקבות צמצום כוח האדם, אך אני מבטיח שברגע שהמשבר יסתיים, העובדים יחזרו לחברה. אנחנו המפעל היחיד בארץ שמעסיק אנשים עם מוגבלות בהעסקה ישירה מול משרד הביטחון, הרווחה והבריאות, כולם מקבלים אצלנו שכר שווה ומתפרנסים בכבוד", הדגיש דה גרסיה, שגם תורם חלק מהמחשבים שמורכבים אצלו. 

״רוב המדינה כיום עובדת מהבית והרבה אנשים צריכים מחשבים ולפטופים״, אמר דה גרסיה, ״גם הילדים בבית, ותוכניות משרד החינוך דורשות מחשב כדי להשתמש בתכנים שלהם ללמידה מרחוק. כל מחשב שנשלח מאיתנו מקבל אחריות לשנה לכל מה שקורה או יקרה ואנחנו מעניקים תמיכה טכנית לילדים ולהורים בתפעול המחשבים לילדי משרד החינוך, וגם לחינוך המיוחד״. 

ישי בן טוב, עובד החברה
ישי בן טוב, עובד החברה

"התחלתי בתפקיד של פירוק מוצרים ישנים ועם השנים התקדמתי. עברתי את כל המחלקות של החברה, מיון, גריסה וכדומה, עד שהגעתי לתפקיד כיום״, מספר ישי בן טוב, 45, מנהל מחלקת משלוחים באקולוגיה, שלוקה בהפרעת אישיות ילדותית. ״בכל המצב המטורלל הזה שאנחנו נמצאים בגלל הקורונה, לפחות אנחנו עובדים וזה נותן לנו סוג של שגרה. אנחנו כמובן מוגנים ושומרים על כל הכללים שצריך. אני מודה מאוד לחברה שבימים קשים אלה אפשר לעבוד. בימי הקורונה, העזרה לילדים שנמצאים בבית ועמותות רבות וארגונים שפונים אלינו בבקשה לעזור, מעניקה לנו העובדים סיפוק גדול״, סיפר לנו.  

בועז אלוני, עובד החברה
בועז אלוני, עובד החברה

״ביום עבודה רגיל אני משמיש בין חמישה לשישה מחשבים״, מספר בועז אלוני, 52, טכנאי בחברה, ״בימי הקורונה הלחץ הוא גדול מאוד, כי הביקוש הוא עצום ואנחנו לא רגילים לכמויות הזמנות כל כך גדולות, ומשתדלים באמת לענות על הצורך של האנשים. זה לא פשוט ואנחנו עובדים מאוד קשה כדי לספק מוצרים. ביצענו מספר פרויקטים חשובים, באחד מהם, שהייתי חלק ממנו תרמנו 20% מהמחשבים לאנשים מיעוטי יכולת, בסיוע בנק הפועלים, וזה כיף שיש עסק שחשוב לו להחזיר לקהילה, זה לא דבר שמובן מאליו״, הוסיף אלוני. 

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

עשו לנו לייק
סרטונים
גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים