נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיחדשותהתוכנית: מטפלים ומורים יגיעו לבתים של ילדי החינוך המיוחד

התוכנית: מטפלים ומורים יגיעו לבתים של ילדי החינוך המיוחד

משרד החינוך קיבל אישור עקרוני למהלך ממשרד הבריאות. ההחלטה הסופית תתקבל במהלך השבוע

בשורה חיובית, עם הזהירות המתחייבת, להורים לילדי החינוך המיוחד: משרד החינוך צפוי לאשר במהלך השבוע הקרוב תוכנית למתן שיעורים וטיפולים בבתי הילדים לתקופת משבר הקורונה, שכרגע עדיין לא רואים את סופו.

מאז שהוחלט לבטל את הלימודים לכלל תלמידי ישראל, כולל ילדי החינוך המיוחד, השמיעו הורים רבים וגם ארגוני הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ביקורת על כך שמערכת החינוך הפקירה אותם ואת ילדיהם, שלא זוכים לסיוע במהלך הימים הקשים האלה. פניות לא מעטות אף נעשו על ידי ארגונים אלה למשרד החינוך בבקשה שיסייע בנושא.

עד עכשיו אסר משרד הבריאות על מתן שיעורים או טיפולים בבתי הילדים, אולם ל”שווים” נודע כי עתה מאשר המשרד לעשות זאת, כמובן תחת מגבלות שישמרו על בריאות הילדים והמורים/מטפלים.  

לפי התוכנית המתגבשת, כ-50 אלף תלמידים עם צרכים מיוחדים יקבלו טיפולים ומפגשים חינוכיים מאיש צוות שיגיע עד הבית. 1,000 תלמידים שזקוקים בשגרה לטיפולים רפואיים יקבלו אחות או רופא שיגיעו עד הבית. בנוסף, 1,400 ילדים חולים ימשיכו ללמוד באופן מקוון או במפגשים עם מורה בביתם.

כמו כן, במשרד החינוך נערכים להפעיל ברשויות המקומיות מוקדים טיפולים הפגתיים. המוקדים יופעלו על ידי צוותי חינוך ממקצועות הבריאות והאמנויות.

גורמים במשרד החינוך אישרו את הדברים. הידיעה פורסמה לראשונה בגל”צ.

מייסד "שווים", בעל 20 שנות ניסיון בעולם העיתונות. שימש כרכז הכתבים של ”ידיעות אחרונות“, עורך המוסף הכלכלי ”ממון“ ועורך התוכנית ”חדשות הבוקר“. בעל קשר אישי לקהילת המוגבלויות: בנו הבכור אוהד הוא אוטיסט.

כתבות אחרונות