התוכנית: מטפלים ומורים יגיעו לבתים של ילדי החינוך המיוחד

משרד החינוך קיבל אישור עקרוני למהלך ממשרד הבריאות. ההחלטה הסופית תתקבל במהלך השבוע

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בשורה חיובית, עם הזהירות המתחייבת, להורים לילדי החינוך המיוחד: משרד החינוך צפוי לאשר במהלך השבוע הקרוב תוכנית למתן שיעורים וטיפולים בבתי הילדים לתקופת משבר הקורונה, שכרגע עדיין לא רואים את סופו.

מאז שהוחלט לבטל את הלימודים לכלל תלמידי ישראל, כולל ילדי החינוך המיוחד, השמיעו הורים רבים וגם ארגוני הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ביקורת על כך שמערכת החינוך הפקירה אותם ואת ילדיהם, שלא זוכים לסיוע במהלך הימים הקשים האלה. פניות לא מעטות אף נעשו על ידי ארגונים אלה למשרד החינוך בבקשה שיסייע בנושא.

עד עכשיו אסר משרד הבריאות על מתן שיעורים או טיפולים בבתי הילדים, אולם ל"שווים" נודע כי עתה מאשר המשרד לעשות זאת, כמובן תחת מגבלות שישמרו על בריאות הילדים והמורים/מטפלים.  

לפי התוכנית המתגבשת, כ-50 אלף תלמידים עם צרכים מיוחדים יקבלו טיפולים ומפגשים חינוכיים מאיש צוות שיגיע עד הבית. 1,000 תלמידים שזקוקים בשגרה לטיפולים רפואיים יקבלו אחות או רופא שיגיעו עד הבית. בנוסף, 1,400 ילדים חולים ימשיכו ללמוד באופן מקוון או במפגשים עם מורה בביתם.

כמו כן, במשרד החינוך נערכים להפעיל ברשויות המקומיות מוקדים טיפולים הפגתיים. המוקדים יופעלו על ידי צוותי חינוך ממקצועות הבריאות והאמנויות.

גורמים במשרד החינוך אישרו את הדברים. הידיעה פורסמה לראשונה בגל"צ.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

עידן מוטולה

פרסומות

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״