נושאים קשורים

“קרן השמש שלנו חזרה, והדמעות לא מפסיקות לרדת”

מפגש מרגש התרחש בבית החולים בין קרן מונדר, מורה לחינוך מיוחד שחזרה משבי חמאס, למנהלת בית הספר רחלי שטיין. גם תלמידתה של מונדר התרגשה: "מיקה קפצה ונישקה את מסך הטלוויזיה"

אני עובד מדינה ו”קר גיבר” של אדם קרוב. מה מגיע לי?

מי זכאי להכרה כ"בן משפחה מטפל", איך מקבלים את ההכרה – ואיזה זכויות והטבות מגיעות לכם מהמדינה. מדריך בשיתוף נציבות שירות המדינה

אב ביקש להפחית מזונות כי לילד יש קצבת נכות. מה פסק ביהמ”ש?

שופטי בית הדין הרבני האזורי באשקלון התבקשו להכריע: האם העובדה שילד מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי היא סיבה מוצדקת להפחתת מזונות שמשלם אביו   

בחודש הבא: הקצבאות יוקדמו; בינואר צפויה תוספת הצמדה

בין הקצבאות שיוקדמו: נכות, ילד נכה, שר”מ, ניידות ונפגעי עבודה. ב-2024 יגדלו הקצבאות בעקבות ההצמדה לשכר הממוצע במסגרת חוק הנכים
הסתדרות 480-100

ירדן, מדריכה ב”בית הגלגלים”, נחטפה לעזה. האם תוחזר בעסקה הקרובה?

בעלה והתינוקת הצליחו לברוח, שלושה ממתנדבי העמותה נרצחו. ולצד האסון התרחש גם נס – שהציל כנראה את חיי החניכים בבית בקיבוץ אורים
ראשיבריאותמשבוע הבא: שתי מסגרות חדשות לאנשים עם מוגבלות שנדבקו

משבוע הבא: שתי מסגרות חדשות לאנשים עם מוגבלות שנדבקו

כך הודיע משרד הרווחה. המסגרות יכולות להכיל 90 מטופלים, ובצוותים יהיו עובדי רווחה ובריאות

משרד העבודה והרווחה הודיע היום כי הוא פותח שתי מסגרות חדשות לאנשים עם מוגבלויות שנדבקו בקורונה במסגרות הרווחה שלהם וסובלים מתסמינים קלים בלבד.

המסגרות החדשות ייפתחו ביום ראשון בחולון ובירושלים, והאכלוס שלהן יחל ביום שני. המסגרות יכולות להכיל עד 90 מאושפזים, ובצוותים הטיפוליים יהיו עובדי רווחה שמומחים בעבודה עם אנשים עם מוגבלויות, לצד צוותים מתחום הבריאות בראשות רופא. כל הצוותים יעבדו עם ערכות מיגון מלאות.

הקמת המסגרות החדשות לחולים עם תסמינים קלים נועדה להקל על העומס בבתי החולים ובמערכות האשפוז. המסגרות החדשות הן תוספת למתחמי בידוד שהוקמו בכל המסגרות הקיימות של הרווחה, שמאפשרים בידוד של חולי קורונה קלים או חייבי בידוד מיתר הדיירים.

קו תמיכה לעובדים

במקביל פתח המשרד קו חם לייעוץ, הדרכה מקצועית ותמיכה בתחום הטיפול באנשים עם מוגבלויות בזמן התמודדות עם נגיף הקורונה. קו התמיכה מיועד לעובדים מתחום הטיפול באנשים עם מוגבלויות, והוא יאויש על ידי עובדים סוציאליים ופסיכולוגים שייתנו בהתנדבות מענה, תמיכה וייעוץ לעובדים בשעת המשבר. את הקמת הקו יזמה שרית טילוביץ לוי, עובדת סוציאלית ומומחית בתחום האבחון של אנשים עם מוגבלויות.

 לצד זה, יקיים מינהל מוגבלויות במשרד מפגשי תמיכה קבוצתיים לאנשי צוות שמטפלים באנשים עם מוגבלויות באמצעות אפליקציית זום. אנשי מקצועי מטעם מינהל המוגבלויות ינהלו שיח סביב הנושאים שעימם מתמודדים הצוותים במסגרות הרווחה בעת משבר הקורונה.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות