משבוע הבא: שתי מסגרות חדשות לאנשים עם מוגבלות שנדבקו

כך הודיע משרד הרווחה. המסגרות יכולות להכיל 90 מטופלים, ובצוותים יהיו עובדי רווחה ובריאות

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

משרד העבודה והרווחה הודיע היום כי הוא פותח שתי מסגרות חדשות לאנשים עם מוגבלויות שנדבקו בקורונה במסגרות הרווחה שלהם וסובלים מתסמינים קלים בלבד.

המסגרות החדשות ייפתחו ביום ראשון בחולון ובירושלים, והאכלוס שלהן יחל ביום שני. המסגרות יכולות להכיל עד 90 מאושפזים, ובצוותים הטיפוליים יהיו עובדי רווחה שמומחים בעבודה עם אנשים עם מוגבלויות, לצד צוותים מתחום הבריאות בראשות רופא. כל הצוותים יעבדו עם ערכות מיגון מלאות.

הקמת המסגרות החדשות לחולים עם תסמינים קלים נועדה להקל על העומס בבתי החולים ובמערכות האשפוז. המסגרות החדשות הן תוספת למתחמי בידוד שהוקמו בכל המסגרות הקיימות של הרווחה, שמאפשרים בידוד של חולי קורונה קלים או חייבי בידוד מיתר הדיירים.

קו תמיכה לעובדים

במקביל פתח המשרד קו חם לייעוץ, הדרכה מקצועית ותמיכה בתחום הטיפול באנשים עם מוגבלויות בזמן התמודדות עם נגיף הקורונה. קו התמיכה מיועד לעובדים מתחום הטיפול באנשים עם מוגבלויות, והוא יאויש על ידי עובדים סוציאליים ופסיכולוגים שייתנו בהתנדבות מענה, תמיכה וייעוץ לעובדים בשעת המשבר. את הקמת הקו יזמה שרית טילוביץ לוי, עובדת סוציאלית ומומחית בתחום האבחון של אנשים עם מוגבלויות.

 לצד זה, יקיים מינהל מוגבלויות במשרד מפגשי תמיכה קבוצתיים לאנשי צוות שמטפלים באנשים עם מוגבלויות באמצעות אפליקציית זום. אנשי מקצועי מטעם מינהל המוגבלויות ינהלו שיח סביב הנושאים שעימם מתמודדים הצוותים במסגרות הרווחה בעת משבר הקורונה.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

אביחי חיים

אביחי חיים

בן 28, נשוי. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים", מגיש תכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט". נולד עם שיתוק מוחין קל.

פרסומות

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״