נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליווי
הסתדרות 480-100

המלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיאוטיזםהחזרת החינוך המיוחד נדחית ביומיים

החזרת החינוך המיוחד נדחית ביומיים

בהמשך הוציא משרד החינוך הבהרה שמתווה החזרה ללימודים והתאריך אינם סופיים וממתינים לאישורים

‏הורים, שימו לב: כ-52 אלף תלמידים הלומדים במוסדות לחינוך המיוחד לא יחזרו ללימודים מיד אחרי הפסח אלא רק יומיים אחר כך ב-21/4 – כך עולה ממתווה החזרה לשגרה של משרד החינוך. הידיעה התפרסמה לראשונה בכאן 11.

במשרד החינוך אישרו את הדברים, אולם בהמשך הוציאו הודעה שלפיה עדיין אין אישור סופי לחזרת החינוך המיוחד בתאריך המדובר. לפי הודעת המשרד, הנושא מצוי בדיונים עם משרד הבריאות ויש אישור עקרוני למתווה. עם זאת, הוא יאושר סופית רק אחרי שיובא לדיון ביום חמישי הקרוב אצל ראש הממשלה.

המטרה של הדחייה ביומיים היא לארגן את מוסדות החינוך שעדיין מגבשים תוכנית לתלמידים – סדר יום ומערך הסעות. במשרד החינוך ציינו כי הורה שלא יוכל להביא את ילדיו ללימודים יזכה להסעה.

בנוסף, החליטו במשרד כי לא תהיה חובת הגעה של הילדים למוסדות הלימוד, אם ההורים אינם מעוניינים בכך. מדובר בהחלטה משמעותית מכיוון שחלק גדול מההורים הביעו חשש להחזיר את ילדיהם למערכת מסיבות בריאותיות.

56% מההורים מתהגדים לחזרה ללימודים, לפי משאל אינטרנטי ב”שווים”

בכלל, בקרב ההורים לילדים בחינוך המיוחד ישנה מחלוקת קשה האם יש להחזיר את הילדים ללימודים. במשאל אינטרנטי (חשוב להדגיש כי לא מדובר בסקר מדעי) שערכנו בדף הפייסבוק של “שווים” השתתפו יותר מ-1,200 הורים. 56% מהם הצביעו נגד החזרה ללימודים, בעוד ש-44% הצביעו בעד.

ההורים המתנגדים חוששים מאוד לבריאות ילדיהם. חלק מילדי החינוך המיוחד סובלים ממערכות חיסוניות חלשות, ובנוסף מאוד מתקשים להקפיד על הוראות משרד הבריאות, למשל על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם. ההורים התומכים בחזרה ללימודים טוענים שהמשך השהות בבתים פוגע דרמטית בילדים וגורם לנסיגה משמעותית בתפקוד שלהם.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות