נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"
הסתדרות 480-100

“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיאנשים עם מוגבלויותבת ה-40 ממעון "עלה מוריה" שנפטרה מקורונה: תמר מיטרני

בת ה-40 ממעון “עלה מוריה” שנפטרה מקורונה: תמר מיטרני

מיטרני התמודדה עם מוגבלות שכלית. הותירה אחריה זוג הורים ושני אחים

הותר לפרסום שמה של הצעירה עם המוגבלות שהתגוררה במעון “עלה מוריה” בגדרה ונפטרה אתמול לאחר שנדבקה בקורונה. מדובר בתמר מיטרני, בת 40, מברקן.

מיטרני היא אחת מקורבנות נגיף הקורונה הצעירים בישראל. אחרי עשרה ימים שבהם הייתה מורדמת ומונשמת, היא נפטרה בבית החולים קפלן שברחובות. מבית החולים נמסר כי היא סבלה ממחלות רקע.

כאמור, מיטרני הייתה דיירת במעון “עלה מוריה” בגדרה, והיא התמודדה עם מוגבלות שכלית-התפתחותית. לפני כשלושה שבועות פורסם כי אחת מנשות הצוות במעון נדבקה בקורונה. אתמול הדיווחים היו כבר גרועים בהרבה, כאשר התברר ש-26 דיירים ועוד 10 אנשי צוות נדבקו בקורונה.

הותירה אחריה הורים ושני אחים. תמר מיטרני ז”ל

מדובר בחמישית מהדיירים במקום. תשעה מתוך 26 הנדבקים עדיין מאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ, 12 הועברו לטיפול בשתי מסגרות רווחה לחולי קורונה קלים וארבעה החלימו בבתי חולים וחזרו למוסד.

“זו טרגדיה נוראית, עובדי המועצה ותושבי השומרון משתתפים באבלה הכבד של המשפחה”, מסר ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. “משפחת מיטרני היא ממייסדי ההתיישבות ויש לה זכויות רבות. אני ושאר עובדי המועצה מלווים את המשפחה ונסייע ככל שיידרש”.

תמר הותירה אחריה זוג הורים ושני אחים.

ובתוך כך, בכפר “עלה נגב נחלת ערן”, השייך לאותה רשת, בוצעו היום למעלה מ-300 בדיקות לנגיף הקורונה לכל הדיירים וצוות העובדים. זאת לאחר שלפני כשבוע התגלו שני עובדים של הצוות הרפואי הנושאים את הנגיף.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות