נושאים קשורים

במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות

כך פועלת הונאת ה”פטור מתור” שמציפה את הרשת

מיוחד ל"שווים": גם אתם נתקלתם לאחרונה במודעה הזאת? מדובר בנוכלות. כך נראתה השיחה שלנו עם "נציג המכירות" שמבטיח תעודה רשמית מהביטוח הלאומי

ללמוד על קבלת האחר – דרך משחק קלפים מיוחד

משחק הזיכרון החדש, "בלון וכובע", לא רק מבדר, אלא גם מלמד על סובלנות ואמפתיה, תוך תרומה לילדים חולי ניוון שרירים דושן-בקר

תקף וירק: כתב אישום נגד אח שהתעלל בקשישה סיעודית

סאלח היאג'נה, בן 26, נאשם על ידי פרקליטות המדינה לאחר שתקף קשישה בת 77 במרכז הגריאטרי "גולדן קר" בנס ציונה
הסתדרות 480-100

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס
ראשיאוטיזםאותי הגרמנים היו רוצחים פעמיים

אותי הגרמנים היו רוצחים פעמיים

ג'וש ארונסון, עיתונאי אוטיסט ונכד לניצולי שואה, רוצה שנזכור את רבע מיליון האנשים עם מוגבלויות שהושמדו בשואה

אם הייתי חי בתקופת השואה, היו רוצחים אותי פעמיים. פעם מפני שאני יהודי, ופעם מפני שאני בחור עם מוגבלות.

לא מזמן הוציאו מה-Dsm, ספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקאי, את השם של התסמונת שלי, זו הנקראת אספרגר. החוקר שגילה אותה, רופא ילדים וינאי בשם הנס אספרגר, שלח מטופלים שלו למוסדות שבהם הוצאו להורג. עכשיו מתקיימים דיונים במטרה לשנות את השם של התסמונת.

עד סוף מלחמת העולם השנייה נרצחו יותר מ-250 אלף אנשים עם מוגבלויות. המספר היה אמור להיות גבוה בהרבה, אלא שהיטלר חשש ממחאה נגד הוצאתם להורג של נכים שנפצעו במלחמת העולם הראשונה, ולכן נתן הוראה להפסיק את ההרג.

באושוויץ יש חדר שבו שמרו את הפרוטזות של הנכים שנרצחו. ג’וני דניאל, ישראלי שמנהל את עמותת “ממעמקים”, שעוסקת בשימור זכר הנספים, אמר לי שליווה פעם לסיור במקום סנאטור אמריקאי. לבו נשבר כשראה את החדר הזה, ג’וני סיפר. התברר שלאותו סנאטור יש ילד עם מוגבלות.

לפני כמה שנים נקלעתי להפגנה אנטישמית בבריטניה. אחד המפגינים עמד שם עם בנו, שישב בכיסא גלגלים, והחזיק שלט שעליו נכתב “הלוואי שהיטלר היה מסיים את עבודתו”. לא התאפקתי וצעקתי לעברו: “טיפש, היטלר היה הורג את הילד שלך”.

לי, כאדם עם מוגבלות וכנכד לניצולי שואה, חשוב שבארץ ובעולם יכירו את שואת האנשים עם מוגבלויות. הנסיך צ’ארלס אמר פעם בפורום בינלאומי כי אסור לשכוח את מי שנרצחו רק משום שהיו שונים. חייבים להדגיש את זה גם אצלנו: שוויון זה לא רק לקבל את השונה, זה גם לזכור את מי שמת רק כי היה שונה.

אז אני פונה בבקשה לכל ראשי המדינה, וגם אל אנשי יד ושם: מצאו דרך להנציח את האנשים עם המוגבלות שנרצחו, זכרו את השונים.

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות