נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החוליםנחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיאוטיזםאותי הגרמנים היו רוצחים פעמיים

אותי הגרמנים היו רוצחים פעמיים

ג'וש ארונסון, עיתונאי אוטיסט ונכד לניצולי שואה, רוצה שנזכור את רבע מיליון האנשים עם מוגבלויות שהושמדו בשואה

אם הייתי חי בתקופת השואה, היו רוצחים אותי פעמיים. פעם מפני שאני יהודי, ופעם מפני שאני בחור עם מוגבלות.

לא מזמן הוציאו מה-Dsm, ספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקאי, את השם של התסמונת שלי, זו הנקראת אספרגר. החוקר שגילה אותה, רופא ילדים וינאי בשם הנס אספרגר, שלח מטופלים שלו למוסדות שבהם הוצאו להורג. עכשיו מתקיימים דיונים במטרה לשנות את השם של התסמונת.

עד סוף מלחמת העולם השנייה נרצחו יותר מ-250 אלף אנשים עם מוגבלויות. המספר היה אמור להיות גבוה בהרבה, אלא שהיטלר חשש ממחאה נגד הוצאתם להורג של נכים שנפצעו במלחמת העולם הראשונה, ולכן נתן הוראה להפסיק את ההרג.

באושוויץ יש חדר שבו שמרו את הפרוטזות של הנכים שנרצחו. ג’וני דניאל, ישראלי שמנהל את עמותת “ממעמקים”, שעוסקת בשימור זכר הנספים, אמר לי שליווה פעם לסיור במקום סנאטור אמריקאי. לבו נשבר כשראה את החדר הזה, ג’וני סיפר. התברר שלאותו סנאטור יש ילד עם מוגבלות.

לפני כמה שנים נקלעתי להפגנה אנטישמית בבריטניה. אחד המפגינים עמד שם עם בנו, שישב בכיסא גלגלים, והחזיק שלט שעליו נכתב “הלוואי שהיטלר היה מסיים את עבודתו”. לא התאפקתי וצעקתי לעברו: “טיפש, היטלר היה הורג את הילד שלך”.

לי, כאדם עם מוגבלות וכנכד לניצולי שואה, חשוב שבארץ ובעולם יכירו את שואת האנשים עם מוגבלויות. הנסיך צ’ארלס אמר פעם בפורום בינלאומי כי אסור לשכוח את מי שנרצחו רק משום שהיו שונים. חייבים להדגיש את זה גם אצלנו: שוויון זה לא רק לקבל את השונה, זה גם לזכור את מי שמת רק כי היה שונה.

אז אני פונה בבקשה לכל ראשי המדינה, וגם אל אנשי יד ושם: מצאו דרך להנציח את האנשים עם המוגבלות שנרצחו, זכרו את השונים.

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות