מסתמן: גם בחינוך המיוחד ילמדו יחד עד 15 ילדים

במקביל, במשרד החינוך בודקים האם ניתן לעבור מלמידה במשמרות ללמידה מלאה. הבעיה הגדולה כרגע: ההסעות

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אחרי שמשרד החינוך הודיע כי ילדי הגנים וכיתות א' עד ג' יחזרו ללימודים ביום ראשון הקרוב (3.5) בקבוצות של 15 תלמידים, הוחלט לנסות להצמיד גם את ילדי החינוך המיוחד לאותה מתכונת. המשמעות: לאחר אישור של המתווה החדש מחר, צפויים בכיתות החינוך המיוחד וגם בכיתות הקטנות בבתי הספר הרגילים ללמוד 8-12 תלמידים, לפי גודל הכיתה, ולמעשה כל הילדים ביחד.

כזכור, ילדי החינוך המיוחד היו הראשונים לשוב ללימודים כחלק מהחזרה ההדרגתית לשגרה אחרי הפוגת משבר הקורונה. לפי הנחיות משרד הבריאות, הילדים למדו עד עתה בקבוצות קטנות של עד שלושה תלמידים יחד עם שניים או שלושה אנשי צוות. הלימודים התבצעו במשמרות של 3 שעות, וכל ילד הגיע לגן או לבית הספר שלוש פעמים בשבוע.

כעת, מקווים הורים לילדים מיוחדים, נעשה עוד צעד בדרך לשגרה הרגילה בבתי הספר של החינוך המיוחד. בשלב זה עדיין לא ברור האם ניתן לעבור כבר עכשיו מלימודים במשמרות ללימודים על פני שבוע מלא ושעות מלאות. על פניו, ברגע שמותר להכניס לכיתה את כל הילדים, יש מספיק כוח אדם לעבור ללמידה במתכונת מלאה. נעדכן כמובן ברגע שיהיו החלטות נוספות.

אחת הבעיות הגדולות שעדיין ניצבות בפני חזרה תקינה של החינוך המיוחד לשגרה היא ההסעות. עד עתה לא מצליחים במשרד החינוך וברשויות המקומיות לדאוג להסעות שיביאו ילדים אל מוסדות החינוך ובחזרה הביתה. ילד שלהוריו יש רכב והם יכולים להסיעו, עוד איכשהו מסתדר בשלב זה, אבל מי שלא ניצב בפני בעיה גדולה.

הורים ששוחחו עם "שווים" הביעו שביעות רצון מההחלטה לאפשר לימודים בקבוצות גדולות, אולם מצד שני אמרו: "איזה טעם יש בזה אם אין הסעות שמביאות את הילדים לבית הספר?"

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

מערכת שווים

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״