עם מסיכה כל הזמן: כך ייצאו דיירי ההוסטלים לחופשה בבית

אנחת רווחה: אחרי שבועות ארוכים בהם היו סגורים בהוסטלים, מהיום דיירים עם מוגבלות יכולים לבקר את המשפחה

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

לא מעט משפחות חיכו לרגע הזה בכיליון עיניים: אחרי שבועות ארוכים, שבעה ליתר דיוק, בהם דיירים עם מוגבלות בהוסטלים היו מנועים מלצאת לביקורים בביתם, ולאחר שהושמעה על המדיניות הזו ביקורת חריפה כלפי משרד הרווחה – מהיום סוף סוף זה קורה.

אחר הצהריים הודיע המשרד, שבאחריותו נמצאים ההוסטלים, כי כחלק מהמעבר לשגרה (תחת מגבלות הקורונה) הוא יאפשר יציאה של דיירים ממסגרות של מינהל מוגבלויות לביקור בבית משפחתם. זאת, בכפוף להקפדה על הנחיות משרד הבריאות ובתיאום עימו.

על פי ההנחיות שייכנסו לתוקפן החל מהיום, מנהלי ההוסטלים יוכלו לאפשר יציאה של דיירים לשהייה בחיק משפחתם לאחר התייעצות עם גורמי המקצוע, כחלק מהתמיכה הטיפולית בדיירים. מנהל ההוסטל יקבע ויעלה על הכתב את פרק הזמן לשהייה בבית המשפחה ויציין את מקום השהות ופירוט בני משפחתו של הדייר אשר ישהו במחיצתו.

היציאה לביקורים תתבצע בכפוף למילוי הצהרת בריאות של בני המשפחה והתחייבות לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות, ובהן שהייה בחיק המשפחה הגרעינית בלבד או בסביבה מבוקרת שאושרה על ידי מנהל ההוסטל, חתימה על הצהרת בריאות כי אף לא אחד מבני הבית היה חייב בבידוד ב-14 יום שקדמו לביקור, וכן חובת חבישת מסיכה על הדייר ועל בני משפחתו למשך זמן הביקור. הדייר יוכל להסיר את המסיכה בזמן שהוא שוהה לבד.

אם הדייר מנוע מלעטות מסיכה, ניתן לפטור אותו מצורך זה, ובתנאי שכל יתר השוהים במחיצתו יקפידו לעטות מסיכה. בזמן הארוחות יתבקשו בני המשפחה לשמור על מרחק ביטחון בין הדייר ליתר בני הבית.

לאחר חזרתו של הדייר להוסטל יתבצע מעקב אחר תסמינים נשימתיים וחום גוף למשך 14 יום. אם מתעורר חשד כלשהו, יש לפעול על פי הנוהל, להכניס את הדייר לבידוד ולקרוא למשרד הבריאות לביצוע בדיקה לגילוי נגיף הקורונה.

"היינו קשובים לצורכי הדיירים והמשפחות לכל אורך התקופה", אמר שר הרווחה אופיר אקוניס. "אחרי מאמצים רבים עם משרד הבריאות, הגענו לאיזון הנכון בין שמירה על בריאות הדיירים לבין החשיבות הרבה שלא נסתרה מעינינו בשמירה על הקשר עם בני המשפחות".

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

מערכת שווים

פרסומות

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״