מחקר ראשון מסוגו: כמה אוטיסטים בוגרים יש בארה"ב

המידע החדש יוכל לעזור לאוטיסטים מעל גיל 18 לקבל את המשאבים והתמיכה להם הם זקוקים

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כ -2.2% מכלל האנשים מעל גיל 18 בארצות הברית נמצאים על הספקטרום האוטיסטי – כך מעריך מחקר חדש שפירסם שלשום המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן (CDC). לפי המחקר, שנחשף ב-CNN, מספר האוטיסטים הבוגרים מוערך בכ-5.4 מיליון, וכנגזרת מכך אחד מכל 45 אנשים.

"מדובר במחקר הראשון של ה-CDC שמספק הערכות של מספר המבוגרים בארה"ב עם אוטיזם", נמסר מהמרכז האמריקאי לבקרת מחלות. "אין למעשה מערכת מעקב קיימת לאיסוף המידע הזה. חשיבות המחקר בכך שהוא ממלא פער בנתונים על מבוגרים החיים על הספקטרום האוטיסטי בארה"ב".

 "ייתכן שהמחסור בנתונים עד היום נובע מהאתגרים הקשורים לבדיקת ASD (autism spectrum disorder) אצל מבוגרים", מסבירה פטרישה דיץ מהמרכז לבקרת מחלות. "אין בדיקות שקיבלו תוקף פסיכומטרי של הפרעה אוטיסטית במבוגרים, מה שהוביל לשימוש בבדיקות המיועדות לילדים. בנוסף, דרושות שיטות חדשות כדי להגיע לאוכלוסיות החיות באופן עצמאי".

 לביצוע המחקר צוות החוקרים השתמש באומדנים של אוטיזם בקרב ילדים, ועשה העברה של נתון זה לאוכלוסייה הבוגרת, תוך שימוש בנתונים עדכניים על תמותה. יש לציין כי הנתון של 2.2% מהווה אומדן, והוא עשוי להשתנות על סמך נתונים חסרים. מצד שני, המידע החדש יכול לעזור לבוגרים עם אוטיזם לקבל את המשאבים והתמיכה להם הם זקוקים, אך אינם מקבלים נכון להיום.

 כך למשל, צעירים אוטיסטים רבים לא זוכים לקבל שירותי בריאות במשך כמה שנים אחרי שהם מפסיקים לראות רופא ילדים. כמו כן, יותר ממחצית מהם נשארים מובטלים אחרי התיכון וגם ולא נרשמים ללימודים גבוהים בשנתיים שלאחריו.

בקבוצת הגילאים מתחת ל-18, אחד מכל 54 ילדים בארה"ב מאובחן עם אוטיזם.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

מערכת שווים

פרסומות

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״