נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך
הסתדרות 480-100

אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיאוטיזםקמפיין חדש: צעירים עם מוגבלויות מתגייסים לשירות הלאומי

קמפיין חדש: צעירים עם מוגבלויות מתגייסים לשירות הלאומי

מדי שנה מתנדבים כ־300 אנשים במסגרת הפרויקט. "גדלנו על הערך של להתגייס ולשרת", מספר אחד המתנדבים. "כשנודע לי שקיבלתי פטור מהשירות הצבאי - התרסקתי"

לפני כמה שנים שאלתי את אחי מה קרה לצו הגיוס שלי. הוא סיפר לי שקיבלתי פטור אוטומטי רק בגלל שיש לי מוגבלות וזה אכזב אותי מאוד. לא ידעתי בזמנו שאפשר להתנדב. נזכרתי ברגע ההוא השבוע, כשדיברו איתי על פרויקט השירות הלאומי של האגודה הישראלית להתנדבות.

קמפיין הגיוס החדש של האגודה להתנדבות מעודד צעירים עם מוגבלויות להתגייס לשירות הלאומי. מדי שנה מתנדבים כ־300 אנשים במסגרת הפרויקט, שמתקיים בשיתוף פעולה עם הרשות לשירות הלאומי־אזרחי, קרן ההזדמנות ומשרד הרווחה. 

“אני רואה אותו משתלב, וזה נפלא”. נעם (צילום: באדיבות המצולם)

אחד המתנדבים בפרויקט הוא נעם (21), שסובל מ־ASD (הפרעה הנמצאת על הספקטרום האוטיסטי). נעם מתנדב מטעם השירות הלאומי במחלקת התרבות של עיריית ראשון-לציון. “אני מגיע ממשפחה ציונית דתית”, הוא מספר. “גדלנו על הערך של להתגייס ולשרת. כשנודע לי שקיבלתי פטור מהשירות הצבאי, התרסקתי. ההתנדבות במחלקת התרבות בעירייה מאוד עוזרת לי. מעניקים לי פה את כל העזרה שאני צריך, ואפילו נותנים לי לערוך עלונים עבור התושבים מהמחלקה”. אמו רונית סיפרה: “חברה אמרה לי שיש את האגודה להתנדבות. זה היה הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות לנעם. אני רואה אותו משתלב, וזה נפלא”.

“החזון שלנו באגודה להתנדבות הוא לייצר חוסן אזרחי חברתי בישראל בעזרת התנדבות ושירות לאומי”, הוסיף ירון לוץ, מנכ”ל האגודה להתנדבות. “אנחנו גאים בזכות להעניק לצעירים שהצבא פוטר משירות, הזדמנות להשתלב, לתרום ולבנות עתיד כחלק מהשירות הלאומי-אזרחי וחוק חיילים משוחררים. מבחינתנו כולם שווים, והגיוון בחברה הוא העוצמה האמיתית שלה”.

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות