נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיאוטיזםקמפיין חדש: צעירים עם מוגבלויות מתגייסים לשירות הלאומי

קמפיין חדש: צעירים עם מוגבלויות מתגייסים לשירות הלאומי

מדי שנה מתנדבים כ־300 אנשים במסגרת הפרויקט. "גדלנו על הערך של להתגייס ולשרת", מספר אחד המתנדבים. "כשנודע לי שקיבלתי פטור מהשירות הצבאי - התרסקתי"

לפני כמה שנים שאלתי את אחי מה קרה לצו הגיוס שלי. הוא סיפר לי שקיבלתי פטור אוטומטי רק בגלל שיש לי מוגבלות וזה אכזב אותי מאוד. לא ידעתי בזמנו שאפשר להתנדב. נזכרתי ברגע ההוא השבוע, כשדיברו איתי על פרויקט השירות הלאומי של האגודה הישראלית להתנדבות.

קמפיין הגיוס החדש של האגודה להתנדבות מעודד צעירים עם מוגבלויות להתגייס לשירות הלאומי. מדי שנה מתנדבים כ־300 אנשים במסגרת הפרויקט, שמתקיים בשיתוף פעולה עם הרשות לשירות הלאומי־אזרחי, קרן ההזדמנות ומשרד הרווחה. 

“אני רואה אותו משתלב, וזה נפלא”. נעם (צילום: באדיבות המצולם)

אחד המתנדבים בפרויקט הוא נעם (21), שסובל מ־ASD (הפרעה הנמצאת על הספקטרום האוטיסטי). נעם מתנדב מטעם השירות הלאומי במחלקת התרבות של עיריית ראשון-לציון. “אני מגיע ממשפחה ציונית דתית”, הוא מספר. “גדלנו על הערך של להתגייס ולשרת. כשנודע לי שקיבלתי פטור מהשירות הצבאי, התרסקתי. ההתנדבות במחלקת התרבות בעירייה מאוד עוזרת לי. מעניקים לי פה את כל העזרה שאני צריך, ואפילו נותנים לי לערוך עלונים עבור התושבים מהמחלקה”. אמו רונית סיפרה: “חברה אמרה לי שיש את האגודה להתנדבות. זה היה הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות לנעם. אני רואה אותו משתלב, וזה נפלא”.

“החזון שלנו באגודה להתנדבות הוא לייצר חוסן אזרחי חברתי בישראל בעזרת התנדבות ושירות לאומי”, הוסיף ירון לוץ, מנכ”ל האגודה להתנדבות. “אנחנו גאים בזכות להעניק לצעירים שהצבא פוטר משירות, הזדמנות להשתלב, לתרום ולבנות עתיד כחלק מהשירות הלאומי-אזרחי וחוק חיילים משוחררים. מבחינתנו כולם שווים, והגיוון בחברה הוא העוצמה האמיתית שלה”.

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות