קמפיין חדש: צעירים עם מוגבלויות מתגייסים לשירות הלאומי

מדי שנה מתנדבים כ־300 אנשים במסגרת הפרויקט. "גדלנו על הערך של להתגייס ולשרת", מספר אחד המתנדבים. "כשנודע לי שקיבלתי פטור מהשירות הצבאי - התרסקתי"

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

לפני כמה שנים שאלתי את אחי מה קרה לצו הגיוס שלי. הוא סיפר לי שקיבלתי פטור אוטומטי רק בגלל שיש לי מוגבלות וזה אכזב אותי מאוד. לא ידעתי בזמנו שאפשר להתנדב. נזכרתי ברגע ההוא השבוע, כשדיברו איתי על פרויקט השירות הלאומי של האגודה הישראלית להתנדבות.

קמפיין הגיוס החדש של האגודה להתנדבות מעודד צעירים עם מוגבלויות להתגייס לשירות הלאומי. מדי שנה מתנדבים כ־300 אנשים במסגרת הפרויקט, שמתקיים בשיתוף פעולה עם הרשות לשירות הלאומי־אזרחי, קרן ההזדמנות ומשרד הרווחה. 

"אני רואה אותו משתלב, וזה נפלא". נעם (צילום: באדיבות המצולם)

אחד המתנדבים בפרויקט הוא נעם (21), שסובל מ־ASD (הפרעה הנמצאת על הספקטרום האוטיסטי). נעם מתנדב מטעם השירות הלאומי במחלקת התרבות של עיריית ראשון-לציון. "אני מגיע ממשפחה ציונית דתית", הוא מספר. "גדלנו על הערך של להתגייס ולשרת. כשנודע לי שקיבלתי פטור מהשירות הצבאי, התרסקתי. ההתנדבות במחלקת התרבות בעירייה מאוד עוזרת לי. מעניקים לי פה את כל העזרה שאני צריך, ואפילו נותנים לי לערוך עלונים עבור התושבים מהמחלקה". אמו רונית סיפרה: "חברה אמרה לי שיש את האגודה להתנדבות. זה היה הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות לנעם. אני רואה אותו משתלב, וזה נפלא".

"החזון שלנו באגודה להתנדבות הוא לייצר חוסן אזרחי חברתי בישראל בעזרת התנדבות ושירות לאומי", הוסיף ירון לוץ, מנכ"ל האגודה להתנדבות. "אנחנו גאים בזכות להעניק לצעירים שהצבא פוטר משירות, הזדמנות להשתלב, לתרום ולבנות עתיד כחלק מהשירות הלאומי-אזרחי וחוק חיילים משוחררים. מבחינתנו כולם שווים, והגיוון בחברה הוא העוצמה האמיתית שלה".

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

ג׳וש ארונסון

ג׳וש ארונסון

בן 33 מירושלים, עלה לארץ מאנגליה. גדל במשפחה חרדית עם עוד 13 אחים. משמש רכז לשילוב אנשים עם מוגבלות בתנועת הרפורמית, ובמקביל עובד בחטיבת התקשורת של קרן היסוד. בנוסף לעבודתו ב"שווים", עובד גם כעיתונאי "מעריב". מאובחן על הרצף.

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״