נושאים קשורים

הערכות: בכמה יעלו הקצבאות ב-2024 אחרי ההצמדה

על כמה צפויות לעמוד קצבאות הנכים, ילדים עם מוגבלות ושירותים מיוחדים מהחודש הבא. אלכס פרידמן: "ההצמדה לשכר הממוצע – אחד ההישגים הגדולים שלנו"

ושוב, נזכרים בנו רק חודש בשנה. אבל אפשר גם אחרת

דצמבר הוא חודש המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות, אבל מה עם שאר חודשי השנה? אילון גולן חושב שהצעד הראשון לעבר שוויון הוא פשוט לדבר זה עם זה. טור אורח

הלחץ עבד: בוטלה דחיית חוק שירותי הרווחה

בעקבות הפרסום ב"שווים" והמכתב של יו"ר האופוזיציה לפיד: שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי חזר בו מההקפאה. "זו תוכנית הדגל של המשרד לשנים הקרובות"

איפה חילקו הכי הרבה דוחות לאלו שחנו בחניית נכים ללא תג?

הנתונים לא מחמיאים: עמותת "אור ירוק" בדקה את רמת האכיפה ומצאה כי יש מקום רב לשיפור. וגם: באיזו רשות מקומית חילקו רק דוח חנייה אחד בשנה החולפת?החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה
ראשיאוטיזםאוסטרליה: נער עם אוטזים שלא מתקשר - נעדר

אוסטרליה: נער עם אוטזים שלא מתקשר – נעדר

מירוץ נגד השעון: מאות אנשים מחפשים את ויליאם קלהאן בתנאי קור קשים

נער עם אוטיזם שאינו מדבר, נעדר יותר מ-24 שעות בתנאי קור מסוכנים בצפון מלבורן, אוסטרליה. צוות החיפוש, הכולל יותר מ-450 איש, בהם מתנדבים רבים, נמצא במירוץ נגד השעון כדי לאתר את הילד לפני שייכנע לקור המקפיא השורר באזור בלילה. בזמן ההיעלמות הוא לבש מכנסי טרנינג כחולים וקפוצ’ון.

ויליאם קלהאן, בן 14, נעלם אתמול בערב (שעון אוסטרליה) בזמן שרץ לפני אביו כשנסעו לפסגת “הר אכזבה”, הנמצא 10 ק”מ מזרחית לעיירה וואלן. קצינת משטרה בזירה נשאלה אם יש חשש שהוא עשוי לא להגיב למחפשים אחריו, והיא אמרה שמשפחתו דווקא חושבת שהוא כן יגיב, “אבל המון אנשים או רעשים עלולים להרתיע אותו”.

וויליאם נעדר
וויליאם נעדר

מטפל באוטיזם שמכיר את ויליאם היטב סיפר כי מדובר בילד רגוע מאוד. “הוא אוהב להיות בחוץ ולהתרוצץ”, אמר, “הוא ממש נייד, תמיד קראתי לו ילד ג’ונגל”. על נסיבות ההיעלמות אמר המטפל: “הוא פשוט היה שקוע בלהיות כאן ושכח איפה הוא היה. אתה לא יכול להוריד ממנו את העיניים לאורך זמן, הוא תמיד היה מהיר”.

ויליאם, שמתגורר בעיקר עם אמו, אמור היה לחזור לבית הספר היום, מה שבנסיבות הקשות לא קרה. “אני מתפלל לחדשות טובות, ושויליאם ימצא את דרכו לבית או למקלט”, אמר המטפל. “אני אפילו לא יכול לחשוב על המצב ההפוך”.

במהלך החיפושים בלילה משתמשים המחפשים בציוד הדמיה תרמי, מכיוון שהטמפרטורות צונחות. “זה מזג אוויר מסוכן מאוד”, אמר סמל משטרה בזירה. “זה יכול לרדת לאפס, אולי תת-אפס כאן בהרים, וזה מזג אוויר מסכן חיים. יש אנשים ששרדו כמה לילות גם בתנאים האלה, ולכן אנחנו חושבים שיש סיכוי טוב שנצליח למצוא אותו בחיים”.

לפני חמש שנים, באירוע דומה, הצליחה המשטרה לאתר בחיים ילד בן 11, גם הוא עם אוטיזם, אחרי חמישה ימי חיפושים. הדבר הזה נותן תקווה למשטרה כי ויליאם גם יימצא בחיים.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות