נושאים קשורים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובלים

המדינה לא מאשרת הסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות

אפקט המלחמה: יותר מחצי מיליון ישראלים יזדקקו לטיפול נפשי

גורמי המקצוע בתחום בריאות הנפש הזהירו בוועדת הבריאות של הכנסת: "רופאים צעירים בורחים מהמערכת הציבורית בגלל תנאי העבודה הקשים"הכנסת דנה בהגדלת הקצבה לחטופים ששבו מהשבי

לפי ההצעה שנדונה בוועדת הרווחה, הקצבה תוכפל ל-2,600 שקלים ופדויי השבי יקבלו אוטומטית הכרה של 50% בשל הפרעת פוסט טראומה
ראשיאוטיזםאוסטרליה: נער עם אוטזים שלא מתקשר - נעדר

אוסטרליה: נער עם אוטזים שלא מתקשר – נעדר

מירוץ נגד השעון: מאות אנשים מחפשים את ויליאם קלהאן בתנאי קור קשים

נער עם אוטיזם שאינו מדבר, נעדר יותר מ-24 שעות בתנאי קור מסוכנים בצפון מלבורן, אוסטרליה. צוות החיפוש, הכולל יותר מ-450 איש, בהם מתנדבים רבים, נמצא במירוץ נגד השעון כדי לאתר את הילד לפני שייכנע לקור המקפיא השורר באזור בלילה. בזמן ההיעלמות הוא לבש מכנסי טרנינג כחולים וקפוצ’ון.

ויליאם קלהאן, בן 14, נעלם אתמול בערב (שעון אוסטרליה) בזמן שרץ לפני אביו כשנסעו לפסגת “הר אכזבה”, הנמצא 10 ק”מ מזרחית לעיירה וואלן. קצינת משטרה בזירה נשאלה אם יש חשש שהוא עשוי לא להגיב למחפשים אחריו, והיא אמרה שמשפחתו דווקא חושבת שהוא כן יגיב, “אבל המון אנשים או רעשים עלולים להרתיע אותו”.

וויליאם נעדר
וויליאם נעדר

מטפל באוטיזם שמכיר את ויליאם היטב סיפר כי מדובר בילד רגוע מאוד. “הוא אוהב להיות בחוץ ולהתרוצץ”, אמר, “הוא ממש נייד, תמיד קראתי לו ילד ג’ונגל”. על נסיבות ההיעלמות אמר המטפל: “הוא פשוט היה שקוע בלהיות כאן ושכח איפה הוא היה. אתה לא יכול להוריד ממנו את העיניים לאורך זמן, הוא תמיד היה מהיר”.

ויליאם, שמתגורר בעיקר עם אמו, אמור היה לחזור לבית הספר היום, מה שבנסיבות הקשות לא קרה. “אני מתפלל לחדשות טובות, ושויליאם ימצא את דרכו לבית או למקלט”, אמר המטפל. “אני אפילו לא יכול לחשוב על המצב ההפוך”.

במהלך החיפושים בלילה משתמשים המחפשים בציוד הדמיה תרמי, מכיוון שהטמפרטורות צונחות. “זה מזג אוויר מסוכן מאוד”, אמר סמל משטרה בזירה. “זה יכול לרדת לאפס, אולי תת-אפס כאן בהרים, וזה מזג אוויר מסכן חיים. יש אנשים ששרדו כמה לילות גם בתנאים האלה, ולכן אנחנו חושבים שיש סיכוי טוב שנצליח למצוא אותו בחיים”.

לפני חמש שנים, באירוע דומה, הצליחה המשטרה לאתר בחיים ילד בן 11, גם הוא עם אוטיזם, אחרי חמישה ימי חיפושים. הדבר הזה נותן תקווה למשטרה כי ויליאם גם יימצא בחיים.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות