נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאוטיזםהאחריות לעצור אלימות משטרתית כלפי אנשים עם מוגבלות היא שלנו

האחריות לעצור אלימות משטרתית כלפי אנשים עם מוגבלות היא שלנו

האירועים שבהם נפגעו ונהרגו אנשים עם מוגבלות על ידי שוטרים מלמדים שזה לא עניין של דת או מוצא. אנחנו חייבים לפעול נגד זה

הנשיא ריבלין וחברי הועדה. צילום: מארק ניימן, לע״מ
הנשיא ריבלין וחברי הועדה. צילום: מארק ניימן, לע״מ

הטלפון שלי צלצל השבוע, מהעבר השני שמעתי “ג’וש, האם תהיה מוכן לבוא למפגש עם הנשיא?״. את השאלה הפנה אלי אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

תמיד חלמתי לפגוש את הנשיא, אבל הייתה כאן גם מטרה חשובה, שעליה סיפר לי טורם. ״במפגש נדבר על הקמת ועדה בין-משרדית, שתעסוק באלימות של משטרת ישראל כלפי אנשים עם מוגבלות״, הוא אמר לי. הסכמתי מיד. זה נושא שקרוב לליבי, במיוחד מאחר שחוויתי בעצמי אלימות וחוסר הבנה מהסביבה.

שמחתי להגשים את החלום וגם להיות חלק מהמטרה החשובה הזו. בהתחלה שקלתי לבוא עם מסיכה שעליה סמל מנצ’סטר יונייטד, כיוון שאני יודע שהנשיא אוהד את הקבוצה היריבה, ליברפול. אך בסוף החלטתי לכבד את המעמד ועטיתי מסיכה חד פעמית רגילה. אבל כבוד הנשיא, אם אתה קורא, יונייטד היא עדיין הקבוצה הכי טובה ואפילו נשיא יכול לטעות.

ג׳וש במסיכת מנצ׳סטר
ג׳וש במסיכת מנצ׳סטר

באירוע נכחו הנשיא ריבלין; אברמי טורם; שר המשפטים, אבי ניסנקורן; אורן הלמן, מייסד סיכוי שווה (ארגון מדהים שעוזר לאנשים עם מוגבלות); דוד הריס – מייסד ארגון נשמת למתמודדי נפש ומתמודד נפש בעצמו; משה בר סימן טוב, מנכ”ל משרד הבריאות; עו״ד סיגל יעקובי, מ״מ מנכ״לית משרד המשפטים; אביגדור קפלן, מנכ״ל משרד הרווחה; עו”ד אודית קורינלדי-סירקיס, יועמ”ש הנשיא; והראל טובי, מנכ”ל בית הנשיא.

המפגש בבית הנשיא היה אירוע חשוב ומרגש. ושמחתי שזכיתי להיות נוכח בו. הוועדה שהוקמה מיד אחרי הכנס, תובל על ידי מנכ”ל משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, וישתתפו בה נציגי הגופים שנכחו במפגש, כאשר אני אייצג את נציבות השיוויון לאנשים עם מוגבלות.

שמעתי עדויות וסיפורים רבים ולמדתי עד כמה יש אלימות וחוסר הבנה של כוחות הביטחון, כלפי אנשים עם מוגבלות בכל האוכלוסיות. נחשפנו בחודשים האחרונים לתמונות של ראש המדמם של יענקי רוזנברג שהוכה על ידי שוטרים, לסיפורו של איאד אל חאלאק, שנורה למוות על ידי שוטרי מג״ב ולדיווחים על אירועים נוספים. האירועים האלה מזכירים לנו שמוגבלות לא רואה דת, מוצא או השתייכות פוליטית, היא חוצה אוכלוסיות. האחריות לעשות ולפעול למען עצירות התופעה היא שלנו.

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות