הציל את וויל: מתנדב איתר את הנער האוטיסט בריא ושלם

סוף טוב לדרמה באוסטרליה: ויליאם קלהאן בן ה-14 אותר בחיים אחרי שני לילות של חיפושים בקור מקפיא

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אתמול סיפרנו לכם על אירוע שהסעיר את אוסטרליה: וויליאם קלהאן, נער אוטיסט בן 14, לא ורבלי, נעלם צפונית למלבורן באזור "הר האכזבה". אחרי שני לילות שבהם נעדר בתנאי קור קשים, אנחנו שמחים לבשר לכם הבוקר שהחיפושים אחריו הסתיימו בהצלחה והוא נמצא בריא ושלם.

לאחר שנמצא, המשטרה הוציאה הודעה קצרה שבה מסרה כי "וויל אותר כשהוא במצב טוב, הכוחות השקו אותו במים והוא מקבל טיפול רפואי". בציוץ שפירסמה בטוויטר כתבה משטרת ויקטוריה: "חדשות נפלאות!! הילד וויל קלהאן אותר על ידי מתנדב ב'הר האכזבה'. אחרי יומיים בהם נעדר, וויל עומד להתאחד עם משפחתו בקרוב".

המשטרה העלתה גם תמונה של וויל כשהוא נישא על ידי מתנדב, לבוש בבגדים שאיתם היה כשנעלם – מכנסי טרנינג כחולים וקפוצ'ון.           

ויליאם קלהאן אחרי שנמצא. צילום: משטרת ויקטוריה

כמו כן שותפה "תמונת היום", שבה וויל מתאחד עם אמא שלו, פני קלהאן, שמחבקת אותו בחום. האם סיפרה כי בקשתו הראשונה של וויל מיד כשפגש אותה הייתה ללכת לאכול במקדונלדס.

"יחסית לתנאים שבהם היה הוא נראה במצב טוב וגם יחסית רגוע", אמרה פני, "אני נורא נרגשת". לדבריה, וויל מסר לה בדרכו שהוא היה מבולבל ומפוחד. "אני לא יכולה לתאר מה עבר עליו ומה הוא הרגיש", אמרה האם, "אני פשוט מרגישה הקלה אדירה".

יותר מ-400 אנשים חיפשו אחר וויל ביומיים החולפים. הטמפרטורה באזור בלילה הייתה סביב האפס מעלות, מה שעורר דאגה גדולה לגבי היכולת שלו לשרוד לבד בשטח.

וויל אותר באחת בלילה שעון אוסטרליה, זמן קצר אחרי שאמו נתנה ראיון שובר לב לטלוויזיה. מי שמצא אותו הוא מתנדב בשם בן גיבס, שתוך כדי החיפושים ראה את וויל עומד ביער, בין העצים, ומחייך. "הוא היה בערך 15 מטרים ממני", סיפר גיבס, "הוא פשוט עמד שם. הוא נראה במצב רפואי טוב ולא רעד יותר מדי. הוא היה בלי גרביים, אז גרבתי לו וגם כיסיתי אותו בג'קט. אחר כך נתתי לו קצת שוקולד".

ויליאם נישא על ידי אחד המחפשים. צילום: משטרת ויקטוריה

ויליאם נעלם שלשום בערב (שעון אוסטרליה) בזמן שרץ לפני אביו כשנסעו לפסגת "הר אכזבה", הנמצא 10 ק"מ מזרחית לעיירה וואלן. מטפל באוטיזם שמכיר אותו היטב סיפר כי "הוא פשוט היה שקוע בלהיות כאן ושכח איפה הוא היה. אתה לא יכול להוריד ממנו את העיניים לאורך זמן, הוא תמיד היה מהיר".

ויליאם, שמתגורר בעיקר עם אמו, אמור היה לחזור לבית הספר אתמול, מה שבנסיבות האלה כמובן לא התאפשר. עכשיו, אחרי שהדרמה הסתיימה בטוב, מקווים כולם שהוא ישוב לבית הספר ממש בקרוב.

 

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

מערכת שווים

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״