נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החוליםנחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיחדשותהאזינו: חנות עם מדרגות בכניסה טוענת שהיא נגישה

האזינו: חנות עם מדרגות בכניסה טוענת שהיא נגישה

חנויות אורתופדיה לנכים מחויבות בנגישות, אך בדיקת "שווים" מעלה שבמציאות זה נראה אחרת

מספר חנויות למכירת ציוד אורתופדי, שמשרתות בין היתר את לקוחות קופות חולים מאוחדת, אינן נגישות לנכים – על פי בדיקה של ״שווים״. תנאי המכרז של קופת חולים מאוחדת מאוקטובר 2017 דורשים במפורש הנגשה מלאה של החנות: “החנות תהא נגישה לנכים (בין אם בפתרון נגישות קבוע ובין אם בפתרון נגישות נייד, והכול בהתאם להוראות כל דין). יודגש, כי הנגישות לנכים נדרשת הן לתוך החנות עצמה, והן לתוך החדר המיועד לביצוע התאמת המדרסים ו/או האביזרים האורתופדיים״. 

המצב בשטח שונה לגמרי. הגישה היחידה לחלק מהחנויות שנבדקו היא באמצעות מדרגות בלבד, כך שגם קהלים אחרים (בני הגיל השלישי, למשל) סובלים ממנה. התקשרנו לבס״ד אורטופדיה בירושלים והצגנו את עצמנו כנכים בכיסא גלגלים, ושאלנו אם החנות נגישה. לאחר שקיבלנו תשובה חיובית, שאלנו אם הכניסה לא כוללת מדרגות. התגובה הייתה: ״יש 2-3 מדרגות… אולי יעזרו לכם״ (האזינו לשיחה). בסניף של בני ברק יש רמפה, אבל צריך לתאם את הביקור מראש כדי שהצוות יוכל להוציא אותה. 

בדיקה בחנויות נוספות שמשרתות את לקוחות מאוחדת חשפה ליקויים דומים. הכניסה ל״צעדי בריאות״ במודיעין עילית כוללת 10 מדרגות. גם בחנות הזו אמרו לנו שאפשר להיכנס באמצעות רמפה, אבל בתיאום מראש, מה שהופך את כל העניין לבלתי-מעשי.  

״מירב אורתופדיה״ בירושלים אמנם נגישה לכניסה בכיסא גלגלים, אבל אינה כוללת חדר טיפולים נגיש, אף שחדר כזה נדרש בתנאי המכרז בשביל לשמור על פרטיות המטופלים, ואת תגובת החנות לא הצלחנו להשיג.  

מקופת חולים מאוחדת נמסר בתגובה: ״הנגשת מקום השירות הינה תנאי לזכייה במכרז, וכן תנאי בהסכם ההתקשרות שנחתם עם כלל הספקים שזכו במכרז. הטענות העולות מהבדיקה, נבחנות בימים אלה מול אותם ספקים. לאחר סיום הבדיקה תפעל מאוחדת בעניין זה בהתאם לתנאי ההסכם״. 

נתקלתם בחנות אורתופדיה לא נגישה? ספרו לנו בפייסבוק 

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות