נושאים קשורים

ביטוח לאומי: בקרוב תוספת כספית קבועה לנכי עבודה

הקצבה החדשה תינתן לנכי עבודה שירצו לעבור טיפול רפואי, שיקום מקצועי או שיבה למעגל העבודה - ועלותה מיליוני שקלים בשנה  

זה הפיצוי שיקבל נער אוטיסט שצלב קרס נחרט על גבו

פשע השנאה הגיע לפשרה: משפחתו של הצעיר בן ה-17 מארה"ב, שהיה קורבן למעשה האלימות החמור בשנה שעברה, תוותר על המשך ההליך מול הרשויות

האם החינוך המיוחד בדרך למהפכה? החזון של ועדת שפירא

אחרי הרפורמה הכושלת מ-2019, במשרד החינוך מינו את היזם העסקי והחברתי המנוסה למשימה כמעט בלתי אפשרית. אלו התובנות והכיוונים לקראת השינויים המיוחלים במערכת החינוך המיוחד והכללית

זו דעתי על המתת חסד למתמודדי נפש שקצו בחייהם

רננה אורן קראה על ההולנדית שקיבלה אישור להמתת חסד, ולא מבינה למה אנשים לא מקבלים את זה. האם זה רק בגלל שפצע נפשי אי אפשר לראות בעיניים?רמי ואלמה פונו מביתם – והתחילו להתנדב ב”אקים”

אחרי שנאלצו להתפנות בתחילת המלחמה, החליטו בני הזוג לעזור לאנשים עם מוגבלות שכלית להקים ולטפח גינת ירק. "חיפשנו דרך להרגיש משמעותיים, זה ממלא אותנו"
ראשיאוטיזםכבוד: רשת אמזון תפיק גרסה אמריקאית ל"על הספקטרום"

כבוד: רשת אמזון תפיק גרסה אמריקאית ל”על הספקטרום”

את העיבוד לסדרה הישראלית המצליחה יוביל ג׳ייסון קייטמס, אב לבן אוטיסט וזוכה פרס האמי על סדרות רבות

רשת אמזון הודיעה כי תזמין עונה שלמה לגרסה האמריקאית של “על הספקטרום” של yes, הסדרה הישראלית עטורת הפרסים.

את העיבוד האמריקאי של “על הספקטרום” לאמזון, שזהו הרימייק הראשון שלה אי פעם לסדרה ישראלית, יוביל התסריטאי והמפיק ג׳ייסון קייטמס. קייטמס, אב לבן אוטיסט בעצמו, הוא זוכה פרס האמי על סדרות מצליחות ואהובות בכל העולם, דוגמת ‘”אורות ליל שישי”, “הורים במשרה מלאה” ו”רוזוול”.

קייטמס דיבר לא פעם בעבר ובאופן פומבי על כך שיש לו בן עם אספרגר, שאף העניק לו השראה לסדרה שלו “הורות” ברשת NBC.  “כשיש לך ילד בן 23 על הספקטרום, זה מאוד אישי לספר את הסיפור הייחודי הזה על איך מתבגר מי שיש לו אוטיזם”, אמר קייטמס בהודעה שהוציא. “אני אסיר תודה לצוות של אמזון ולחברים שלי ביוניברסל, שחולקים איתי את התשוקה לפרויקט החדש, ושהם שותפים יצירתיים ותומכים להפליא”.

בשונה מהסדרה הישראלית, שכל כוכביה אינם על הספקטרום, הקאסט של הגרסה האמריקאית יתבסס על שחקנים אוטיסטים, ובראשם ריק גלסמן, סו אן פיאן ואלברט רוטקי.

“על הספקטרום”, שיצרו דנה אידיסיס (בהשראת אחיה האוטיסט גיא) ויובל שפרמן, בהפקת אודי סגל ל-yes, היא דרמה קומית בכיכובם של נעמי לבוב, ניב מג’ר, בן יוסיפוביץ’ ואבי דנגור. במרכז הסדרה, לראשונה בטלוויזיה, צעירים על הספקטרום האוטיסטי, אשר חולקים יחד דירה במסגרת דיור מוגן בלב שכונות רגילות בעיר רמת-גן. דרך נקודת מבטם הייחודית על החיים, עולים ספקות לגבי העולם “הנורמלי”: שלושת הצעירים הם עמית (בן יוספוביץ’), אוטיסט בתפקוד גבוה שעדיין מנסה להבין איך נוסעים באוטובוס או איך מתנהלת קנייה בסופר; זוהר (נעמי לבוב), בחורה יפהפייה עם לקות שכלית שמחפשת אהבה והכי רוצה חבר “רגיל”; ורון רון (ניב מג’ר), בחור עם אספרגר, אובססיבי לערוץ הקניות ולניקיון, המסתגר בבית. עוד משתתפים: אבי דנגור, דור מוסקל ורותי הולצמן.

כוכבי “על הספקטרום” נעמי לבוב, ניב מג’ר ובן יוסיפוביץ’. צילום: yes

הסדרה זכתה ב-2018 בפרס הסדרה הטובה ביותר בפסטיבל “סירייס מאניה”, התחרות היוקרתית והחשובה בעולם לסדרות טלוויזיה, ואף הייתה לנציגה הישראלית היחידה אי פעם שהוקרנה בפסטיבל טרייבקה היוקרתי, מייסודו של השחקן רוברט דה-נירו. “על הספקטרום” הייתה גם המנצחת הבלתי מעורערת בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה של 2019 עם תשעה פרסים, ביניהם פרס התסריט שהוענק ליוצרת ותסריטאית הסדרה דנה אידיסיס, פרס הבימוי שהוענק לבמאי והיוצר יובל שפרמן, פרס השחקנית הטובה ביותר שהוענק לנעמי לבוב ופרס סדרת הדרמה הטובה ביותר.
דעות קדומות שהיינו רוצים להפריך בכל הנוגע ל- על הספקטרום

אב לילד אוטיסט. ג’ייסון קייטמס

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות