נושאים קשורים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובלים

המדינה לא מאשרת הסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות

אפקט המלחמה: יותר מחצי מיליון ישראלים יזדקקו לטיפול נפשי

גורמי המקצוע בתחום בריאות הנפש הזהירו בוועדת הבריאות של הכנסת: "רופאים צעירים בורחים מהמערכת הציבורית בגלל תנאי העבודה הקשים"
הסתדרות 480-100

הכנסת דנה בהגדלת הקצבה לחטופים ששבו מהשבי

לפי ההצעה שנדונה בוועדת הרווחה, הקצבה תוכפל ל-2,600 שקלים ופדויי השבי יקבלו אוטומטית הכרה של 50% בשל הפרעת פוסט טראומה
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותסניף נגיש של בנק הפועלים ייסגר. התושבים: ״זה מצב בלתי אפשרי בשבילנו״

סניף נגיש של בנק הפועלים ייסגר. התושבים: ״זה מצב בלתי אפשרי בשבילנו״

בעקבות ההחלטה לסגור את סניף רמת יוסף בבת ים, יוצאים תושבי השכונה למאבק. ״נעשה הכל כדי שהסניף הזה לא ייסגר״

לאן ינדדו לקוחות הסניף הסגור בבת-ים? (צילום מסך)

לקוחות סניף בנק הפועלים נגיש לנכים שבשכונת רמת יוסף בבת ים, גילו בשבוע שעבר כי הוא עומד להיסגר באוגוסט ולקוחותיו יידרשו לעבור לסניף בנק אחר בעיר, או בחולון הסמוכה.  

הסניפים הקרובים ביותר נמצאים במרחק קילומטר וחצי עד שניים מהסניף שייסגר (בתמונה מסומן במספר 4). זה יקשה על נכים וקשישים את ההגעה ויכפה עליהם נסיעה ארוכה בתחבורה הציבורית. בנוסף, הסניף שנסגר כלל חנייה נוחה שאפשרה גישה ישירה לבנק. בסניפים החלופיים החנייה צפויה להיות מאתגרת הרבה יותר.

״הסניף ברמת יוסף מונגש, יש לי חנייה אם אני צריכה, וזה עצוב מאוד שסוגרים שם״, אומרת מיכל, נכה קטועת רגל (49) ולקוחה של הסניף. ״המשמעות היא שאצטרך עכשיו לנסוע בעיר עם הקלנועית שלי וזה מפחיד אותי ממש, או לקחת מונית על חשבוני. אף אחד לא חשב עלינו, הנכים״. גם אמה בת ה-80 של מיכל, אף היא לקוחה של הסניף, צפויה להיפגע בעקבות המהלך.  

״אצטרך לנסוע בעיר עם הקלנועית שלי וזה מפחיד אותי ממש״ (צילום: באדיבות המצולמת)

״אף אחד לא הודיע לנו כלום, מפה לאוזן הבנו שסוגרים״, מספרת רונית, שאמה, אף היא לקוחה של הסניף, היא נכה בת 84 הנעזרת במקל הליכה. ״אם יעבירו את החשבונות שלנו לרמת הנשיא, נשקול לעבור בנק כי זה יהיה בלתי אפשרי עבורנו״. 

המאבק של תושבי השכונה בהחלטה מתחיל לצבור תאוצה, עם גיוס של לקוחות הבנק בקבוצת הפייסבוק ״תושבי שכונת רמת יוסף בת ים״.

״לכל אחד יש את האבא והאמא שגרים בשכונה ונמצאים בבנק, כך שזה נוגע בכולנו״, אומר תושב השכונה, אשר אהרוני. ״אנחנו נעשה את הכל על מנת שהסניף הזה לא ייסגר״. 

מבנק הפועלים נמסר: ”במהלך חודש אוגוסט סניף רמת יוסף בבת ים עתיד להתמזג. לקוחות הסניף יוכלו להמשיך ולקבל שירות באחד משלושת סניפי הבנק הסמוכים (סניף בת ים, סניף רמת הנשיא או סניף חולון ויצמן) וכן לעשות שימוש בשני מכשירי בנקט שיישארו בשטח הסניף. החל מסוף אוגוסט יוצב באזור סניף נייד אחת לשבועיים, שיספק לאוכלוסייה שירותים בנקאיים לרבות שירותי קופה. בנוסף, נקיים קורסים לאוריינות דיגיטלית ללקוחות מבוגרים. 

״נזכיר כי לבנק הפועלים פריסת הסניפים הגדולה בישראל והוא מחזיק במספר המכשירים האוטומטיים הגדול במערכת הבנקאית. הבנק ממשיך לעמוד לרשות לקוחותיו גם במוקד הטלפוני הייעודי שהוקם ללקוחותיו המבוגרים מעל גיל 70, ללא המתנה בטלפון 2403* וכן באתר ובאפליקציה. אנחנו בהחלט מודעים לכך שהשינוי לא פשוט, אבל דואגים לתת תמיכה מותאמת לאוכלוסייה״.  

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות