נושאים קשורים

“קרן השמש שלנו חזרה, והדמעות לא מפסיקות לרדת”

מפגש מרגש התרחש בבית החולים בין קרן מונדר, מורה לחינוך מיוחד שחזרה משבי חמאס, למנהלת בית הספר רחלי שטיין. גם תלמידתה של מונדר התרגשה: "מיקה קפצה ונישקה את מסך הטלוויזיה"

אני עובד מדינה ו”קר גיבר” של אדם קרוב. מה מגיע לי?

מי זכאי להכרה כ"בן משפחה מטפל", איך מקבלים את ההכרה – ואיזה זכויות והטבות מגיעות לכם מהמדינה. מדריך בשיתוף נציבות שירות המדינה

אב ביקש להפחית מזונות כי לילד יש קצבת נכות. מה פסק ביהמ”ש?

שופטי בית הדין הרבני האזורי באשקלון התבקשו להכריע: האם העובדה שילד מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי היא סיבה מוצדקת להפחתת מזונות שמשלם אביו   

בחודש הבא: הקצבאות יוקדמו; בינואר צפויה תוספת הצמדה

בין הקצבאות שיוקדמו: נכות, ילד נכה, שר”מ, ניידות ונפגעי עבודה. ב-2024 יגדלו הקצבאות בעקבות ההצמדה לשכר הממוצע במסגרת חוק הנכיםירדן, מדריכה ב”בית הגלגלים”, נחטפה לעזה. האם תוחזר בעסקה הקרובה?

בעלה והתינוקת הצליחו לברוח, שלושה ממתנדבי העמותה נרצחו. ולצד האסון התרחש גם נס – שהציל כנראה את חיי החניכים בבית בקיבוץ אורים
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותסניף נגיש של בנק הפועלים ייסגר. התושבים: ״זה מצב בלתי אפשרי בשבילנו״

סניף נגיש של בנק הפועלים ייסגר. התושבים: ״זה מצב בלתי אפשרי בשבילנו״

בעקבות ההחלטה לסגור את סניף רמת יוסף בבת ים, יוצאים תושבי השכונה למאבק. ״נעשה הכל כדי שהסניף הזה לא ייסגר״

לאן ינדדו לקוחות הסניף הסגור בבת-ים? (צילום מסך)

לקוחות סניף בנק הפועלים נגיש לנכים שבשכונת רמת יוסף בבת ים, גילו בשבוע שעבר כי הוא עומד להיסגר באוגוסט ולקוחותיו יידרשו לעבור לסניף בנק אחר בעיר, או בחולון הסמוכה.  

הסניפים הקרובים ביותר נמצאים במרחק קילומטר וחצי עד שניים מהסניף שייסגר (בתמונה מסומן במספר 4). זה יקשה על נכים וקשישים את ההגעה ויכפה עליהם נסיעה ארוכה בתחבורה הציבורית. בנוסף, הסניף שנסגר כלל חנייה נוחה שאפשרה גישה ישירה לבנק. בסניפים החלופיים החנייה צפויה להיות מאתגרת הרבה יותר.

״הסניף ברמת יוסף מונגש, יש לי חנייה אם אני צריכה, וזה עצוב מאוד שסוגרים שם״, אומרת מיכל, נכה קטועת רגל (49) ולקוחה של הסניף. ״המשמעות היא שאצטרך עכשיו לנסוע בעיר עם הקלנועית שלי וזה מפחיד אותי ממש, או לקחת מונית על חשבוני. אף אחד לא חשב עלינו, הנכים״. גם אמה בת ה-80 של מיכל, אף היא לקוחה של הסניף, צפויה להיפגע בעקבות המהלך.  

״אצטרך לנסוע בעיר עם הקלנועית שלי וזה מפחיד אותי ממש״ (צילום: באדיבות המצולמת)

״אף אחד לא הודיע לנו כלום, מפה לאוזן הבנו שסוגרים״, מספרת רונית, שאמה, אף היא לקוחה של הסניף, היא נכה בת 84 הנעזרת במקל הליכה. ״אם יעבירו את החשבונות שלנו לרמת הנשיא, נשקול לעבור בנק כי זה יהיה בלתי אפשרי עבורנו״. 

המאבק של תושבי השכונה בהחלטה מתחיל לצבור תאוצה, עם גיוס של לקוחות הבנק בקבוצת הפייסבוק ״תושבי שכונת רמת יוסף בת ים״.

״לכל אחד יש את האבא והאמא שגרים בשכונה ונמצאים בבנק, כך שזה נוגע בכולנו״, אומר תושב השכונה, אשר אהרוני. ״אנחנו נעשה את הכל על מנת שהסניף הזה לא ייסגר״. 

מבנק הפועלים נמסר: ”במהלך חודש אוגוסט סניף רמת יוסף בבת ים עתיד להתמזג. לקוחות הסניף יוכלו להמשיך ולקבל שירות באחד משלושת סניפי הבנק הסמוכים (סניף בת ים, סניף רמת הנשיא או סניף חולון ויצמן) וכן לעשות שימוש בשני מכשירי בנקט שיישארו בשטח הסניף. החל מסוף אוגוסט יוצב באזור סניף נייד אחת לשבועיים, שיספק לאוכלוסייה שירותים בנקאיים לרבות שירותי קופה. בנוסף, נקיים קורסים לאוריינות דיגיטלית ללקוחות מבוגרים. 

״נזכיר כי לבנק הפועלים פריסת הסניפים הגדולה בישראל והוא מחזיק במספר המכשירים האוטומטיים הגדול במערכת הבנקאית. הבנק ממשיך לעמוד לרשות לקוחותיו גם במוקד הטלפוני הייעודי שהוקם ללקוחותיו המבוגרים מעל גיל 70, ללא המתנה בטלפון 2403* וכן באתר ובאפליקציה. אנחנו בהחלט מודעים לכך שהשינוי לא פשוט, אבל דואגים לתת תמיכה מותאמת לאוכלוסייה״.  

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות