נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאוטיזםסוף לאפליה: חברות הביטוח יחויבו לבטח גם ילדים עם אוטיזם

סוף לאפליה: חברות הביטוח יחויבו לבטח גם ילדים עם אוטיזם

החברות סירבו עד כה לבטח ילדים עם אוטיזם, על סמך זכאותם לקצבת ביטוח לאומי. משרד האוצר יחייב אותן להפסיק

אחרי שנים של אפליה נגד ילדים עם אוטיזם בחברות הביטוח, משרד האוצר מתקן את המצב ומורה לחברות להקל על הזכויות של המבוטחים ושל ההורים שלהם.

כאשר כל אדם שהוא, עם או בלי מוגבלות, מבקש לרכוש ביטוח, נעשה תהליך של חיתום רפואי. זו בדיקת המצב הרפואי של המועמד לביטוח, ועל פיה מותר לחברת הביטוח להחליט אם להעניק ביטוח ללקוח, באיזה היקף של כיסוי ובאילו תנאים. ישנן מגבלות על חברות הביטוח, אך הן רשאיות לסרב לכיסוי ביטוחי מסוים, לפי המצב הרפואי של הלקוח ולפי שיקול דעתן.

באגף לחסכון, ביטוח ושוק ההון במשרד האוצר קיבלו תלונות מהציבור בנוגע להתנהלות של חברות הביטוח בתהליך החיתום הזה. ״תהליכי העבודה אינם מאפשרים למועמד לביטוח עם מוגבלות למצות את בחינת זכאותו לכיסוי ביטוחי״, אמר משה ברקת, הממונה על אגף שוק ההון ביטוח וחסכון במשרד האוצר.

התברר שחברות ביטוח מסרבת לבטח ילדים עם אוטיזם, ונותנות משקל לזכאות לקצבת ביטוח לאומי, כאשר הן מחליטות אם לבטח אותם, בלי לבדוק באופן פרטני את מצבם התפקודי והרפואי.

הביטוח הלאומי מעניק קצבה לילדים עם אוטיזם גם בתפקוד גבוה, כך שהפרמטרים של ביטוח לאומי לא רלוונטיים לפרמטרים של חברות הביטוח הפרטיות. הנחיה החדשה, שפרסם האגף, תחייב את חברות הביטוח לא לדחות מועמדים על הספקטרום האוטיסטי, ולא להתבסס על הזכאות לביטוח לאומי בתהליך החיתום.

באגף גם גילו שחברות ביטוח מסרבות לבטח ילדים, שלא ניתן לקבוע את רמת התפקוד שלהם, אך הן לא מיידעות את ההורים שאפשר להגיש בקשה מחודשת.

על פי ההנחיות החדשות, חברות הביטוח יהיו חייבות לציין במכתב הדחיה שנשלח להורים, שאפשר להגיש בקשת הצטרפות מחדש, כאשר חלף זמן ואפשר לקבוע בוודאות מה מצבו התפקודי של הילד.

עיתונאי מאז 2006. במאי ועורך תוכן. קטוע רגל מגיל 9. גר בתל אביב, בזוגיות, ואב לילדה

כתבות אחרונות