נושאים קשורים

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה

6 דברים שאנשים עם מוגבלות שכלית צריכים לדעת על הבחירות

מחר בבוקר ייפתחו הקלפיות בבחירות המוניציפליות. עמותת אקים פרסמה מדריך ייעודי שמונגש לאנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות, עם כל מה שחשוב כדי לממש את זכות ההצבעה

לראשונה בהיסטוריה: פרס זהה לספורטאים בכסאות גלגלים

הזוכים במרתון לונדון צפויים לקבל את אותם פרסים כמו אלה שאינם עם מוגבלויות. "הלוואי שמרוצים וגופי ספורט אחרים ישימו לב וילכו בעקבותיהם"חדש בבחירות: מאתרים קלפי נגישה וקרובה בלחיצת כפתור

מאחורי המיזם עומדים נגישות ישראל, משרד הפנים, הטכניון, אוניברסיטת אריאל וחברת A2Z. נשיא העמותה יובל וגנר לציבור הנכים: "צאו להצביע, זה פשוט מתמיד"
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותבזכות המאבק של התאומים מכוכב יאיר: קו מונגש החל לפעול במועצה

בזכות המאבק של התאומים מכוכב יאיר: קו מונגש החל לפעול במועצה

אחרי שנים של מאמצים ובקשות, הונגש בחודש מאי קו בינעירוני בין כוכב יאיר-צור יגאל לכפר סבא הסמוכה. ״ניצחון גדול לכולנו״

ממשיכים לשפר את איכות החיים של אנשים עם מוגבלות. רועי וגיא קוברובסקי

רועי וגיא קוברובסקי (24), אחים תאומים מכוכב יאיר-צור יגאל, שנמצאת סמוך לכפר סבא, סיימו לאחרונה בהצלחה מאבק ארוך שנים מול המועצה המקומית. מטרת המאבק: להנגיש את קו 21 הבינעירוני של חברת מטרופולין, המחבר בין כוכב יאיר לכפר סבא.

תחילתו של המאבק הייתה במהלך השירות הלאומי של רועי בבית המשפט בכפר סבא, אז אביהם נדרש להסיע אותו מדי יום מכיוון שקו האוטובוס לא היה מונגש לאנשים עם מוגבלות

לפני כשנה נפגשו האחים עם מי שהיה אז מועמד לרשות המועצה, יובל ארד, ובין שלל הצעות ונושאים נוספים העלו בפניו את נושא הנגשת הקו שנחשב לעורק תחבורה ראשי לכפר סבא הסמוכה. ארד הבטיח שישים את ההנגשה בראש סדר העדיפויות שלו לכשייבחר, וכך היה.

״אף אחד לא לקח אותנו ברצינות במשך שנים״, מספר רועי על המאבק. ״כתבנו למשרד התחבורה, לראש המועצה ולכל מי שאחראי על הנגישות ביישוב, אבל שום דבר לא קרה. מהרגע שיובל תפס את כיסא ראש המועצה כפי שהבטיח דברים התחילו לזוז לאט אבל בטוח לכיוון הנכון. שוחחנו עם הרשות לתחבורה ציבורית והעומד בראשה, אמיר אסרף, עם ארגון 15 דקות, גם עם ח”כ בצלאל סמוטריץ, שר התחבורה הזמני וגם עם ישראל כ”ץ, שר התחבורה יוצא, שלחץ על הנגשת הקו”.

ההתמדה והנחרצות נשאו כאמור פרי בחודש מאי האחרון, אז הונגש סוף סוף הקו וישמש מעתה גם אנשים עם מוגבלות בדרכם לכפר סבא. ״זה ניצחון גדול לכולנו״, אומר יובל, ״זה תהליך שמעביר את המסר שאנחנו רוצים להעביר לחברה. אנחנו חיים ביישוב מפותח לאנשים עם מוגבלות, הוקם כאן מועדון שפועל למען אנשים עם מוגבלות ונמשיך להיות רגישים ופעילים כל הזמן כדי להמשיך ולהנגיש את היישוב״.

בשנה האחרונה הונגשו בכוכב יאיר צור יגאל מעברי חצייה מונגשים, פארק מונגש ומתקנים עירוניים נוספים המותאמים לאנשים עם מוגבלות. ״ישבנו עם רועי וגיא ומשם הדברים רצו״, מספר ראש המועצה, יובל ארד. ״לפני שנה ביקר כאן שר התחבורה ישראל כ״ץ, הצגנו לו את הקושי של האוכלוסייה עם המוגבלות בעיר להשתמש בתחבורה הציבורית, והוא התגייס לפתוור את הסוגיה. אחרי כמה פגישות עם אנשי משרד התחבורה במהלך השנה קיבלנו לשמחת כולם את האישור להפעיל אוטובוסים מונגשים. חשוב לציין את המעורבות של ראש הרשות לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף, ושר התחבורה היוצא ישראל כ״ץ. וכמובן לרועי וגיא, שבלעדיהם לא היינו מצליחים לעשות את השינוי הזה״.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות