ילד קטוע רגליים גייס מיליון ליש״ט לבית החולים שטיפל בו

טוני האדג׳ל, ילד בן 5, שעבר טיפולים מורכבים בבית חולים בלונדון, ביקש לגמול לו עם אתגר ויראלי שהפך להצלחה אדירה

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כשטוני האדג׳ל (5) היה תינוק, הוא עבר התעללות נוראית על ידי הוריו שהובילה לכריתת שתי רגליו. הניתוח שהציל את חייו, והטיפולים הממושכים שהגיעו לאחר מכן עד להתאמת שתי רגליים תותבות, הביאו אותו לחפש אחר דרך שתגמול לרופאים בבית החולים לילדים ״אוולינה״ שבלונדון.  

טוני הודגל
טוני האדג׳ל

בעצת הוריו המאמצים, יצר האדג׳ל אתגר שהכנסותיו מוקדשות לבית החולים. האתגר שאב השראה מקפטן טום מור, שגייס 32 מיליון ליש״ט עבור עמותות לסיוע רפואי, כשביצע 100 הקפות של הגינה הפרטית שלו ביום הולדתו ה-100. האדג׳ל התחייב להגיע ל-10 ק״מ על רגליו החדשות בתוך חודש, כשבכל יום הוא גומע מרחק של כחצי קילומטר.  

המטרה המקורית של הפרויקט הייתה לגייס 500 ליש״ט בכל יום, אולם ההצלחה עלתה על כל הציפיות. בתוך חודש בלבד הצליח האדג׳ל לגייס יותר ממיליון ליש״ט שהגיעו באמצעות תרומות ישירות ודיגיטליות, רכישה של ציוד רפואי ועוד.  

״אני ממש המומה״, סיפרה פאולה האדג׳ל, אמו המאמצת של טוני בראיון ל-BBC. ״הוא יודע שזה סכום כסף עצום והוא יהיה מאוד גאה במה שהוא עשה״. האם מספרת שטוני גמע 8.3 קילומטרים מתוך היעד שהציב לעצמו, ומתכוון להשלים אותו בשבוע הקרוב. ״ההליכה שלו השתפרה משמעותית הודות לאתגר הזה״, סיכמה האם, ״אתמול הוא אפילו התחיל קצת לרוץ״. 

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

מערכת שווים

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״