fbpx

תכירו את הדוברת הכי חמה של האוטיזם בעולם

יותר מ-600 אלף עוקבים בטיק טוק, 11 מיליון לייקים, וצעירה קנדית אחת שהפכה לשגרירה של האוטיסטים ברשת

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

עם יותר מ-600 אלף עוקבים באפליקציית טיק טוק ו-11 מיליון לייקים, נראה שפייג’ הנקאם בת ה-19 מקנדה היא אחת הדוברות המשפיעות בעולם בנושא אוטיזם. ככה זה כשאת צעירה מוכשרת, רהוטה, וגם מכירה את החומר מבפנים.

במדיה החברתית היא נקראת פייג’ לייל, שם הנעורים של אמה. בחודש מרץ האחרון החלה הצעירה האוטיסטית שמתגוררת עם משפחתה במחוז אונטריו להעלות סרטונים שבהם היא חושפת את ההתמודדות הפרטית שלה ואת האתגרים הלא פשוטים שעומדים בפניה.

המטרה שלה, היא מצהירה, היא לשנות את האופן בו החברה מתבוננת על אנשים עם אוטיזם, ובמיוחד על נשים, שהן מיעוט בקבוצה הזו. לפי נתונים עולמיים, על כל ארבעה בנים שמאובחנים עם אוטיזם, מאובחנת בת אחת.  

פייג’ הנקאם (לייל) בצילום שהעלתה לאינסטגרם

הנקאם התחילה להעלות סרטונים אחרי שנתקלה בתגובות שליליות ומגונות ברשתות החברתיות נגד אנשים על הספקטרום. “זה משמח אותי כל כך לחשוב שאני עוזרת לאנשים”, אמרה בראיון לחדשות CTV בקנדה. “אני אוהבת ילדים, וכואב לי לחשוב שיש ילדים בחוץ שמרגישים כמו שאני הרגשתי. אני באמת מקווה שאוכל לעשות משהו למענם”.

המשפיענית הצעירה רומזת בדבריה לאירוע קשה ביותר שעברה בגיל 15, אז ניסתה לשים קץ לחייה. “מה שהוביל אותה לניסיון ההתאבדות זו המצוקה שבה היא הייתה”, סיפר בכתבה לטלוויזיה אביה ג’ון הנקאם. המצוקה הייתה קשורה קשר ישיר לעובדה שפייג’ לא הייתה מאובחנת ולא הבינה ממה היא סובלת כל כך.

במשך מרבית חייה לא היא ולא הוריה ידעו שיש לה אוטיזם. לדבריה, היא חשה חרדה ודיכאון כרוניים. “לא יכולתי להסתכל על אנשים בעיניים וחוויתי כאב כשאנשים או חפצים נגעו בי”, סיפרה. “הייתי פשוט מוצפת בכל כך הרבה דברים, במיוחד אם דברים לא הלכו כמו שצריך”.

זמן קצר לאחר שנפגשה עם רופאים ופסיכיאטרים היא אובחנה כאוטיסטית. האבחנה, כך היא משוכנעת, שינתה את חייה. “המון דברים שהם אמרו היו אני, בדיוק אני”, היא משחזרת, “ואני אמרתי ‘זהו. זה כל כך הגיוני'”.

בעקבות זאת, מספרת הנקאם, היא הצליחה להוריד את “ההתנהגויות המוסוות” ולהתחיל להיות היא עצמה. לדבריה, במשך שנים היא למדה להסוות חלק מההתנהגויות שלה על ידי כך שהיא למדה לפעול באופן שחשבה שהיא אמורה לפעול.

אחד הנושאים שבהם עוסקת הנקאם בסרטונים שלה הוא היחס של רופאים לבנות אוטיסטיות. “כשרופאים למדו לראשונה מה זה אוטיזם הם למדו רק על גברים”, היא מסבירה בסרטון שהעלתה. “זה מקשה על אבחון של בנות כי הכל מבוסס על המוח הגברי”.

ומה חושבים עליה הגולשים? “אני חושבת שאנשים חושבים שאני לא נראית או מתנהגת כמו אוטיסטית”, היא אומרת, “הם פשוט צריכים לעשות קצת יותר מחקר ולראות מה קורה באמת”.

צפו בסרטונים של פייג’ בטיק טוק:
https://www.tiktok.com/@paigelayle?lang=en

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של “שווים”

קראו עוד בשווים

מערכת שווים

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״