נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותנכים והורים לילדים עם מוגבלות, זה המענק שמגיע לכם

נכים והורים לילדים עם מוגבלות, זה המענק שמגיע לכם

תוכנית המענקים של ראש הממשלה: מקבלי קצבת נכות, כולל הילדים, יקבלו עד סוף החודש מענק מוגדל

בשורה חיובית לציבור הנכים ולהורים לילדים עם מוגבלויות: במסגרת תוכנית המענקים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עד לסוף חודש יולי תקבלו לחשבונכם הפרטי מענק חד פעמי מוגדל.

הבוקר נפגש נתניהו עם שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ, שר האוצר ישראל כ”ץ ושר הכלכלה עמיר פרץ, כדי לדון במודל חלוקת המענקים לאזרחים. בדיון סוכם כי תקציב המענקים הכולל יעמוד על 6 מיליארד שקל. המענקים יחולקו לכולם, למעט מי שמרוויח יותר מ-640 אלף שקל ברוטו בשנה, וכן בכירים במגזר הציבורי המשתכרים מעל 30 אלף שקל בחודש ברוטו.

מי שמשתייך לאוכלוסיות הבאות יקבל מענק מוגדל: מקבלי קצבת נכות, מקבלי קצבת סיעוד, הבטחת הכנסה, עולים חדשים נזקקים (שנתיים בארץ), מובטלים מעל גיל 67 וקשישים מקבלי השלמת הכנסה.

ועכשיו למספרים:

במקום מענק של 750 שקל ליחיד (ללא מוגבלות), יקבל אדם נכה/עם מוגבלות מענק כפול של 1,500 שקל.

עבור ילד עם נכות/מוגבלות יתקבל מענק של 500 שקל. כך למשל, בעוד שהורים לילד אחד (ללא מוגבלות) יקבלו 2,000 שקל, הורים לילד אחד עם מוגבלות יהיו זכאים למענק כולל של 2,500 שקל.

הורים לשני ילדים (ללא מוגבלות) יקבלו 2,500 שקל, ולעומתם הורים לשני ילדים עם מוגבלות יקבלו כבר 3,500 שקל.

משפחה עם שלושה ילדים (ללא מוגבלות) תהיה זכאית לסכום של 3,000 שקל. לעומתה, משפחה עם שלושה ילדים, בהם שני ילדים עם מוגבלות, תקבל לחשבון הבנק 4,000 שקל.

אם תהיתם, מעל שלושה ילדים למשפחה, המענק הבסיסי נותר 3,000 שקל.

במשפחות חד הוריות החישוב מעט שונה. אמא או אבא חד הוריים לילד נכה/עם מוגבלות צפויים למענק של 2,250 שקל סך הכל – 750 שקל להורה פלוס 1,500 שקל לילד.

המענקים, כאמור, מתוכננים להגיע לאזרחים עד סוף החודש. נתניהו מעוניין להשלים את הליך החקיקה המורכב עד יום חמישי הקרוב, כדי שהממשלה תצליח להשלים את המהלך בזמן.

אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים, מייסד ויו”ר “נכה לא חצי בן אדם”, התייחס למענק המוגדל ואמר: “אני מודה לשר האוצר ישראל כ”ץ שנענה לקריאתי לתת דגש לנכים בתקציב המענקים. זו בשורה חשובה וטובה. מקווה לבשורות טובות גם במתווה הנכים ולפתרון המחלוקות”.

  • תודה לגד ליאור, “ידיעות אחרונות”, על העזרה באיסוף הנתונים
מייסד "שווים", בעל 20 שנות ניסיון בעולם העיתונות. שימש כרכז הכתבים של ”ידיעות אחרונות“, עורך המוסף הכלכלי ”ממון“ ועורך התוכנית ”חדשות הבוקר“. בעל קשר אישי לקהילת המוגבלויות: בנו הבכור אוהד הוא אוטיסט.

כתבות אחרונות