נושאים קשורים

דווקא כשהיינו זקוקים לו מכל, קולו החשוב של האו”ם נדם

הגוף שהיה אחראי על שלום עולמי, וניסח את אמנת הזכויות לאנשים עם מוגבלות כנראה איבד את הדרך, כשבחר להתעלם מסבלם של אלו שנטבחו ונחטפו | טור מיוחד

היום הבינ”ל: 53% מהאנשים עם מוגבלות לא גומרים את החודש

כך עולה מסקר חדש של הלמ"ס. רק ל-46% יש עבודה, 37% מדווחים על מצב נפשי לא טוב. אירועי "לילה סגול" נדחו השנה עקב המצב הביטחוני

“נזכור אתכן לנצח”: מסע אלונקות מיוחד לזכרן של נויה ורות ז”ל

עמותת "איתן כל אחד יכול" תקיים צעדת הנצחה לצעירות עם מוגבלות שנרצחו על ידי מחבלי החמאס: "ניתן תקווה לאנשים עם מוגבלות – לא ישברו את רוחנו"

ירדן רומן, לשעבר מדריכה בבית הגלגלים, שוחררה משבי חמאס

רומן התאחדה אמש עם בעלה אלון והתינוקת גפן – מהם נפרדה ב-7 באוקטובר. מנכ"ל בית הגלגלים: "מחבקים את המשפחה, מייחלים לחזרה של ירדן לשגרה"משרד הבריאות: נקים 100 בתים מאזנים בתוך 4 שנים

הצעד הוא חלק מהתוכנית הלאומית לחוסן ובריאות נפשית בהיקף של 2 מיליארד שקל, שגובשה בעקבות המלחמה. הבתים נועדו למנוע אשפוז פסיכיאטרי
ראשיבריאותשר החינוך למורי הילדים החולים: "מה שבטוח, על המורים צריך לשמור"

שר החינוך למורי הילדים החולים: “מה שבטוח, על המורים צריך לשמור”

מורי תוכנית "שלבים" הפגינו מול ביתו של גלנט נגד פיטורי 700 עובדים: "משרד החינוך רומס את הישגי התלמידים"

שר החינוך גלנט עם המורים המפוטרים ליד ביתו

עשרות מורי תוכנית “שלבים” המאוגדים בארגון “כוח לעובדים” הפגינו הבוקר (ראשון) בשעה 6:00 מול ביתו של שר החינוך יואב גלנט במושב עמיקם. המפגינים מחו נגד פיטוריהם בידי חברת הקבלן “קדימה מדע” ונגד סירוב משרד החינוך להתחייב על קליטתם מחדש לעבודה בידי משרד החינוך עם סיום עבודת הקבלן בדצמבר.

מורי “שלבים” מלמדים ילדים חולים הנאלצים ללמוד מביתם בשל מחלתם. ילדים חולי סרטן, מחלות ניווניות, מחלות פסיכיאטריות, אוטיזם ועוד. כ-5,000 תלמידים משתמשים בשירות מדי שנה באמצעותם של כ-700 עובדי חינוך, ובהם מורים, פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת וסייעות.

כזכור, לפני שלושה שבועות, ביום שישי בצהריים, הופתעו המורים לגלות מייל מחברת הקבלן “קדימה מדע”, המזמן אותם ללא התראה מוקדמת לשימוע לפני פיטורים. סיבת הפיטורים היא הודעת משרד החינוך על הפסקת ההתקשרות עם “קדימה מדע”.

בדיון משותף לוועדות החינוך וזכויות הילד בכנסת בשבוע שעבר הודיע משרד החינוך כי “קדימה מדע” תמשיך להפעיל את התוכנית עד דצמבר 2020, אז יחל משרד החינוך בהפעלת התוכנית בעצמו. חרף דרישת חברי הכנסת שנטלו חלק בוועדה, סירבה “קדימה מדע” להתחייב כי תמשוך את מכתבי הפיטורים של העובדים, ומשרד החינוך סירב להתחייב על קליטתם של עובדי התוכנית.

“מישהו במשרד החינוך חשב מה המשמעות של החלפת מורים במהלך השנה? זה נשמע סביר לאנשי חינוך?” אומרים בוועד מורי “שלבים”. “בוודאי כשמדובר בילדים חולים, המתמודדים גם כך עם משברים פיזיים ורגשיים. למה חוסר היציבות הזה מגיע להם? עבור חלק מהתלמידים מדובר בעבודה של שנים שיורדת לטמיון. בעבודה עם תלמידים רבים נדרשת התמדה של חודשים עד ליצירת קשר ורכישת אמון. בהחלטה אחת רומס משרד החינוך את הישגי התלמידים. דומה שבמשרד החינוך מחפשים בייביסיטרים לילדים החולים, לא עובדי חינוך מנוסים”.

“גלנט תתעורר, המורים שווים יותר”, קראו המפגינים הבוקר מול בית שר החינוך. “כנראה שהשר זקוק להשכמה הזו”, אמר דרור בן יעקב, מורה בתוכנית וחבר ועד המורים. “למורי הקבלן נמאס לשתוק. שנים עברנו כסחורה מקבלן לקבלן. עתה, כשמשרד החינוך סוף סוף לוקח אחריות על התוכנית, הוא זורק אותנו לרחוב. 700 משפחות שנידונו לאבטלה ולחוסר ודאות עד לדצמבר בתקופה של משבר כלכלי. הגענו לכאן בכדי לשבור את חומת האטימות הזו”.

בשלב כלשהו שר החינוך גלנט יצא למפגינים, שמע את טיעוניהם ואמר להם: “הנושא הגיע אליי בתחילת התפקיד כעדכון של מוצר מוגמר. דבר אחד ברור לי, על המורים צריך לשמור. אני מבטיח גם שתיפגשו בנושא עם מנהלת האגף לחינוך מיוחד רחלי אברמזון”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות