נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיבריאותגם בסגר הזה: החינוך המיוחד ימשיך לפעול

גם בסגר הזה: החינוך המיוחד ימשיך לפעול

שרי הממשלה קיבלו את עמדת שר החינוך יואב גלנט להמשיך להפעיל את החינוך המיוחד. גם משלבות ימשיכו להגיע לבתים

גם ב”סגר החגים”, כמו בגלים הקודמים, החינוך המיוחד ימשיך לפעול לפי המתווה הקבוע – כך אושר בישיבת הממשלה שהתקיימה אמש לקראת כניסת הסגר.

שר החינוך יואב גלנט הציג את עמדתו בישיבה, ובעקבות כך החליטה הממשלה להחריג את החינוך המיוחד מהנחיות הסגר הנוקשה. כתוצאה מכך תלמידי החינוך המיוחד, תלמידי כפרי הנוער וילדים ונוער בסיכון ימשיכו ללמוד כפי שהיה עד עתה.

בשורה טובה נוספת נוגעת לילדים המשולבים. גם כאן, לדברי בכיר במשרד החינוך, שגרת הקורונה נמשכת. המשמעות היא שסייעות שהגיעו לעזור לתלמידים משולבים בבתיהם, יוכלו להמשיך לעשות כן. כנ”ל לגבי סייעות שנתנו סיוע לילדים משולבים במוקדים עירוניים או בבתי הספר עצמם.

על רקע החלטת הממשלה הולכת וגוברת המתיחות בין משרד החינוך להסתדרות המורים בראשות המזכ”לית יפה בן דוד. רק אתמול הציגה הסתדרות המורים נתונים שלפיהם מחצית מהתלמידים והמורים בחינוך המיוחד בכלל נמצאים בבית בטענות שונות של חולי, חשש מהגעה לבית ספר ובידוד. לעומת זאת, במשרד החינוך טוענים כי הנתונים שהוצגו אינם נכונים.

עמדת הסתדרות המורים עקבית לאורך כל התקופה האחרונה, והיא להפסיק לקיים את הלימודים בחינוך המיוחד בזמן הקורונה. זאת לטענתם, עקב חשש לבריאות המורים והתלמידים. עד עתה עמדה זו לא התקבלה. “הפעם אנחנו לא הולכים לוותר”, אמר הבוקר גורם בהסתדרות המורים ל”שווים”. “לא ניתן שיפקירו את בריאות צוותי ההוראה שלנו”.

השבוע הוציאה הסתדרות המורים הודעה לעובדי ההוראה, שבה מודגשת הפעילות הנחושה של בן דוד שמטרתה למנוע את ההחרגה של החינוך המיוחד מהסגר. “אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם כלפי משרד החינוך, חברי הכנסת, ראשי רשויות ולשכת ראש הממשלה”, נכתב למורים. “הסתדרות המורים לא תאפשר להחריג את החינוך המיוחד כשכל המשק בסגר. כמו כן, אנחנו מזכירים כי במהלך חול המועד סוכות הלימודים הם בגדר קייטנה, ולכן בהמלצת הסתדרות המורים אין להגיע”. 

שר החינוך יואב גלנט

עוד בנושא:

המכתב של יפה בן דוד, והתגובות הזועמות של ההורים

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות