נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיבריאותגם בסגר הזה: החינוך המיוחד ימשיך לפעול

גם בסגר הזה: החינוך המיוחד ימשיך לפעול

שרי הממשלה קיבלו את עמדת שר החינוך יואב גלנט להמשיך להפעיל את החינוך המיוחד. גם משלבות ימשיכו להגיע לבתים

גם ב”סגר החגים”, כמו בגלים הקודמים, החינוך המיוחד ימשיך לפעול לפי המתווה הקבוע – כך אושר בישיבת הממשלה שהתקיימה אמש לקראת כניסת הסגר.

שר החינוך יואב גלנט הציג את עמדתו בישיבה, ובעקבות כך החליטה הממשלה להחריג את החינוך המיוחד מהנחיות הסגר הנוקשה. כתוצאה מכך תלמידי החינוך המיוחד, תלמידי כפרי הנוער וילדים ונוער בסיכון ימשיכו ללמוד כפי שהיה עד עתה.

בשורה טובה נוספת נוגעת לילדים המשולבים. גם כאן, לדברי בכיר במשרד החינוך, שגרת הקורונה נמשכת. המשמעות היא שסייעות שהגיעו לעזור לתלמידים משולבים בבתיהם, יוכלו להמשיך לעשות כן. כנ”ל לגבי סייעות שנתנו סיוע לילדים משולבים במוקדים עירוניים או בבתי הספר עצמם.

על רקע החלטת הממשלה הולכת וגוברת המתיחות בין משרד החינוך להסתדרות המורים בראשות המזכ”לית יפה בן דוד. רק אתמול הציגה הסתדרות המורים נתונים שלפיהם מחצית מהתלמידים והמורים בחינוך המיוחד בכלל נמצאים בבית בטענות שונות של חולי, חשש מהגעה לבית ספר ובידוד. לעומת זאת, במשרד החינוך טוענים כי הנתונים שהוצגו אינם נכונים.

עמדת הסתדרות המורים עקבית לאורך כל התקופה האחרונה, והיא להפסיק לקיים את הלימודים בחינוך המיוחד בזמן הקורונה. זאת לטענתם, עקב חשש לבריאות המורים והתלמידים. עד עתה עמדה זו לא התקבלה. “הפעם אנחנו לא הולכים לוותר”, אמר הבוקר גורם בהסתדרות המורים ל”שווים”. “לא ניתן שיפקירו את בריאות צוותי ההוראה שלנו”.

השבוע הוציאה הסתדרות המורים הודעה לעובדי ההוראה, שבה מודגשת הפעילות הנחושה של בן דוד שמטרתה למנוע את ההחרגה של החינוך המיוחד מהסגר. “אנחנו מודעים לקשיים ולסכנות ההידבקות ומציפים אותם כלפי משרד החינוך, חברי הכנסת, ראשי רשויות ולשכת ראש הממשלה”, נכתב למורים. “הסתדרות המורים לא תאפשר להחריג את החינוך המיוחד כשכל המשק בסגר. כמו כן, אנחנו מזכירים כי במהלך חול המועד סוכות הלימודים הם בגדר קייטנה, ולכן בהמלצת הסתדרות המורים אין להגיע”. 

שר החינוך יואב גלנט

עוד בנושא:

המכתב של יפה בן דוד, והתגובות הזועמות של ההורים

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות