נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיבריאותיומן הקורונה של ג'וש: ברוך המשחרר מבידוד

יומן הקורונה של ג’וש: ברוך המשחרר מבידוד

כתב "שווים" ג'וש ארונסון נחשף לחולה מאומתת ונכנס לבידוד. כדי שלא יהיה לו משעמם ביקשנו ממנו לכתוב יומן אישי

בוקר טוב, היום האחרון שלי בבידוד. אני חייב להיות בדירה המבודדת עד 10 בלילה, עת החשיפה. ככה אמרה לי בטלפון נציגת משרד הבריאות. 

בינתיים, אני חותם במקוון בעבודה ועובד מהבית. צהריים. אני מזמין אוכל מבחוץ וממשיך לעבוד. פתאום דפיקה בדלת. אני פותח אותה רק קצת ושואל “מי זה? אני בבידוד”. הבן אדם בכניסה קופץ אחורה כאילו ראה עכשיו נחש קןברה. איפה המדריך, הוא שואל. “מדריך אני לא”, אני אומר, “מי אתה?”

אני בעל הדירה. מה המספר של הארגון שלכם? נתתי לו את המספר. אין לי עט, הוא אומר, תוכל לשלוח לי לנייד? “בטח”, אני עונה, “מה המספר?” הוא נותן לי ואני שולח לו בווטסאפ.

כמה דקות אחרי הטלפון שלי מצלצל. זה הוא. “אה, זה אתה”, אני אומר, “אל תדאג”, שלחתי לו את המספר של המדריך.  

אפשר לצאת לשטח בשביל אייטמים חדשותיים. ג’וש ארונסון

אני מסיים עבודה אחת ומתחיל עם העבודה השנייה שלי. כבר 10 בלילה, אני חופשי!!! תיאורטית, אני יכול ברגע זה לצאת החוצה לעולם הגדול, לצאת לשטח בשביל אייטמים חדשותיים, אבל בגלל השעה המאוחרת אני נשאר עוד לילה. לא נורא, החופש יחכה עוד כמה שעות.

למחרת דפקתי בדלת של השכנים והודיתי להם. נתתי להם כרטיס ביקור שלי וסיפרתי את הסיפור שלי.  בהצלחה, הם אמרו, כל דבר שאתה צריך רק תדפוק, אפילו שאתה לא גר באזור.

המדריך הגיע ולקח את הדברים שהביאו לי חזרה לדירה שלה הם שייכים. אני לקחתי את השאר, הזמנתי מונית ונסעתי חזרה לדירה האמיתית שלי. ברוך משחרר מבידוד.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

הפרק הקודם:

יומן הקורונה של ג’וש: איך חיים בלי צלחות ובלי אינטרנט

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות