יש לכם מוגבלות? עכשיו יותר קל להתקבל לעבודה בגוגל

ענקית הטכנולוגיה השיקה דף גיוס ייעודי לאנשים עם מוגבלות. הדף כולל משרות גם במרכזים בישראל

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

חולמים לעבוד בגוגל? בעלי רקע והשכלה מתאימים? ייתכן שעכשיו יהיה לכם מעט יותר פשוט להתקבל לעבודה. בשבוע שעבר הודיעה חברת הטכנולוגיה הענקית על השקת דף גיוס עובדים ייחודי עבור אנשים עם מוגבלות בכל העולם, כולל אצלנו בישראל.

לפי נתונים שמציגה החברה, בעולם יש כמיליארד אנשים עם מוגבלויות, אולם רק לחלקם הקטן יש עבודה. בארצות הברית, למשל, רק 19% מהאנשים עם מוגבלות עובדים – מה שמותיר מעסיקים עם מאגר כישרונות לא מנוצל.

"עלינו לעשות יותר כדי לעודד העסקת אנשים עם מוגבלות, ואנחנו רוצים לתמוך בשינוי הזה בגוגל", אומרת האחראית על נושא הנגישות בגוגל, איב אנדרסון. "במהלך השנים בדקנו ושיפרנו את התהליכים שלנו כדי לסייע בהכלת אנשים עם מוגבלות במקום העבודה. פעולה זו עזרה לנו לבנות צוות מגוון יותר של אנשים עם רקע וחוויות שונים, המייצגים יותר את כלל האנשים המשתמשים במוצרינו".

אחד הצעדים הראשונים למציאת עבודה בחברה חדשה הוא ביקור באתר הקריירה שלה, אך לדברי אנדרסון "פעמים רבות האתר אינו מתוכנן מתוך מחשבה על אנשים עם מוגבלות". זו הסיבה – היא מסבירה – "שהשקנו דף משאבים ייעודי לקריירה של גוגל המותאם במיוחד למה שמחפש עבודה עם מוגבלות עשוי למצוא מועיל".

דף הגיוס החדש של גוגל

בין השאר יכולים מועמדים פוטנציאליים למצוא בדף המדובר משאבי קריירה וטיפים ליישום, כמו גם לקרוא סיפורים על אנשי צוות עם מוגבלות ועל קהילת Google Disability Alliance, המונהגת על ידי עובדים. הדף, מציינת אנדרסון, מדגיש גם את העבודה שאנחנו עושים ליצירת מוצרים עם אנשים עם מוגבלויות.

כדי לאתר משרות בגוגל ישראל (בתל אביב או בחיפה) ניתן ללחוץ על הכפתור הכחול "see jobs". בצד שמאל, תחת "Locations", הגדירו "israel", ואז תקבלו בצד ימין של המסך את המשרות הרלוונטיות בארץ. בצד שמאל ישנן עוד קטגוריות למילוי כגון כישורים, דרגה, היקף משרה ועוד.

אפליקציה משודרגת לאנשים לא מילוליים

בנוסף לדף הגיוס, הודיעה גוגל גם על שדרוג אפליקציית האנדרואיד שלה Action Blocks. האפליקציה, שתוכננה יחד עם אנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות, מאפשרת ליצור לחצני מסך בית בהתאמה אישית כדי לנווט במכשיר הטלפון. לפי גוגל, השדרוג נועד לעזור להנגיש את התקשורת עבור אנשים שאינם מילוליים.

בחברה מסבירים כי אנשים לא מילוליים משתמשים לעיתים קרובות בתקשורת משלימה ואלטרנטיבית (AAC) כדי לתקשר עם הסובבים. עדכונים לבלוקי פעולה הופכים את זה למוכר יותר עבור כל מי שמשתמש במכשיר AAC כדי לתקשר.

כעת יכולים המשתמשים לבצע תהליך התקנה מהיר ליצירת בלוקי פעולה "המדברים" ביטויים נפוצים. למשל, ניתן להגדיר את החסימות של המשתמש שיאמרו "כן", "לא" או "סלח לי, יש לי מה להגיד".

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום "המקצוענים" של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

פעולות הבלוקים מגיעות גם עם אלפי סמלי תקשורת תמונות מהספרייה של טובי דיינווקס, אשר משמשים בדרך כלל במכשירי AAC אחרים, כדי לתקשר ביעילות באמצעות תמונות וסמלים שהוקצו לבלוקים. השימוש בערכות סמלים דומות הופך את השימוש בתכונות ה- AAC של Action Blocks למוכר יותר עבור אנשים המשתמשים בטכנולוגיית Tobii Dynavox.

הסמלים החדשים באפליקציית Action Blocks

Action Blocks פועלת בטלפונים מסוג אנדרואיד ללא חומרה נוספת, מה שהופך את התקשורת לנוחה יותר ונגישה יותר לאנשים גם כאשר אין להם גישה למכשיר AAC. האפליקציה זמינה עם אפשרויות שפה מורחבות כמו צרפתית, איטלקית, גרמנית, ספרדית ויפנית. עברית עדיין לא.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

אהוד שפייזר

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״