בית"ר ירושלים כבר לא צהובה, היא סגולה

עיריית ירושלים הודיעה כי תאיר במסגרת "לילה סגול" מבנים אייקוניים בעיר: גשר המיתרים, בניין העירייה ואיצטדיון טדי

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כבר סיפרנו לכם כאן שהשנה היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות הולך להיראות אחרת לגמרי משנים עברו. ב-3 בדצמבר, במסגרת פרויקט "לילה סגול" של מפעל הפיס, השלטון המקומי ואתר "שווים", יוארו יותר מ-80 מבני ציבור ובניינים פרטיים בכל רחבי הארץ בסגול, שהוא הצבע המזוהה בעולם עם קהילת האנשים עם מוגבלויות.

לפני שעה קלה הוציאה עיריית ירושלים הודעה רשמית כי גם היא מצטרפת ליוזמה ותאיר ב-3 בדצמבר שורת מבנים אייקוניים בעיר, להעלאת המודעות לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה, בדגש מיוחד על ילדים עם מוגבלויות. העירייה עושה זאת יחד עם ארגון שלוה, שגם הוא מזוהה עם הצבע הסגול.

אז איפה תוכלו לראות אורות סגולים ברחבי הבירה ב-3 בדצמבר? גשר המיתרים בכניסה לעיר יואר בסגול, מגדל הר הצופים באוניברסיטה העברית, בניין העירייה שממוקם בכיכר ספרא, היכל הספר במוזיאון ישראל, אולם ארנה פיס ואפילו איצטדיון טדי, משכנה של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, שמזוהה תמיד עם צבעי הצהוב שחור, ועכשיו תהיה סגולה ללילה אחד.

גם המרכז הלאומי של שלוה נמצא בירושלים, והוא נותן מדי שבוע מענה לכ-2,000 ילדים עם מוגבלויות ולהוריהם במסגרות ובתוכניות רבות. בין התוכניות: מעון יום שיקומי, גני שילוב עירוניים ותוכניות אחר הצהריים אחרי יום הלימודים, שבמסגרתן מגיעים מאות ילדים שזוכים לשיעורי שחייה, חוגי כדורסל וג'ודו, תרפיה, טיפול בבעלי חיים ועוד. לאחר החוגים הילדים מקבלים ארוחת ערב חמה, ובסיום יום הפעילות הגדוש הם חוזרים לבתיהם.

ירושלים בסגול: גשר המיתרים, בניין העירייה וחומות העיר העתיקה. צילום: אלי מנדלבאום

בשלוה מציעים לילדים גם מחנות קיץ מותאמים עם הרבה אטרקציות. לבוגרים מעל גיל 21 מוצעים מרכזי תעסוקה כגון בית קפה חברתי, להקת שלוה המפורסמת, סדנת קרמיקה, שיתופי פעולה עם מעסיקים חיצוניים, תוכנית דיור בקהילה ותוכנית מיוחדת לחיילים.

ממש בימים אלה מתקיים חודש ההתרמה לארגון שלוה לטובת מימון לטיפולים לילדי שלוה. עלות כל טיפול עומדת על כ-180 שקל, והארגון קורא לציבור לתמוך כדי לעמוד ביעד.

רוצים לתרום לשלוה? הקליקו >>> https://bit.ly/3fC7wOd

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

ג׳וש ארונסון

ג׳וש ארונסון

בן 33 מירושלים, עלה לארץ מאנגליה. גדל במשפחה חרדית עם עוד 13 אחים. משמש רכז לשילוב אנשים עם מוגבלות בתנועת הרפורמית, ובמקביל עובד בחטיבת התקשורת של קרן היסוד. בנוסף לעבודתו ב"שווים", עובד גם כעיתונאי "מעריב". מאובחן על הרצף.

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״