נושאים קשורים

הערכות: בכמה יעלו הקצבאות ב-2024 אחרי ההצמדה

על כמה צפויות לעמוד קצבאות הנכים, ילדים עם מוגבלות ושירותים מיוחדים מהחודש הבא. אלכס פרידמן: "ההצמדה לשכר הממוצע – אחד ההישגים הגדולים שלנו"

ושוב, נזכרים בנו רק חודש בשנה. אבל אפשר גם אחרת

דצמבר הוא חודש המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות, אבל מה עם שאר חודשי השנה? אילון גולן חושב שהצעד הראשון לעבר שוויון הוא פשוט לדבר זה עם זה. טור אורח

הלחץ עבד: בוטלה דחיית חוק שירותי הרווחה

בעקבות הפרסום ב"שווים" והמכתב של יו"ר האופוזיציה לפיד: שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי חזר בו מההקפאה. "זו תוכנית הדגל של המשרד לשנים הקרובות"

איפה חילקו הכי הרבה דוחות לאלו שחנו בחניית נכים ללא תג?

הנתונים לא מחמיאים: עמותת "אור ירוק" בדקה את רמת האכיפה ומצאה כי יש מקום רב לשיפור. וגם: באיזו רשות מקומית חילקו רק דוח חנייה אחד בשנה החולפת?
הסתדרות 480-100

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה
ראשיאנשים עם מוגבלויותבית"ר ירושלים כבר לא צהובה, היא סגולה

בית”ר ירושלים כבר לא צהובה, היא סגולה

עיריית ירושלים הודיעה כי תאיר במסגרת "לילה סגול" מבנים אייקוניים בעיר: גשר המיתרים, בניין העירייה ואיצטדיון טדי

כבר סיפרנו לכם כאן שהשנה היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות הולך להיראות אחרת לגמרי משנים עברו. ב-3 בדצמבר, במסגרת פרויקט “לילה סגול” של מפעל הפיס, השלטון המקומי ואתר “שווים”, יוארו יותר מ-80 מבני ציבור ובניינים פרטיים בכל רחבי הארץ בסגול, שהוא הצבע המזוהה בעולם עם קהילת האנשים עם מוגבלויות.

לפני שעה קלה הוציאה עיריית ירושלים הודעה רשמית כי גם היא מצטרפת ליוזמה ותאיר ב-3 בדצמבר שורת מבנים אייקוניים בעיר, להעלאת המודעות לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה, בדגש מיוחד על ילדים עם מוגבלויות. העירייה עושה זאת יחד עם ארגון שלוה, שגם הוא מזוהה עם הצבע הסגול.

אז איפה תוכלו לראות אורות סגולים ברחבי הבירה ב-3 בדצמבר? גשר המיתרים בכניסה לעיר יואר בסגול, מגדל הר הצופים באוניברסיטה העברית, בניין העירייה שממוקם בכיכר ספרא, היכל הספר במוזיאון ישראל, אולם ארנה פיס ואפילו איצטדיון טדי, משכנה של קבוצת הכדורגל בית”ר ירושלים, שמזוהה תמיד עם צבעי הצהוב שחור, ועכשיו תהיה סגולה ללילה אחד.

גם המרכז הלאומי של שלוה נמצא בירושלים, והוא נותן מדי שבוע מענה לכ-2,000 ילדים עם מוגבלויות ולהוריהם במסגרות ובתוכניות רבות. בין התוכניות: מעון יום שיקומי, גני שילוב עירוניים ותוכניות אחר הצהריים אחרי יום הלימודים, שבמסגרתן מגיעים מאות ילדים שזוכים לשיעורי שחייה, חוגי כדורסל וג’ודו, תרפיה, טיפול בבעלי חיים ועוד. לאחר החוגים הילדים מקבלים ארוחת ערב חמה, ובסיום יום הפעילות הגדוש הם חוזרים לבתיהם.

ירושלים בסגול: גשר המיתרים, בניין העירייה וחומות העיר העתיקה. צילום: אלי מנדלבאום

בשלוה מציעים לילדים גם מחנות קיץ מותאמים עם הרבה אטרקציות. לבוגרים מעל גיל 21 מוצעים מרכזי תעסוקה כגון בית קפה חברתי, להקת שלוה המפורסמת, סדנת קרמיקה, שיתופי פעולה עם מעסיקים חיצוניים, תוכנית דיור בקהילה ותוכנית מיוחדת לחיילים.

ממש בימים אלה מתקיים חודש ההתרמה לארגון שלוה לטובת מימון לטיפולים לילדי שלוה. עלות כל טיפול עומדת על כ-180 שקל, והארגון קורא לציבור לתמוך כדי לעמוד ביעד.

רוצים לתרום לשלוה? הקליקו >>> https://bit.ly/3fC7wOd

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות