נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאנשים עם מוגבלויותהמתנה היפה שנתן ג'סטין טימברלייק לנער משותק לרגל חג ההודיה

המתנה היפה שנתן ג’סטין טימברלייק לנער משותק לרגל חג ההודיה

הזמר והשחקן המפורסם שמע כי להוריו של הנער אין כסף לרכב מותאם, ורכש אותו עבורו ב-35 אלף דולר

מתנת ג’סטין טימברלייק: הרכב בביתו של ג’ייק. צילום מפייסבוק

אין כמעט תושב בעיירה מוריסטאון שבניו ג’רזי, ארה”ב, שלא מכיר את ג’ייק סטיט. ג’ייק, נער בן 17 עם שיתוק מוחין, נוהג לשבת בסופי שבוע על כיסא הגלגלים שלו מחוץ לביתו עם שלט הקורא לנהגים לצפור אם הם מרגישים שמחים – “Honk if you are happy”.

לאחרונה נודע לתושבי המקום כי למשפחתו של ג’ייק אין יכולת לממן רכב המותאם לצרכיו, שבו יוכלו להסיע אותו ברחבי העיר, והם החליטו להתגייס למענו. הם העלו קמפיין לגיוס תרומות והחלו לאסוף כסף במטרה להגיע ליעד המבוקש עוד לפני חג ההודיה. אבל אז הגיעה הפתעה שגם הם לא ציפו לה.

השחקן והזמר המפורסם ג’סטין טימברלייק, שכמו ג’ייק, גם הוא במקור ממדינת טנסי, התוודע לסיפור ולקמפיין ההתרמה והחליט לרכוש עבור ג’ייק את הרכב המיוחד מכספו הפרטי בסך 35 אלף דולר.       

לפני כמה ימים צילצל טימברלייק והודיע לבני המשפחה ההמומים כי בתוך כמה דקות תגיע אליהם הפתעה מיוחדת. כאשר יצאו החוצה לחניה הם גילו ואן שחור גדול, המותאם לנוסעים נכים, מקושט בסרט אדום ממש כמו מתנה. הרכב החדש זכה לליווי מיוחד עד הבית של ניידות משטרה ושל צוותים מכלי התקשורת המקומיים.

ג’ייק מתרגל לרכב שקיבל במתנה (לידו אביו טים). צילום מתוך פייסבוק

ג’ייק וטים, אבא שלו, קיימו שיחת זום עם טימברלייק והודו לו בחום. האב אמר לטימברלייק כי בזכות המתנה שלו חייו של ג’ייק הולכים להשתנות, ו”הוא יהיה עכשיו הרבה יותר נייד”. בתגובה אמר להם טימברלייק כי הוא מאוד התרגש מהסיפור של ג’ייק ופשוט רצה שיהיה להם חג שמח. “ג’ייק, אתה פשוט נתת לי השראה עם השלט שלך שקורא לנהגים לצפור אם הם שמחים”, אמר הסופרסטאר בחיוך. “עכשיו, עם הוואן החדש, תוכל לקרוא להם לצפור בכל העיר”.   

 “אין הרבה אנשים שיכולים להרים את ג’ייק ולהושיב אותו בתוך אוטו”, אמר האב לתקשורת המקומית. “עד היום אני עשיתי את זה, ומעכשיו זה יהיה הרבה יותר פשוט”. ומה ג’ייק חשב על כל זה? בני המשפחה סיפרו כי מהרגע שראה את הרכב החדש שלו החיוך לא ירד לו מהפנים.

“עכשיו תוכל לצפור בכל העיר”. ג’סטין טימברלייק

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות