fbpx

היסטוריה: יש לנו נציגה ישראלית בוועדת האו”ם לאנשים עם מוגבלויות

אודל-יה פיטוסי, פעילה ותיקה בתחום ואישה עם מוגבלות בעצמה, נבחרה לוועדה היוקרתית על ידי 109 מדינות

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
מעכשיו נציגת ישראל לנושא אנשים עם מוגבלויות באו”ם. אודל-יה פיטוסי

הישג חסר תקדים לישראל: אודל-יה פיטוסי, בת 44 מבת ים, פעילה ותיקה בתחום האנשים עם מוגבלויות ואישה עם מוגבלות בעצמה, נבחרה היום לוועדת האו”ם לאנשים עם מוגבלויות. תפקיד הוועדה הוא להוביל את המדיניות כלפי אנשים עם מוגבלויות במדינות שחתומות על אמנת האו”ם בנושא.

בנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות העלו הערב פוסט שבו סיפרו כי כל המסע החל בהצעה שהעלתה הנציבות בפני משרד החוץ להציג נציג ישראלי לוועדה. “כאשר נשאלנו מי יכול להיות נציג מתאים לוועדה ולמסע בינלאומי כזה”, כתב אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, “לא היה לנו ספק שאודל-יה, שהייתה עד לא מזמן יו”ר הוועדה המייעצת שלנו, היא המועמדת המתאימה ביותר בכל קנה מידה”.

אחרי שנה של מבחנים, מיונים, מפגשים פנים אל פנים וגם מקוונים, נבחרה היום פיטוסי לתפקיד ברוב אדיר של מדינות בעצרת האו”ם. שגריר ישראל באו”ם ובוושינגטון גלעד ארדן מיהר לברך אותה בחום. “בתום קמפיין ארוך שהובלתי יחד עם משרד החוץ והמשלחת שלנו באו״ם, אודל-יה נבחרה בתמיכה של 109 מדינות (מקום 2 מ-27 מדינות שהתמודדו על החברות בוועדה), ותכהן כישראלית הראשונה אי פעם בוועדה החשובה הזו”.

בנציבות סיפרו עוד כי פיטוסי ניהלה בעבר מאבקים רבים עבור אנשים עם מוגבלויות, וכן ריכזה את פורום הארגונים לקידום אמנת האו”ם. “המסר שהיא מבקשת להעביר לנו ולעולם כולו הוא ‘אל תפחדו להראות את הייחודיות שלכם'”, כתב הנציב טורם בפוסט, “שיהיה בהצלחה בוועדה ובכלל”.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

השגריר ארדן סיפר על ההתרגשות הגדולה שחש עם היוודע דבר הבחירה של פיטוסי. “בירכתי כעת את אודל-יה”, כתב ארדן ברשת. “כשהיא שמעה את התוצאות היא בירכה ברכת שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה, ואני התרגשתי עד דמעות לענות אמן. בהצלחה אודליה”.

“אז בחסדי ה’, הבלתי יאמן הזה קרה”, כתבה פיטוסי בפוסט משלה. “109 קולות מתוך 182 מדינות ישראל קיבלה הערב, ואני אהיה בוועדת המומחים של ה-CRPD  באו”ם – ועדה שתפקידה לקדם את הטמעת האמנה בדבר זכויות אנשים עם מוגבלות ברחבי העולם”.

פיטוסי ביקשה להודות קודם כל למשפחתה. “הכל מתחיל תמיד ממשפחה אחת יקרה, שתמיד איתי, שעפה בעקבות חלומותיי, שמאמינה שאפשר, ושורדת את כל הקפיצות מעל הפופיק שלי. וכן… זה היה מרתון למרחקים ארוכים”.

כמו כן ביקשה להודות לשורה ארוכה של גורמים, ובהם הנציבות, השגריר ארדן וגם שר החוץ גבי אשכנזי, “שהגיע לבקר לפני ואחרי ההצבעה. לאורך כל הדרך, ובטח בשיא הזה, היה ברור שהתנועה היא של כולם בשביל אחת, שגרה בבת-ים, עם כיסא ממונע, שתמיד ב”ה באנרגיה בלתי מתכלה לתקן ולקדם עולם. הערב התקדמנו עוד סיבוב גלגל, הלוואי שנצליח”.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של “שווים”

קראו עוד בשווים

אביחי חיים

בן 28, נשוי. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים", מגיש תכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט". נולד עם שיתוק מוחין קל.

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״