נושאים קשורים

הטורניר היוקרתי יונגש למאזינים עיוורים וכבדי ראייה

היורו – אליפות אירופה בכדורגל לאומות – ייפתח ב-14 ביוני בגרמניה וישודר בכאן רשת ב' בהנגשה מיוחדת לעיוורים וכבדי ראייה

ומי כמעט לא מעסיק אנשים עם מוגבלות? המשרד לשוויון חברתי

דוח הגיוון התעסוקתי לשנת 2023: נמשכת הירידה בשיעור העסקת עובדים עם מוגבלות בשירות המדינה. בתחתית הטבלה מככבים, לא תאמינו: משרדי החינוך והשוויון החברתי

כוכבי הסרט החדש: נער אוטיסט ורוברט דה נירו

"עזרא", שיעלה לאקרנים בסוף החודש, הופך את סיפורו של אב לבן על הרצף לשעה וחצי מרגשות וכנות בכיכובם של חלק מהשמות הגדולים ביותר בהוליווד. גם בהפקת הסרט השתתפו אוטיסטים

ביטוח לאומי: בקרוב תוספת כספית קבועה לנכי עבודה

הקצבה החדשה תינתן לנכי עבודה שירצו לעבור טיפול רפואי, שיקום מקצועי או שיבה למעגל העבודה - ועלותה מיליוני שקלים בשנה  זה הפיצוי שיקבל נער אוטיסט שצלב קרס נחרט על גבו

פשע השנאה הגיע לפשרה: משפחתו של הצעיר בן ה-17 מארה"ב, שהיה קורבן למעשה האלימות החמור בשנה שעברה, תוותר על המשך ההליך מול הרשויות
ראשיאנשים עם מוגבלויותמה אני עונה למי ששואל למה צריך את כל האור הסגול הזה

מה אני עונה למי ששואל למה צריך את כל האור הסגול הזה

איל שחל משוכנע שיש קשר הדוק בין מיזם "לילה סגול" לבין המאבק על זכויות, שוויון והנגשה. טור דעה

חבר טוב שאל מה הקשר בין מפגן האורות של “לילה סגול” לבין השיפור שאדם עם מוגבלות מייחל לראות בחייו הפרטיים: יותר זכויות בחוק, יותר הנגשה במרחב הציבורי, טיפול יעיל יותר במשרדי הממשלה.

אדרבא ואדרבא, אני אומר. כל הקשרים שבעולם.

קשר האור: זה בעצם המסר של חגי דצמבר, שבתוכם חנוכה שלנו. כשהחושך סביב מתעבה, מדליקים אורות רבים. אנחנו חוגגים את האור שלנו, האור של שונות שהיא ייחודיות, את ה”אנחנו” שלמדנו אחרי לא מעט משברים להכיר ולאהוב.

קשר הסולידריות: אנחנו אורות רבים שהם אור אחד גדול. אנחנו קהילה, וכך גם רואים אותנו אנשים אחרים.

קשר ההנעה: לקהילה יש כוח שאין לאדם הבודד מול גורמים שמשפילים אותו ומגמדים אותו. ראו כמה כוח שואבים חברי קהילת הלהטב”ק ממצעד הגאווה שנערך פעם בשנה. שם זוקף האדם את ראשו ואומר: עד כאן. ניאבק ונשנה.

קשר לכוחות חזקים שעוזרים לשנות דברים: כל פעיל חברתי יאמר לכם שזכויות אדם זה אולי התחום הקשה ביותר להסברה או ליחצ”נות. אין לו משקיעים, חוץ מעמותות חברתיות שתקציבן קטן. זה מתסכל, כי מה שאתה לא מפרסם בראש חוצות ולא תוקע בשופרות – לא קיים. ואם הוא לא קיים – הוא גם לא נמצא בשום רשימת טיפול.

לקהילה יש כוח שאין לאדם הבודד. צילום אילוסטרציה

במילים פשוטות, בשביל לחוקק, לתקן תקנות, ליישם שינוי בשטח, דרוש קמפיין שלם של מודעות לנו, לקיומנו, למאפיינינו, לצרכים שלנו, לפתרונות אפשריים, ולכך שיש לנו כוח כקהילה. מרגע שמבינים את המנגנון הדי-פשוט הזה, גם השאר ברור כאור סגול שמאיר תקווה בלילה. אתה רוכב עם מי שמוכן לרכוב איתך וכוונותיו טובות.

ואת זה, אנחנו מתחילים, בכל הארץ, ממש עוד רגע.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

עוד בנושא:

לילה סגול ומרתק: רשימת כל האירועים ליום המודעות

תעמיסו את הילדים: 10 מסלולי רכב נוצצים ל”לילה סגול”

“לילה סגול” ב-3 בדצמבר: האם גם ביישוב שלכם יפיצו אור

יליד 2001, מתל אביב. מסיים תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה באמנות ומשפט ציבורי. מאובחן כאוטיסט בתפקוד נמוך עם דיספרקסיה (קושי נוירולוגי בביצוע פעולות), שפוגעת בדיבור. מתבטא בהקלדה מגיל צעיר. צייר ששתי תערוכות מאחוריו. כותב שירים שחלקם הולחנו.

כתבות אחרונות