נושאים קשורים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובלים

המדינה לא מאשרת הסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות

אפקט המלחמה: יותר מחצי מיליון ישראלים יזדקקו לטיפול נפשי

גורמי המקצוע בתחום בריאות הנפש הזהירו בוועדת הבריאות של הכנסת: "רופאים צעירים בורחים מהמערכת הציבורית בגלל תנאי העבודה הקשים"הכנסת דנה בהגדלת הקצבה לחטופים ששבו מהשבי

לפי ההצעה שנדונה בוועדת הרווחה, הקצבה תוכפל ל-2,600 שקלים ופדויי השבי יקבלו אוטומטית הכרה של 50% בשל הפרעת פוסט טראומה
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותהוסר מהרשת חשבון הטיקטוק שהשפיל צעיר עם תסמונת דאון

הוסר מהרשת חשבון הטיקטוק שהשפיל צעיר עם תסמונת דאון

בסרטונים הוא נראה בהתקפי זעם ויורק אוכל. החשבון הוסר מהרשת בעקבות פניית ״שווים״

סרטונים משפילים בטיקטוק
סרטונים משפילים בטיקטוק

טיקטוק הסירה מהרשת חשבון שבו פורסמו סרטונים המשפילים את בן (שם בדוי), צעיר ישראלי בן 21 שחי עם תסמונת דאון, בעקבות חשיפת אתר ״שווים״.


שי (שם בדוי), אחיו הצעיר של בן, הוא זה שפירסם את הסרטונים, ובהם נראה בן מתקשה ללעוס ויורק אוכל, כאשר חברים מסביב צוחקים, נקלע לריב מבוים עם חברות שהתארחו אצל המשפחה, מכה בעמודי הבית בהתקף זעם ומתועד בעוד רגעים לא נעימים ומביכים.


החשבון צבר יותר מ-100,000 עוקבים ויותר מעשרה מיליון לייקים, לפני שהוסר מהרשת. החשבון הפך לפופולרי עד כדי כך, עד שלאחרונה החלו לעלות בטיקטוק סרטוני חיקוי מבזים שלו.

אמם של האחים אמרה בשיחה עם ״אתר שווים״ כי “אנחנו מאוד אוהבים את בן. זה לא משפיל אותו. אנשים מכירים את בן, אנשים אוהבים אותו עוד יותר בגלל זה. כל התגובות על בן מצוינות, ובן גם לא מבין כלום”. האם המשיכה והתעקשה ״אם זה היה פוגע בו, לא היינו מראים. מאחר שזה לא פוגע בו ולא מפריע לו ולא מזיז לו, אז אין בעיה. זה פשוט לא מעניין אותו״.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

אחרי פירסום הכתבה אתמול באתר ״שווים״, ועד שהחשבון נמחק, האח המשיך לפרסם סרטונים חדשים שמראים את בן בסיטואציות שונות.

האם, ששוהה בדובאי, הכחישה כי דיברה איתנו. בסטורי שהעלתה לרשת היא כתבה ״אם כתבת, בלי לפנות, אתה מהפחדנים שמתחבאים מאחורי המקלדת ומחפשים פרסום״, אך אתם מוזמנים להאזין להקלטה שבה שומעים את האם בקולה משוחחת איתנו טרם הפרסום.

מטיקטוק נמסר בתגובה: “המשימה של טיקטוק היא לעורר יצירתיות ולהביא שמחה. מדיניות הבטיחות המחמירה שלנו היא בראש סדר העדיפויות, ולכן אנחנו פועלים ללא הרף, כדי להפוך את טיקטוק לסביבה בטוחה עבור כולם. בהתאם לכללי הקהילה שלנו, אנו לא מאפשרים הפצת סרטונים המכילים תוכן פוגעני כלפי אף קבוצת אוכלוסייה מסויימת, ובאופן כללי יש לנו אפס סובלנות כלפי התנהגות שכזו, ולכן סרטונים המזוהים ככאלה יוסרו ואף חשבונם ייחסם לצמיתות. במקרה האמור שדווח לנו, חלק מהסרטונים אכן מפרים את הנחיות הקהילה שלנו, ולכן נפעל להסרתם”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות