נושאים קשורים

מחקר: הקורונה פגעה נפשית בנערים יותר מאשר בנערות

מהמחקר, שנערך ביפן, עולה כי המגיפה גרמה לעלייה משמעותית בסימני דיכאון בקרב מתבגרים בני 16, בעוד שמתבגרות לא חוו עלייה יוצאת דופן. מובילת המחקר: "יש לעודד בנים לפנות לעזרה בנושאי בריאות הנפש"

מהשיקום להייטק: “קורסים כאלה הם מקפצה לפצועי מלחמה”

200 חיילים ואזרחים השתתפו באירוע השקה לתוכנית ייחודית המציעה למשתקמים מהמלחמה הכשרות בהייטק במחיר סמלי. מנדי שמואל שנפצע בנובה: "זה גורם לי לחייך ולהרגיש שאני לא מתבזבז"

חפשו את זה: גוגל משיקה 8 תכונות נגישות חדשות

לרגל יום המודעות הבינלאומי, ענקית החיפוש הופכת את המוצרים והשירותים שלה לנגישים יותר – למען אנשים עם מוגבלויות. בין השאר הושקו עדכונים בגוגל מפול וב-Lookout

ספיד דייטינג בפארק: ענת ושלמה הכירו במפגש של “מיוחדים”

זה לא פשוט למצוא זוגיות וחברות בתור אדם עם מוגבלות. עם זאת, אתר ההיכרויות שהוקם לפני כשנה מצליח להפגיש לא מעט זוגות מאושרים. זה מה שקורה בשטח
הסתדרות 480-100

משלמים בקריירה: זה המחיר הגבוה של להיות הורה לילד עם מוגבלות

21% מההורים המיוחדים לא עובדים אף ש-93% מהם היו רוצים. מחקר חדש משווה את המצב בישראל לעולם ומציע למדינה לנקוט כמה פעולות חשובות  
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותקצבת הנכות הוקדמה: זה הסכום שייכנס לחשבון ביום שלישי

קצבת הנכות הוקדמה: זה הסכום שייכנס לחשבון ביום שלישי

נוסף לקצבה הרגילה, מחרתיים תשולם גם הפעימה השנייה של מענק הנכים החד פעמי לשנת 2020. צפו בטבלאות

לרגל חג המולד, הביטוח הלאומי מקדים החודש את תשלום הקצבאות ליום שלישי הקרוב, ה-22 בדצמבר, במקום ה-28 לחודש, כפי שנהוג בדרך כלל. מדובר בקצבאות אזרח ותיק, שארים, נכות כללית, שירותים מיוחדים, ילד נכה, דמי מזונות, נפגעי עבודה, ניידות, סיעוד, שיקום ואסירי ציון. יחד עם הקצבה הרגילה תשולם ב-22 לחודש גם הפעימה השנייה של המענק למקבלי קצבת נכות כללית, ילד נכה ושירותים מיוחדים. מקבלי קצבת נכות מעבודה לא יהיו זכאים למענק.

הפעימה הראשונה של המענק החד פעמי שולמה בחודש אוקטובר, בגין עשרת החודשים הראשונים של 2020. הפעימה השנייה, שכאמור תועבר לחשבונות הבנק מחרתיים, משולמת עבור החודשיים האחרונים של השנה, כלומר נובמבר-דצמבר.

המענק החד פעמי למקבלי קצבאות הנכות הוא למעשה פיצוי על העיכוב בהעלאת קצבאות הנכות, שהייתה אמורה לפי החוק להתבצע בתחילת 2020, אולם לא קרתה עקב התנערות הממשלה מהחוק. לגבי שנה הבאה, כרגע המצב אינו ברור. “הכל תלוי במצב הפוליטי, שאמור להתבהר עד ה-23 בדצמבר”, נכתב בדף הפייסבוק של ארגון “נכה לא חצי בן אדם”. “אם יעבור תקציב 2020, סביר להניח שהחל מחודש ינואר 2021 נקבל את כל התוספות שקיבלנו במסגרת המענק באופן חודשי וקבוע. אם נלך לבחירות, הכל יידחה לאחר מכן”.

בביטוח הלאומי מציינים כי מי שמקבל יותר מקצבה אחת יקבל כמה מענקים, בהתאם לכמות הקצבאות שהוא מקבל. לדוגמה, מי שמקבל קצבת נכות כללית וקצבת שירותים מיוחדים, או מי שמקבל קצבת אזרח ותיק עם השלמה לנכות וקצבת שירותים מיוחדים, יקבלו שני מענקים, אחד עבור כל קצבה. נכה השוהה במוסד, והמוסד מקבל את הקצבה עבורו, לא יקבל מענק עבור החודשים שבהם שהה במוסד.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

המענק מחושב לפי מספר קצבאות הנכות המשולמות לאדם עבור שנת 2020, ודרגת הנכות שנקבעה לו. כלומר, כל חודש שהתקבלה בו קצבת נכות עבור שנת 2020, מזכה במענק עבור אותו החודש, בהתאם לקצבה ששולמה.

מענק למקבלי קצבת נכות כללית

סכום המענק למקבלי קצבת נכות כללית לפי דרגת האי-כושר שנקבעה לכם (להתייחס רק לעמודה השמאלית שנוגעת לחודש דצמבר):

מענק למקבלי קצבת אזרח ותיק עם השלמה לקצבת נכות כללית

מקבלי קצבת אזרח ותיק עם השלמה לקצבת נכות כללית יקבלו מענק כמו מקבלי קצבת נכות כללית (ראו טבלה בסעיף קודם).

סכום המענק מחושב לפי מספר ההשלמות לקצבת נכות שהתקבלו בשנת 2020 (כל חודש שהתקבלה בו בשנת 2020 קצבת אזרח ותיק עם השלמה לקצבת נכות, מזכה במענק עבור אותו חודש), ודרגת הנכות (אי-כושר) שנקבעה כשהתקבלה קצבת נכות כללית.

מי שמקבל קצבת אזרח ותיק אבל לא מקבל השלמה לקצבת נכות כללית לא זכאי לקבל מענק.

מענק למקבלי קצבת שירותים מיוחדים

סכום המענק למקבלי קצבה לשירותים מיוחדים לפי אחוז הקצבה (להתייחס רק לעמודה השמאלית שנוגעת לחודש דצמבר):

מי שמקבל קצבת נכות כללית וקצבה לשירותים מיוחדים יקבל שני מענקים, אחד עבור כל קצבה.

מונשמים שמקבלים תוספת לקצבת שירותים מיוחדים יקבלו מענק נוסף בסך 5,341 שקל עבור כל חודש שבו קיבלו את התוספת לקצבה בשנת 2020. לדוגמה, מי שמשולמת להם תוספת למונשם מחודש ינואר 2020, יקבלו בדצמבר (מחרתיים) מענק בסך 10,682 שקל.

מענק למקבלי קצבת ילד נכה

סכום המענק למקבלי קצבת ילד נכה לפי שיעור הקצבה והניקוד שנצבר בבדיקת התלות בזולת (להתייחס רק לעמודה השמאלית שנוגעת לחודש דצמבר):

מי שמקבל קצבה בשיעור 50% או 100% וצבר לפחות 8 נקודות בבדיקת תלות, יקבל מענק בסך 490 שקל לחודש, כמו מי שמקבל קצבה בשיעור 188%.

מונשמים שמקבלים תוספת לקצבת ילד נכה יקבלו מענק נוסף בסך 5,341 שקל על כל חודש שבו קיבלו את התוספת לקצבה בשנת 2020. לדוגמה, מי שמשולמת להם תוספת למונשם מחודש ינואר 2020, יקבלו בחודש דצמבר (מחרתיים) מענק בסך 10,682 שקל.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות