נושאים קשורים

מחקר: הקורונה פגעה נפשית בנערים יותר מאשר בנערות

מהמחקר, שנערך ביפן, עולה כי המגיפה גרמה לעלייה משמעותית בסימני דיכאון בקרב מתבגרים בני 16, בעוד שמתבגרות לא חוו עלייה יוצאת דופן. מובילת המחקר: "יש לעודד בנים לפנות לעזרה בנושאי בריאות הנפש"

מהשיקום להייטק: “קורסים כאלה הם מקפצה לפצועי מלחמה”

200 חיילים ואזרחים השתתפו באירוע השקה לתוכנית ייחודית המציעה למשתקמים מהמלחמה הכשרות בהייטק במחיר סמלי. מנדי שמואל שנפצע בנובה: "זה גורם לי לחייך ולהרגיש שאני לא מתבזבז"

חפשו את זה: גוגל משיקה 8 תכונות נגישות חדשות

לרגל יום המודעות הבינלאומי, ענקית החיפוש הופכת את המוצרים והשירותים שלה לנגישים יותר – למען אנשים עם מוגבלויות. בין השאר הושקו עדכונים בגוגל מפול וב-Lookout

ספיד דייטינג בפארק: ענת ושלמה הכירו במפגש של “מיוחדים”

זה לא פשוט למצוא זוגיות וחברות בתור אדם עם מוגבלות. עם זאת, אתר ההיכרויות שהוקם לפני כשנה מצליח להפגיש לא מעט זוגות מאושרים. זה מה שקורה בשטחמשלמים בקריירה: זה המחיר הגבוה של להיות הורה לילד עם מוגבלות

21% מההורים המיוחדים לא עובדים אף ש-93% מהם היו רוצים. מחקר חדש משווה את המצב בישראל לעולם ומציע למדינה לנקוט כמה פעולות חשובות  
ראשיחדשותעיוור מהמרכז: הותקפתי בסניף הדואר; בדואר ישראל בודקים

עיוור מהמרכז: הותקפתי בסניף הדואר; בדואר ישראל בודקים

לקוי הראייה, בן 44, הגיש תלונה במשטרה: "חשבתי שאני חולם או מדמיין. העובד פשוט תקף אותי מול כולם"

אנג’ל רוטמן (44), תושב מרכז הארץ, לקוי ראייה מלידה בעל תעודת עיוור ונכה, הגיש לאחרונה תלונה במשטרה בטענה שהוא הותקף על ידי עובד סניף הדואר בעירו בשבוע שעבר. זאת, לאחר שביקש להבין האם הוא נמצא בכתובת האיסוף הנכונה של החבילה. בשל ליקוי הראייה שלו הוא התקשה לקרוא את הספח וניסה להיעזר לדבריו בעובדים.

ואז ללא סיבה מיוחדת, לטענתו של רוטמן, התנפל עליו מילולית אחד מעובדי המקום, כשהוא אינו עוטה מסיכה על פניו. לדברי רוטמן, הוא אמר לו: חצוף שכמוך, מי אתה? אתה לא מתבייש? רוטמן סיפר שהיה בהלם והציג את תעודת הנכה והעיוור שלו. אז, לדברי רוטמן, עובד הדואר המשיך לצרוח: מי אתה חושב שאתה? אתה חושב שמגיע לך שירות כי אתה נכה? אתה לא תקבל שום שירות.

רוטמן מספר שהיה בהלם מוחלט מדבריו של העובד ומשחזר את השיחה לאתר ”שווים”: “באותו הרגע לא הצלחתי להבין, חשבתי שאני חולם או מדמיין את כל מה שקרה. הוא פשוט תקף אותי מול כולם, וכאשר הראיתי לו את תעודת הנכה הוא התעצבן יתר על המידה והמשיך עם הטירוף שלו. הוא השפיל אותי מול כולם”.

לטענתו, אחת העובדות עזרה לו, ובסופו של דבר התברר לו שהוא אכן היה בסניף הלא-נכון. היא ליוותה אותו והפנתה אותו למקום הנכון כדי שיוכל לאסוף את החבילה.

“ביקשתי ממנו את פרטיו והוא סירב”, מספר לנו רוטמן. “לאחר מכן ניסיתי לתעד את האירוע אבל לא הצלחתי, כי הוא כל הזמן ניסה לקחת לי את הטלפון. טלפנתי למשטרה, הוא איים עליי וניסה להרביץ לי. לתחושתי, ניצלתי בנס מאשפוז בבית החולים הקרוב”.

מדואר ישראל נמסר: “העניין נמצא בבחינה של הגורמים המוסמכים, לרבות משטרת ישראל, לאחר שהוגשה תלונה בעניין. אנו נפעל עפ”י הוראות הגורמים המוסמכים ועפ”י תוצאות החקירה וממצאיה”.

אילוסטרציה. עיוור חוצה כביש עם מקל (צילום: Bigstockphoto)

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות