נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותאדוני רה"מ, ולאנשים עם מוגבלות לא מגיע שריון?

אדוני רה”מ, ולאנשים עם מוגבלות לא מגיע שריון?

כך הפכו ערביי ישראל לטרנד הלוהט של בחירות 2021. אבל רגע, גם אנחנו 15% מהאוכלוסייה. הטור של פרשננו העיוור

באמריקה המהומות חוגגות, ונראה שגם אצלנו בארץ ישראל יש מי שמושפעים מהן, במיוחד בנגמ”ש המסוכסך של הציונות הדתית. טוב, ככה זה בעידן בו השקר והאמת משמשים בכפיפה אחת. אחרת אין להסביר את מסע התעתועים של בצלאל סמוטריץ’, המופעל מרחוק על ידי אנשי בלפור.

התוכנית פשוטה וסדורה:

סמוטריץ’ מכניס ארבעה שריונים לימינה, שיתפצלו ממנה ביום שאחרי הבחירות וימליכו שוב את נתניהו. סמוטריץ’ מספיק הגון לומר זאת, כשהוא מדגיש שאינו חלק מסיעת הימין החדש של בנט ושקד, אלא מנהיג האיחוד הלאומי.

אממה, קלף המיקוח היחיד שנותר לסמוטריץ’ הוא האיום לרוץ ברשימה אחת עם בן גביר, וכמו שנאמר, יצא המרצע מהשק.

גם אנחנו 15% מהאוכלוסייה

כשהשרה מרב כהן עברה ליש עתיד והרשימה של חולדאי התהדרה השבוע ב-4 נשים חדשות, יכולנו לטעות ולחשוב שהשיח בבחירות האלה ייסוב סביב נושאי מגדר. אולם לא כך הדבר ככל שמדובר בנתניהו, שמצדו זיהה לפתע פתאום מאגר אלקטורלי עצום ומוזנח, שרק מחכה לקצת צומי כדי לנהור לקלפיות הליכוד. תתרגלו חברים לטרנד החדש של בחירות 2021 – הקול הערבי.

כשראש הממשלה מבקר בערים הערביות, מתחייב לתקציבי צמצום אפליה ומפנטז על שני מנדטים שייפלו עליו מן אללה, ניתן לשמוע את יריית הפתיחה במרוץ החיזור – לא עוד מוקצים מחמת מיאוס, לא עוד גיס חמישי, אלא שותפים טבעיים בבניית האומה והחברה.

וכמובן, אין תמיכה ללא ייצוג הולם בדמות שריון של מועמד ערבי ברשימת הליכוד.

אתם קולטים? ייצוג הולם פירושו קבלת כוח במוסדות, במוקדי ההשפעה ובשרטוט פני החברה בשנים הקרובות. כאדם עיוור, עיני לא צרה חלילה באביב הערבי הממשמש ובא, אולם איני יכול שלא לדבר על הפיל שבחדר – ומה איתנו, האנשים עם מוגבלות?

הערבים מהווים 15% מהאוכלוסייה? גם אנחנו.

בני המגזר נחשבים למיעוט מקופח? דברו אליי.

הזנחה והדרה? מי כמונו.

אפילו אחוזי הגיוס שלנו לצה”ל דומים…

כדי להסביר כיצד מצאנו את עצמנו שוב מחוץ למעגל ההשפעה, עלינו לשבור את הפרדיגמה שאחרים יודעים טוב מאיתנו מה טוב עבורנו. הרי בזכות כל אותם חכמים הגענו לאן שהגענו, הרבה מתחת לאחוז החסימה.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

הטור הקודם של פרשננו העיוור:

רואים לכם: הטור הפוליטי של פרשננו העיוור

כתבות אחרונות