נושאים קשורים

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה

6 דברים שאנשים עם מוגבלות שכלית צריכים לדעת על הבחירות

מחר בבוקר ייפתחו הקלפיות בבחירות המוניציפליות. עמותת אקים פרסמה מדריך ייעודי שמונגש לאנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות, עם כל מה שחשוב כדי לממש את זכות ההצבעה

לראשונה בהיסטוריה: פרס זהה לספורטאים בכסאות גלגלים

הזוכים במרתון לונדון צפויים לקבל את אותם פרסים כמו אלה שאינם עם מוגבלויות. "הלוואי שמרוצים וגופי ספורט אחרים ישימו לב וילכו בעקבותיהם"חדש בבחירות: מאתרים קלפי נגישה וקרובה בלחיצת כפתור

מאחורי המיזם עומדים נגישות ישראל, משרד הפנים, הטכניון, אוניברסיטת אריאל וחברת A2Z. נשיא העמותה יובל וגנר לציבור הנכים: "צאו להצביע, זה פשוט מתמיד"
ראשיאנשים עם מוגבלויותהמאבק הצליח: המורים לחינוך מיוחד יחוסנו בשבוע הבא

המאבק הצליח: המורים לחינוך מיוחד יחוסנו בשבוע הבא

כך החליט משרד הבריאות על רקע איומי השביתה של הסתדרות המורים והלחץ הציבורי

ועדת התיעדופים של משרד הבריאות נענתה לפניית שר הבריאות יולי אדלשטיין, ומתחילת השבוע הבא יתחילו לחסן את צוותי ההוראה של החינוך המיוחד. זאת, לאחר איומים שהשמיעו בימים האחרונים צוותי ההוראה של החינוך המיוחד על כך שישביתו את הלימודים אם לא יחוסנו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ סיכמו אמש על מתן תיעדוף לעובדי הוראה במתן חיסונים לקורונה. לפי הסיכום, כחול לבן לא תתנגד לתקנות הסגר על מערכת החינוך, היציאה לסגר תובטח והחיסונים יובטחו לצוות ההוראה.

ההבטחה הנוכחית של משרד הבריאות לחסן את מורי החינוך המיוחד עומדת כאמור בתנאי שמסגרות החינוך המיוחד ימשיכו להיות פעילות ללא שינויים גם בתקופת הסגר.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין. הפעיל לחץ על ועדת התיעדופים

כזכור, ביום רביעי האחרון אמרה מזכ”לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, כי החל ביום שלישי תחל שביתה במסגרות החינוך המיוחד, וכי היא תגבה כל מורה שיבחר להיעדר מהעבודה בבתי הספר או בגנים. זאת בשל סירובה של הממשלה להעניק עדיפות בחיסונים לצוותי ההוראה.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

במכתב ששלחה לצוותי ההוראה של החינוך המיוחד תקפה את התנהלות הממשלה. “שוב הראתה המדינה אטימות וכפיות טובה אליכם, חוד החנית של מערכת החינוך בישראל”, כתבה בן דוד. “החרגה זו של החינוך המיוחד חסרת אחריות, כאשר מדובר על חינוך שבו המגע הפיזי עם התלמידים הרבה יותר קרוב והדוק. וכאילו להוסיף חטא על פשע, המדינה מסרבת לדרישותינו החוזרות ונשנות לתעדף את חיסון עובדי ההוראה בכלל ואת עובדי ההוראה בחינוך המיוחד בפרט”. כעת, כאמור, ההחלטה השתנתה וצוותי ההוראה יחלו להתחסן כבר בימים הקרובים.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות