נושאים קשורים

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס

סיימון קאוול חושף שהתמודד עם דיכאון: “הרגשתי מת מבפנים”

שופט "אמריקן איידול" חושף בפודקאסט חדש את מצבו הנפשי בשנים שבהן היה אמור להיות הכי מאושר: "הייתי בספירלה ששלחה אותי למטה. אם הייתי נפגע מאוטובוס ומת, זה לא היה מטריד אותי"

טכנולוגיה מאפשרת למשותקים לשלוט בטלפון – עם הלשון

סטארט-אפ חדש פיתח מכשיר MouthPad ייחודי – שמעניק לאנשים עם מוגבלות בתנועה את היכולת לנהל מכשירים אלקטרוניים דרך תנועות לשון וראש. כך זה עובד

הלוחם שהתאבד, אב ל-2 אוטיסטים – יוכר כחלל צה”ל

כך הודיע בצאת החג דובר צה"ל. עכשיו תוכל המשפחה להביאו לקבורה צבאיתשר החינוך, ללמד ב-4 שעות לעבוד עם תלמידים אוטיסטים? זה אמיתי?

היעדר קבלת החלטות במועדן הנכון שם את משרד החינוך בבעיה עמוקה מול תלמידי החינוך המיוחד. עכשיו נשארה רק הבחירה בין הגרוע – לגרוע יותר. מאמר מיוחד
ראשיאנשים עם מוגבלויותהמאבק הצליח: המורים לחינוך מיוחד יחוסנו בשבוע הבא

המאבק הצליח: המורים לחינוך מיוחד יחוסנו בשבוע הבא

כך החליט משרד הבריאות על רקע איומי השביתה של הסתדרות המורים והלחץ הציבורי

ועדת התיעדופים של משרד הבריאות נענתה לפניית שר הבריאות יולי אדלשטיין, ומתחילת השבוע הבא יתחילו לחסן את צוותי ההוראה של החינוך המיוחד. זאת, לאחר איומים שהשמיעו בימים האחרונים צוותי ההוראה של החינוך המיוחד על כך שישביתו את הלימודים אם לא יחוסנו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ סיכמו אמש על מתן תיעדוף לעובדי הוראה במתן חיסונים לקורונה. לפי הסיכום, כחול לבן לא תתנגד לתקנות הסגר על מערכת החינוך, היציאה לסגר תובטח והחיסונים יובטחו לצוות ההוראה.

ההבטחה הנוכחית של משרד הבריאות לחסן את מורי החינוך המיוחד עומדת כאמור בתנאי שמסגרות החינוך המיוחד ימשיכו להיות פעילות ללא שינויים גם בתקופת הסגר.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין. הפעיל לחץ על ועדת התיעדופים

כזכור, ביום רביעי האחרון אמרה מזכ”לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, כי החל ביום שלישי תחל שביתה במסגרות החינוך המיוחד, וכי היא תגבה כל מורה שיבחר להיעדר מהעבודה בבתי הספר או בגנים. זאת בשל סירובה של הממשלה להעניק עדיפות בחיסונים לצוותי ההוראה.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

במכתב ששלחה לצוותי ההוראה של החינוך המיוחד תקפה את התנהלות הממשלה. “שוב הראתה המדינה אטימות וכפיות טובה אליכם, חוד החנית של מערכת החינוך בישראל”, כתבה בן דוד. “החרגה זו של החינוך המיוחד חסרת אחריות, כאשר מדובר על חינוך שבו המגע הפיזי עם התלמידים הרבה יותר קרוב והדוק. וכאילו להוסיף חטא על פשע, המדינה מסרבת לדרישותינו החוזרות ונשנות לתעדף את חיסון עובדי ההוראה בכלל ואת עובדי ההוראה בחינוך המיוחד בפרט”. כעת, כאמור, ההחלטה השתנתה וצוותי ההוראה יחלו להתחסן כבר בימים הקרובים.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות